Neden Kali Linux'ta Wi-Fi adaptörleri kullanılıyor?

ParvizAzeroglu

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-fa0032dx | i7-12650H | RTX 3050TI | (2x8) 16GB DDR4 RAM | 512 GB M.2 SSD
Meslek
Öğrenci
Neden Wi-Fi adaptörleri kullanılıyor ve Kali Linux'ta hangi Wi-Fi adaptörünü seçmek gerekiyor? Wi-Fi adaptörleri, Kali Linux'ta nasıl seçilir ve hangi özelliklere dikkat edilir?

Neden Wi-Fi adaptörleri kullanılıyor ve Kali Linux'ta hangi Wi-Fi adaptörünü seçmek gerekiyor? Wi-Fi adaptörleri, Kali Linux'ta nasıl seçilir ve hangi özelliklere dikkat edilir?
Ney? Ethernetle'de kullanırsın

Asıl wi-fi'de sıkıntı yaşama olasılığın yüksek zaten.

Ney? Ethernetle'de kullanırsın

Asıl wi-fi'de sıkıntı yaşama olasılığın yüksek zaten.
Ama YouTubeden ve Formlarda gördüğüm kadarıyla tooları kullanmak için wifi adaptörleri kullanıyorlar.

Ama YouTube'dan ve formlarda gördüğüm kadarıyla tooları kullanmak için Wi-Fi adaptörleri kullanıyorlar.

Kali Linux'ta paket injection ve monitor mode destekli Wi-Fi adaptörleri gerekir bütün Wi-Fi adaptörleri bunu desteklemez bunları destekleyen ve Linux'ta sürücü sorunu olmayan kartlar tercih edilir. Kali'ye özel bir durum değil aslında Cyber Security alanına özel ama Kali bir Cyber Security ve ethical hacking için özel derlenmiş bir dağıtım olduğu için kullanılıyor.

Bir Wi-Fi kartının bu iki özelliği ve daha fazlasını destekleyip desteklemediğini görmek için terminale iw list yazmanız yeterlidir.
Örnek olarak benim kartım bu iki özelliği desteklememekte:

Kod:
Supported interface modes:
 * IBSS.
 * managed.
 * AP.
 * P2P-client
 * P2P-GO

Neyse ki o iki moda ihtiyacım yok.

Yani anlayacağınız normal internete erişim için buna ihtiyacınız yok ama monitor mode ve airplay atakları için bu modları destekleyen özel bir adaptöre ihtiyacınız var.

Best WiFi Adapters for Kali Linux to Buy in 2024 belki burası daha fazla bilgi verir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı