Neden Kaspersky?

Siz de 360 Security'nin veritabanı geniş diyerek bir iddia ortaya koymuşsunuz. Benim en azından güvenilir kuruluşlardan kaynaklarım var siz her ne kadar güvensiz deseniz de. Peki siz benimkinin aksine güvenilir kaynaklar ile 360 Security'nin veritabanının geniş olduğunu kanıtlayabilir misiniz?
Kanıtlayamam, bu yüzden de forumdaki her başlığın altına gidip "360 kullanınnnnnnnnn" yazmıyorum. Çünkü bir iddiam yok, fakat bu kadar kendine güvenen ve bahsettiğim davranışı yapanlar neden bu kadar iddialı? Lütfen üzerinize alınmayın, genel olarak forumda bulunan bir kitleden bahsetmekteyim.

Fanboyluk. Bu kadar net. Herkes güvende olduğunu sanıyor ama performans götürüsü verilerinizin satıldığı vs gibi şeylere hiç girilmiyor bu konularda sadece takım tutar gibi bu av iyi şu av iyi deniyor.

Windows 10 için Defender yeterli. Başka av kurmaya gerek yok artık ciddi diyorum. Eski bir Windows versiyonuna sahip makineniz varsa herhangi bir anti virüsü kullanmanız yeterli yani aa bu çok iyiymiş bu çok daha virüs tutuyor gibi muhabbetler sadece ve sadece av pazarının iştahını kabartan şeyler.

Siz zaten crack yazılım kullanıyor ve +18 sitelerde geziyor bir de her yere USB bağlayıp kendi makinenize takıyorsanız dünyanın en iyi Av'si bile sizi kurtaramaz. Her şey bilinçli kullanıcı olmakta başlıyor.

Düzenleme: Ahahahah bazılarının zoruna gitmiş hemen kızmışlar 🤣

Galiba Microsoft'a sponsor oldun. Defeder basit bir reklam virüsünü bile algılayamayıp bilgisayarıma soktugu oldu normal virüslerden bahsetmiyorum bile.

Kanıtlayamam, bu yüzden de forumdaki her başlığın altına gidip "360 kullanınnnnnnnnn" yazmıyorum. Çünkü bir iddiam yok, fakat bu kadar kendine güvenen ve bahsettiğim davranışı yapanlar neden bu kadar iddialı? Lütfen üzerinize alınmayın, genel olarak forumda bulunan bir kitleden bahsetmekteyim.
Peki global çapta güvenilir kabul edilen kaynakları hangi engin tecrübeye ve bilgiye dayanarak güvensiz kabul ediyorsunuz?

Ben de C# da geliştirme yapıyorum benim başıma neden gelmedi.
Arkadaşın yukarıda anlattığı aşamaya gelememişsiniz demek. Projelerinizi bilmiyorum ancak C#'da yazılım geliştirmek, form içerisine birkaç nesne eklemekten ibaret değil.

Peki global çapta güvenilir kabul edilen kaynakları hangi engin tecrübeye ve bilgiye dayanarak güvensiz kabul ediyorsunuz?
Global çapta güvenilir kabul edilen?! Sadece güvenen küçük kitleler tarafından eleştirilmiyor. Perde arkasında yapılan testleri her konuda eleştirmişimdir. Çoğu da bu tanıma uyuyor.

Kızgın atanlar fanboylar. :)

Görürüm yeni bir güncellemede Windows sistem dosyaları silinsin kendi kullandıkları programlar silinsin arşivleri silinsin o zaman göreceğim ben onları.

Bir zamanlar Bitdefender, ESET NOD 32 içinde forumlarda bu muhabbetler dönüyordu hatta bunun KIS 2009 versiyonu için bile delicesine savunanlar vardı.

Ne mi oldu? Bitdefendera, Nod32'ye ve Kasperskya zamanında bir güncelleme geldi ve sistem dosyalarını virüs olarak algılayıp hepsini sildi ve kullanıcılar format atmak zorunda kaldı kaybettikleri veriler olduysada bir bardak su içtikleri ile kaldılar.

Hayır ben bu arkadaşları anlamıyorum Microsoft'un yazılım, bilgisayar mühendisleri ve bilgisayar bilimcileri, matematikçileri, istatistikçileri, siber güvenlik uzmanları enayi bu sebepten ötürü bu adamlar boş boş çalışan bir yazılım geliştirip Windowsa yük bindirdiklerini sanıyorlarya bir akıllı bunlar zaten. Cidden kafalar çok güzel yani bu kafadan bende istiyorum ne kullanıyorlarsa.

Global çapta güvenilir kabul edilen? Sadece güvenen küçük kitleler tarafından eleştirilmiyor. Perde arkasında yapılan testleri her konuda eleştirmişimdir. Çoğu da bu tanıma uyuyor.
En basitinden VirusTotal, global çapta güvenilir kabul edilir. "Sadece küçük kitleler tarafından eleştirilmiyor" ideanız, komplo teorisinden öteye bir adım atamayacak kadar dayanaksız bir fikirdir. Belki de fikircik.

Arkadaşın yukarıda anlattığı aşamaya gelememişsiniz demek. Projelerinizi bilmiyorum ancak C#'da yazılım geliştirmek, form içerisine birkaç nesne eklemekten ibaret değil.

Şahsen ben ileri seviye olamasam bile ileri seviye olan tanıdıklarım var. Böyle bir sorun yaşamadılar. Ayrıca bir şeyler biliyorsunuz diye insan aşalamayın. Ve tek temennim sizin gibi insanlarla ömrüm boyunca çalışmamak olacak. Ve bu mesajı hatırlayıp ömrüm boyunca kendimi geliştirmek için çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı