Neden hayatta istediğimiz şeyler tutmaz?

Aziz Jiub

Centipat
Daha fazla  
En basit bir plan bile neden tutmaz? Bu hafta planladığım herşey suya gitti bile. Hepsi gözümün önünde tek tek bozuldu. En basitinden bir arkadaşınla buluşma planlarsın ama sanki kukla misali kontrol eden birileri bunu engeller. İş hayatında planlarını yaparsın ve o kişi gene eline ipleri alır ve bunu engeller. Bir haftalık çizelge yaparsın ve hiçbiri denk gelmez? Bir kızla flörtleşirsin ama o kuklacı seni ondan uzak tutar sürekli. Peki büyük şeyler istediğimizde gerçekleşmeme olasılığını anlarım fakat en basitinden bile olanlar, beni mutlu edebilecek şeyler neden engellenir? Bu ipleri tutan kişi ne istiyor? Bunun gerçekten bilimsel açıklaması var mı?

Hayat ne kadar kötü geçerse bir süre sonra tam tersi olarak bir o kadar iyi geçicektir emin olun. Hayattan zevk almaya bakın.

En basit bir plan bile neden tutmaz? Bu hafta planladığım her şey suya gitti bile. Hepsi gözümün önünde tek tek bozuldu. En basitinden bir arkadaşınla buluşma planlarsın ama sanki kukla misali kontrol eden birileri bunu engeller. İş hayatında planlarını yaparsın ve o kişi gene eline ipleri alır ve bunu engeller. Bir haftalık çizelge yaparsın ve hiçbiri denk gelmez? Bir kızla flörtleşirsin ama o kuklacı seni ondan uzak tutar sürekli. Peki büyük şeyler istediğimizde gerçekleşmeme olasılığını anlarım fakat en basitinden bile olanlar, beni mutlu edebilecek şeyler neden engellenir? Bu ipleri tutan kişi ne istiyor? Bunun gerçekten bilimsel açıklaması var mı?

Hayat veya kader artık adına ne dersen de her zaman ufak da olsa bir hata payı ister. Sen neyi mükemmel istersen hayatta/kaderde onu senden uzak tutmak için elinden geleni yapar. Sen yaklaştım dersin bu sefer mahfeder. Çok kafana takma derim.

Geri
Yukarı