Neden herkes mutsuz?

Sanmıyorum. Hemen hemen herkes tatile gidebiliyor, dışarı çıktığında halkın söylenme sebebi paralarının olmama sebebi değil fiyatların artması. Eğer o kuş beyinlerini kullansalardı çok daha iyi bir yerde olurduk.

Hocam zaten insanları lükse akp alıştırdı en iyi zamanlar akp zamanlarıydı fakat son 4 yıl için bu kesinlikle geçerli değil zam üstüne zam benzine marketlere 5 6 TL daha zam gelsin milletin cebinde para kalmayacak zorlada olsa o erken seçime gidilir.

Ben mutluyum. Ülkeden memnun olmayanlar gidebilir, sınır kapısı orada.
Hocam öncelikle mutlu olmak ile memnun olmak farklı şeyler mutlu değilim ama memnun olmaya çalışıyorum şartlar zor ayrıca sınır kapısı orda dediğiniz bir çok kişi de orda olduğunu biliyor ama gidemiyor.

Ben mutluyum. Ülkeden memnun olmayanlar gidebilir, sınır kapısı orada.
Cevap yazmak için cevap yazmayalım lütfen. Kimse vatanına çok bayıldığından dolayı kalmıyor burada emin ol. Ve mutsuz olanlar isteyerek mutsuz olmuyor. Acaba neden mutsuzlar diye bir sorgulamak lazım. Herkesin mutlu olduğu bir ortam yaratmaya çalışmak gerekir. Senin demeye çalıştığın şu anlama geliyor; geçim sıkıntısından siyanür ile kendini zehirleyen vatandaşlar haber konusu olunca "siyanür neden yasaklanmıyor" demek gibi. O tayfadansın anladığım kadarıyla.

Kaldı ki zaten gençlerin %70'i yurtdışına gitmek istiyor. Hatta gençleri bırak, genç-yaşlı demeden herkesin eline imkan geçse ülkenin %70-80'i uçar bu memleketten.

Ekonomi, enflasyon. Ülkenin ekonominin kötü olması, mutsuzluktan tut, suç oranlarına, ahlaka kadar her şeyi etkiliyor.

Cevap yazmak için cevap yazmayalım lütfen. Kimse vatanına çok bayıldığından dolayı kalmıyor burada emin ol. Ve mutsuz olanlar isteyerek mutsuz olmuyor. Acaba neden mutsuzlar diye bir sorgulamak lazım. Herkesin mutlu olduğu bir ortam yaratmaya çalışmak gerekir. Senin demeye çalıştığın şu anlama geliyor; geçim sıkıntısından siyanür ile kendini zehirleyen vatandaşlar haber konusu olunca "siyanür neden yasaklanmıyor" demek gibi. O tayfadansın anladığım kadarıyla.

Kaldı ki zaten gençlerin %70'i yurtdışına gitmek istiyor. Hatta gençleri bırak, genç-yaşlı demeden herkesin eline imkan geçse ülkenin %70-80'i uçar bu memleketten.
Açıkçası ben gitmek istemem, gitsem bile geçici süreyle gider kendimi geliştirir dönerim.

Tayyip yüzünden. Asgari ücret ile yapılacak herhangi birşey yok şu an. Bir şekil bu hengameden kurtulmaya çalışıyorum ben de. 19 yaşında OSB'de çalışıyorum.

Geri
Yukarı