Neden internette düzgün bir hazır sistem yok?

morte1

Picopat
Daha fazla  
Yani bir parçası iyi ise diğer parçası kötü. Kendime hazır sistem bulamıyorum. Kendim toplayayım diyorum daha önce toplamadığım için parçaları bozarım diye korkuyorum. Ne yapabilirim bu durumda?

Bütçe ne kadar? Güzel sistemler var aslında denk gelmek lazım.

Çünkü depoda kalan fazla bileşenlerden kullanıyorlar. Her malzemeyi kaliteli seçersen 10 binlik sistem 13-15 bin oluyor.

Hazır sistemler genelde daha uygun fiyata satılıyorlar. Bu uygun fiyatı sağlayabilmek için de misal veriyorum ekran kartını iyi koyuyorlar ama diğer parçalardan kısıyorlar. Ayrıca ellerinde kalan ama satılmayan veya daha az rağbet gören ürünleri de bu sistemlere dahil ederek hem ellerinden çıkarmış oluyorlar hem de size fiyat anlamında yarar sağlıyorlar.

Bütçenizin 33.000 TL olduğunu söylemişsiniz. Bu bütçe ile ortalamanın çok üzerinden bir sistem toplayabilirsiniz kendiniz. Parçaları bozmaktan korkmayın. Siz parçaları birbirleriyle uyumlu şekilde toplayın gerekirse 300-400 TL verir kurulumunu bir bilgisayarcıya yaptırırsınız.​

Yani bir parçası iyi ise diğer parçası kötü. Kendime hazır sistem bulamıyorum. Kendim toplayayım diyorum daha önce toplamadığım için parçaları bozarım diye korkuyorum. Ne yapabilirim bu durumda?
O güzel bulmadığın hazır sistemleri bilinçsiz kullanıcılar için pazara sunuyorar malesef.

Cahil tokatlama sistemi, ooo i7 işlemci 16 GB RAM, 2 TB HDD. Takılı olan ekran kartı GT710.
:D magazaların tokatlaması bu;
Bir de hazır oyuncu hazır sistem sitelerinin tokatlaması; iyi işlemci, ekran kartı ama kalitesiz PSU, giriş seviyesi anakart, düşük SSD vs. bunlar yine iyi

33 bin tl ye parça parça indirim kovalayarak toplaman daha iyi bence... 6700xt asus geri ödemeyle 7800 tl denk geliyordu geçen gün... İncehesap gamer gecesinden bir parça amazon primedan bir parça derken inan en hesaplı hazır ssitemden daha iyi toplarsın sadece parça uyumu bilmen lazım.... birde çevrendeki bilgisayarcıya 300 400 tl ayır gitsin..... Biraz zaman alır ama en önemlisi tüm parçaların içine yatması... Yoksa hazır sistemlerde 5600 ile 5600x arasına 1500 tl koyuyor olayın espirisi bitiyor

Geri
Yukarı