Neden hiç 90 Hz iPhone yok?

@Emirhan Ülker Samsung niye normal seriye de 120Hz koyuyor peki? Sen 40 bin TL verip de daha ucuz cihazlarda bulunan özellikleri alamadığında böyle düşünüyorsan devam et.

Samsung bazı modellere adaptif olmayan şekilde koyuyor 120 Hz i iş böyle olunca cihazın ekranı tasarruf etmiyor bazen böyle şeyleri de var ama 120 Hz i koyuyor yine de.

@Emirhan Ülker Samsung niye normal seriye de 120Hz koyuyor peki? Sen 40 bin TL verip de daha ucuz cihazlarda bulunan özellikleri alamadığında böyle düşünüyorsan devam et.
iPhone 6s neredeyse 10 yıllık telefon, 2018de aldım 2023 mayısta iPhone 14'e geçtim. Bunu da minimum 6+ sene kullanmayı düşünüyorum, S23 ile iPhone 14ü 6 yıl sonra yan yana koyalım bakalım hangisinin desteği hala devam ediyor ve hangisi çöpe dönmüş.

iPhone 6s neredeyse 10 yıllık telefon, 2018de aldım 2023 mayısta iPhone 14'e geçtim. Bunu da minimum 6+ sene kullanmayı düşünüyorum, S23 ile iPhone 14ü 6 yıl sonra yan yana koyalım bakalım hangisinin desteği hala devam ediyor ve hangisi çöpe dönmüş.
Cevabın alakası Kemal Sunal’la Donald Trump gibi.

@Smilesaurus zaten peynir ekmek gibi satıyor adamlar, bu yüzden zaten özelliklerden kırpılmış telefon çıkarıyorlar. İnsanlar “abi ayfon yağ” diye aldıkları için Apple da bunları tokatladıkça tokatliyor. NVIDIA gibi.

Evet toplumda öyle bir düşünce yapısı oluşmuş mesela adamda iPhone 11 vardır ama sende ondan her anlamda daha iyi bir Samsung, Android telefon olsa bile "enayiye bak" muamelesi görülüyor. Böyle insanlara da neyin iyi neyin kötü, neyin güçlü neyin güçsüz olduğunu açıklamaya da değmez 😃

iPhone 6S neredeyse 10 yıllık telefon, 2018'de aldım 2023 Mayıs'ta iPhone 14'e geçtim. Bunu da minimum 6+ sene kullanmayı düşünüyorum, S23 ile iPhone 14ü 6 yıl sonra yan yana koyalım bakalım hangisinin desteği hala devam ediyor ve hangisi çöpe dönmüş.

Inan bir şey olmaz hocam çünkü Android sektörü her geçen gün kendini geliştiriyor Apple aynı kameradan menemen yapmaya devam etsin insanları keriz yerine koyuyor.
Eskiden bir Android telefona maksimum 2 sene sürüm güncellemesi veriliyordu şimdi söylediğiniz S23 modeli 4-5 sene sonrasına kadar sürüm güncellemesi almaya devam edecek süresi bittiğinde de 2-3 sene de güvenlik güncellemesi alacak.

Ayrıca her şirketin yaptığı gibi Apple da senin haberin olmadan telefonunu bayağı bayağı yavaşlatıyor. iPhone 7'de hem ekranını hem de sesini kısmış bayağı da belli oluyor telefonun dibine girince anca ses duyuluyor aynı şey iPhone X için de geçerli iPhone 7 de şu an mahvolmuş durumda her güncellemede buglar havalarda uçuyor yani anlayacağın Apple öyle sütten çıkmış ak kaşık değil hocam.

Son düzenleme:
"Düşük özellikli" iPhone'a 40k vermeme laf edildi, ben de neden iPhone tercih ettiğimi izah ettim. Bir alakasızlık yok.
Güzel adaşım, ben senin iPhone kullandığını bile bilmiyorum, helali hoş olsun, güle güle kullan. Ben kendim de iPhone 13 kullanıyorum zaten.

Alaka şu, ben sana diyorum ki bu Apple’ın 40 bin TL alıp 60Hz ekran koymasi dolandırıcılıktır sen diyorsun yazılımı çok iyi. Anladın mı şimdi alakayı? Anlayamazsın çünkü yok. Herhangi bir şeyin herhangi bir yönden başarılı olması diğer yönlerden de başarılı olduğunu göstermez. Aynı 40 bin TL verip aldığın cihazda telefoto kamera olmaması gibi. Resmen tokatçılık. Samsung zoom konusunda içinden geçiyor sırf bunun yüzünden. 50X falan sacmaliklarindan bahsetmiyorum, günlük kullandığımız 2-3X’den bahsediyorum. Anladın mı sevgili kullanıcı? Saygılı okur?

Geri
Yukarı