Neden herkes mining yapmaya çalışıyor?

Düşünsene 10000 liran var 2 tane kart biraz da PC parçası alıp aylık 1000 lira kazanıyorsun. %10 hangi banka hangi tefeci veriyor senin kıytırık 10000 lirana :) Banka 1 ayda 150 lira veriyor. Pardon 32 günde.

Ozellikle ekran kartinin MH/s'si yuksekse fena olmayan miktarda getirisi var cunku. Ben suan RX5700XT ile ayda 1200 lira kazaniyorum belese mesela. Sorunun cevabi niye beles parayi reddedelim?😀

@Nailed It elektrik masrafı ne ki ETH kazsan kazancın %10 bile gitmiyor elektriğe %90 kemiksiz kar. İster ayda 500 TL'lik kaz ister 50.000 TL'lik. Elektrik faturası diyenler genelde mining beceremeyen veya treni kaçıranlar onlara bakma sen. Aylık karını koy cebine, kazanç çok düşerse de ikinci elde okut kartları bitti gitti.

Bunu gerçekten merak ettim. Son zamanlarda forumda çok fazla mining ile alakalı konular görmeye başladım. Mesela bir X kişisi oyun için sistem almış fakat 2-3 hafta sonra "XXX sistem ile nasıl mining yaparım" diye konu açıyor. Gerçekten merak ediyorum neden herkes bu denli Mining'e yöneldi?

Para, para, para

Mining düşündüğümden değil zaten, alacağım bilgisayarın kartı LHR bir kart fakat dediğim gibi kafama çok takılmıştı. Yorumlara göre tek kart ile maksimum 1.500-2.000₺ gibi bir getirisi var, peki sizce cidden buna değer mi? Parçalarınızın ömrünü yemeye, o süre boyunca bilgisayarı kullanmamaya vs. mining olayı en başından beri garip geliyor bana.

Geri
Yukarı