Neden Herkes Dolar ve Euro'nun Durumuna Alıştı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sadece 10 kuruş artması bile dış borçlarımızın milyonlar arttırdıklarını bilmiyorlar :(

Açıkçası genç iken pek bilmek zorunda da değil. Hayatında kaç kez eğlenip gezip tozup hayattan keyif alaca bu adam. Bir süre sonra iş hayatına atılacak sonra çile başlasın. Ama dediğiniz doğru, bu devirde yavaş yavaş öğrenmek zorundalar.

Not: Bu arada lise bittikten sonra 18 yaşında Türkiyedeki en büyük kurumsal bir firmada işe başladım. Hem okudum hem calıştım.

Biz insanlar en kötü kabus diyebileceğimiz ailemizin ölümüne bile alışabiliyoruz doğamız gereği.

Ekonomik sıkıntıya mı alışamayacağız?
Yalancı, gitmemişsin :)
Biz insanlar en kötü kabus diyebileceğimiz ailemizin ölümüne bile alışabiliyoruz doğamız gereği.

Ekonomik sıkıntıya mı alışamayacağız?
Yalancı, gitmemişsin :)

Esnaf kan ağlıyor, çiftçiler, fındıkçılar, çaycılar bas bas bağırıyor. Sonuç ne mi oluyor? En büyük desteği onlar veriyor.
Şu durumu da anlamış değilim. Adam ağlıyor, ağlatana oy veriyor. Oy verdikten sonra yine ağlamaya devam ediyor. Hiç acımıyorum bunlara. Daha beter olsunlar, belki aklı başına gelir.

Eğitimli olarak.
İşte aradığım cevap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu durumu da anlamış değilim. Adam ağlıyor, ağlatana oy veriyor. Oy verdikten sonra yine ağlamaya devam ediyor. Hiç acımıyorum bunlara. Daha beter olsunlar, belki aklı başına gelir.

giphy.gif

Bir kişi bir kez dolandırılır. Eğer devamlı dolandırılıyor ise bu akıllanacağı anlamına malesef gelmiyor.
Bunun nedeni de din faktörüdür. Yani eğitimsiz kesimi dini kullanarak dolandırılmasıdır.

Hele ki bir kişi tarafından birden fazla dolandırılıyor ise malesef akıllanacağı konusunda umudum yok. :(

Dövizin artması Döviz ile gelen ürün almayan vatandaşı her türlü etkileyecek. Tohumunu ve hatta direk gıdayı dışarıdan aldığımız listelere İnternet'te kısa bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Zaten gıda ürünlerin Halden Marketlere vb. gidene kadar Benzin, Mazotlu araçlar kullanılıyor. Bunların parası sürekli artıyor.

Yap, İşlet ve Devret modülü ile yapılan Köprüler, Hastaneler, Okullar vb. yerlerin ücretleri kimden çıkacak.
Yabancılara döviz ile yaptırdığın bu yerlerin ücretleri ₺ değer kaybettikçe artıyor. Adama vadettiğin geçiş ücreti gelmiyor. Halk o hastanelere, köprülere vb. gitmiyor. Çünkü çok zor durum olmadığında halkın karşıdan karşıya geçmeye ya da Hastane gibi yerlere keyfinden Hayati faktörlerine baktırmaya gidecek parası yok. İlaçlar desen Euro ile ülkeye giriyor.

O halde Devlet ödemek zorunda kalıyor. Devlet'in Vergi dışında geliri olmayınca kısacası Vatandaş ödemek zorunda kalıyor. İstanbul da yaşamayan adama İstanbul'a yapılan köprünün ücretini ödetiyorsun. Ayıp be.

Bir insan kendi yandaş betoncuları para kazansın diye. Aylık Vergi, Fatura ve Gıda ücretini karşılayamayan halktan neyi bekliyor. Ya da belirli bir zenginlikte olup Binaları yatırım amaçlı satın alıp Kiralama için kullanacak olan adamlar, Kira ödeyemeyecek seviyeye gelmiş bir ekonomi varken, Niye bu binaları satın alsınlar.

Siyasi partileri geçtim. İnsanlar söyledi RANT icraatlarını bırakın. Ülkeye para getirecek yaptırımlar yapın diye. Dinlemediler. Artık ben bu adamlarda Hırs, Ego vb. göremiyorum. Bu adamlar kasti olarak Ülkenin batmasını istiyorlar. Olabildiğince RANT yatırımları ile kendi ceplerini doldurmak istiyorlar.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı