Neden hiç 90 Hz iPhone yok?

Gerek duymuyor olabilir. Kaldı ki 90Hz koydu diyelim. 90Hz çalışacak mı? 120Hzlı IPhone'lar 80-120Hz arasında çalışıp ağırlıklı 80Hz çalışıyor.

Böyle pahalı fiyata sattığı telefonlarda en kötü 90 olmalı zaten 120Hz ekran 80-120 arasında çalışıyorsa 90 Hz ekran da 60-90 arası çalışır.
Ki Samsung cihazlarda 120Hz ekranları adaptif ekran teknolojisiyle 24Hz'e kadar düşebiliyor.

Bu soru Apple neden 3G telefon çıkarmıyor gibi bir soru, 5G çıkarabiliyorken neden 3G çıkarsın?
Alakası bile yok. 60Hz 90Hz'den de düşük o zaman 2G telefon çıkartıyor Apple.

Böyle pahalı fiyata sattığı telefonlarda en kötü 90 olmalı zaten 120Hz ekran 80-120 arasında çalışıyorsa 90 Hz ekran da 60-90 arası çalışır.
Ki Samsung cihazlarda 120Hz ekranları adaptif ekran teknolojisiyle 24Hz'e kadar düşebiliyor.

Cihaz kullanırken ağırlıklı 80Hz çalışıyor. Akıcı mı? Akıcı o ayrı ama ağırlıklı 80Hz olmasıda bana saçma geliyor. Kullanırken sürekli 120Hz çalışıp boşta iken Samsung'da olduğu gibi 24Hz'e inse daha iyi olmaz mı? Bence mantıklı olan bu ama Apple daha iyi batarya performansı için sınırlama getirmiş.

Tabii ki var ama eğer normal 14 90Hz olsaydı çok daha fazla satardı.

Kendim 14 Pro kullanıyorum. 14 alacak param olduğu halde 14 Pro aldım. 14 de 90Hz ekran hızı olsa yine 14 Pro alırdım çünkü kamera benim için çok önemli. 14 de telephoto lens olmaması ciddi bir dezavantaj. Çektiğin portreler telephoto olmadığı için yapay oluyor. Doğru düzgün Zoom yapamıyorsun. RAW çekim 14 de yok. 14 Pro da RAW çekip editlemek benim için inanılmaz keyifli.

Cihaz kullanırken ağırlıklı 80Hz çalışıyor. Akıcı mı? Akıcı o ayrı ama ağırlıklı 80Hz olmasıda bana saçma geliyor. Kullanırken sürekli 120Hz çalışıp boşta iken Samsung'da olduğu gibi 24Hz'e inse daha iyi olmaz mı? Bence mantıklı olan bu ama Apple daha iyi batarya performansı için sınırlama getirmiş.

Kendim 14 Pro kullanıyorum. 14 alacak param olduğu halde 14 Pro aldım. 14 de 90Hz ekran hızı olsa yine 14 Pro alırdım çünkü kamera benim için çok önemli. 14 de telephoto lens olmaması ciddi bir dezavantaj. Çektiğin portreler telephoto olmadığı için yapay oluyor. RAW çekim 14 de yok. 14 Pro da RAW çekip editlemek benim için inanılmaz keyifli.

Tamamdır hocam kişiye göre değişir ben 14 alırdım fiyat farkı benim için fazla tekrardan söylüyorum kişiden kişiye değişir.

@Smilesaurus zaten peynir ekmek gibi satıyor adamlar, bu yüzden zaten özelliklerden kırpılmış telefon çıkarıyorlar. İnsanlar “abi ayfon yağ” diye aldıkları için Apple da bunları tokatladıkça tokatliyor. NVIDIA gibi.

Alakası bile yok. 60Hz 90Hz'den de düşük o zaman 2G telefon çıkartıyor Apple.
Normal, günlük kullanıcı için 60Hz çıkartıyor(ki telefonu telefon olarak kullanan insanlar için gayet yeterli), telefonda profesyonel iş yapan insanlar için de 120Hz çıkartıyor. 60Hz model çıkarmasının sebebi gayet basit. 2 model çıkarıyor pro ve normal seri, proya en iyisini koyuyor normale günlük kullanıcıya gereken özellikleri koyuyor.

Geri
Yukarı