Neden herkes PUBG PC oynamak yerine PUBG Mobile oynuyor?

Her ikisini de oynamış ve sonunda Mobile'e emülatör gibi illet bir mekanizma üzerinden bağlanarak oynayan birisi olarak neden tercih ettiğimi söyleyim.
1. Mobile Pc sürümüne oranla daha çok oyuncu yanlısı, eğlence odaklı bir sürüm. Pc sürümü gibi gereksiz kasıntı özellikler yok. Araç dokununca bayılma( Pc sürümünde en nefret ettiğim ikinci özellik), silahların abartı sekmesi(oyun oynuyoruz arkadaş, bu sekme olayına da illetim zaten. Gerçekçilik arasak simülasyon oynardık. Zaten adam görmek zor, birde bu aşırı seken silahlarla uğraşmakla tüm zevk ölüyor. Hardcore oyunculara yönelik, buda tercihleri etkiliyor.)

2. Pc sürümü Mobile oranla karakterleri daha yavaş ve hantal. Bildiğin kaplumbağa gibi hareket ediyor.

3. Mobile sürümünü emülatörden oynamamıza rağmen mobilden oynayan arkadaşlarda girebiliyor. Buda her bütçeden ve zevkten insanla kaynaşma imkanı veriyor.

4. Takım arkadaşlarına düşman yerini nokta atışı atma özelliği var Mobile sürümünün. Pc sürümünde de var ama mobile gibi işlevsel değil.

5.Lootları işaretleme var, haritada şekli çıkıyor, yine pc sürümünden daha güzel işliyor.

6. Mobile sürüm daha çok aktivitelerle canlı tutuluyor. Tam sıkıldım derken farklı bir etkinlik geliyor falan.

7.Yine PC sürümü her PC'de iyi sonuç vermiyor.
Kısacası PC sürümü yani Steam sürümünde adam vurmak çok zor, Mobile keskinde uçanı kaçanı vuran ben, Pc'de 200 m'deki adama 5 kurmalı atışta anca denk getiriyorum. Ha gerçekçilik dersen, yemişim gerçekçiliğini. Adam vurmak, stres atmak için oynuyoruz.

Ha olumsuz tarafı yok mu? Var tabi ki. :)
-Emülatör'den oynuyorsanız tam anlamıyla stabil değil. Pc üst düzey olsa da FPS düşüşü ve donanımların hakkını vermeme sorunu var.
-Her oyunun makus talihi olan hile çok yaygın ve bir türlü önüne geçemiyorlar.

Son düzenleme:
PUBG Steam'in Attack on Titan olduğu bir karşılaştırmada, Mobile versiyonu Şeker kız Candy'dir. Aşırı pastel efektler 300 metre mesafeden aim gibi hedef bulan o mesafede silahtan büyük uzaylıdan fırlamış yeşil kan animasyonları mide bulandırıcı, oyun gerçeği bir tarafa gerçekten insanın midesini zorlar bir aşırılık ve karışıklık mevcut. Gerçek boyutuna ulaşamamış bir oyunun ramak kala kendi dışkısında boğulması Mobile kısmı temsil ediyor, oyuncuları da reel oyun sistemin kabul etmediği artık lamer's

Geri
Yukarı