Neden herkes minining yapmıyor?

Hocam o iş kolay mı ya? Benim şu an sistemim yeterli değil ama toplarsam yapsam mı diye düşünüyorum? Ekran kartı çok mu hızlı yıpranıyor?
Yoruyorsun kartı işte. Kolay hocam gördüğüm kadarıyla. Dijital madencilik konularına göz at derim.
Yıpranma konusunda endişelerim var. Memory Clock'a fazla yüklenmeme taraftarıyım. YouTube'da GPU tamiri yapan kanallar var. Tamire gelen kartların çoğu Mining yapılmış kartlar.
İşte onu diyorum, stabil değeri bulmak önemli.

5 günde 0,0085 ETH (110 TL) kazdım. Harcadığım elektrik 15 TL. Elektriği amorti etmeme gibi bir durum yok. Parçaların yıpranmasına bir şey diyemem.
Hangi program ve hangi havuz ile kazım yapıyorsunuz hash değeriniz kaç ? Ben claymore programı ile ethermine üzerinden kazım yapıyorum gtx 1060 ile elektrik tüketimini düşürmek için bir öneriniz var mıdır?

Hangi program ve hangi havuz ile kazım yapıyorsunuz hash değeriniz kaç ? Ben claymore programı ile ethermine üzerinden kazım yapıyorum gtx 1060 ile elektrik tüketimini düşürmek için bir öneriniz var mıdır?

Phoenix programını ve Ethermine havuzunu kullanıyorum. 28 - 29 MH/s arası değerle kazıyorum. Kart 30.8 MH/s'ye kadar çıkıyor ama yormamak için fazla yüklenmiyorum. Memory Clock: +785 MHz ayarını kullanıyorum.

Elektrik tüketimini düşürmek için Afterburner'dan Power Limit'i düşürebilirsin. Bende %70 olarak duruyor ve ortalama 75 - 80W harcıyor daha da düşürebilirsin. Kartın stabil olduğu değerleri bulman gerek.

Geri
Yukarı