Neden herkes İstanbul'da yaşıyor?

İş imkanı çok fazla olduğundandır diye düşünüyorum, küçük şehirde iş arayan oldu mu bilmiyorum ama imkanlar gerçekten çok kısıtlı. Şuan küçük bir şehirde yaşıyorum ama memleketim izmir mesela, izmirdeki imkanların ve iş olanaklarının %10u bile yok diyebilirim şuan yaşadığım şehirde.

21 yaşındayım, Marmara'da Kocaeli ve Bursa'ya gittim ama İstanbul'a gitmedim ve çok zor durum da kalmadığım sürece de gitmeyi düşünmüyorum.

Bende İstanbul'da Ümraniye ilçesinde oturuyorum bizim buranın coğrafi olarak alanı harika yer ama insanları berbat ötesi onun haricinde hep lüks evler, mekanlar var ama insanı kötü olduğu için ileride eski semtim Beyoğlu'na geri dönecem oradan da artık Beşiktaş ya da Sarıyer'e geçerim.

İnsanların yaşayacakları şehiri bu şekilde seçtiklerini düşünmüyorum. Hatta seçtiklerini bile düşünmüyorum. Büyük şehir dedinmi akla ilk gelen şehir dolayısı ile Anadolu dan göç edecek veya ekmek parası kazanmaya gidecek adam ya İstanbul a gelecek ya da yurt dışına. İşte bu yüzden kalabalık.

Yeni konular

Geri
Yukarı