Neden kendi dilimizi öğreniyoruz?

Makaleler
1
Aslında anlatmak istediğim şey lisede bile Türkçe dersi görmek. Beni yanlış anlamayın, sadece biraz absürt geliyor bana. Bence ortaokula kadar Türkçe dersi görünmeli. Sonuçta kim kuralına göre cümle kuruyor ki? Her sene aynı konuları görüyoruz. Görüşleriniz neler?

Not: Konu çok yanlış bir yere gitmesin diye küçük bir not ekliyorum. Sadece demek istediğim şey Türkçe dersini diksiyonumuzu geliştirmek için ya da yaptığımız hataları düzeltmek için anlatılmıyor. Sınav için anlatılıyor. Hepimiz sınav için çalışıyoruz. En azından çoğumuz.

Son düzenleme:
Aslında anlatmak istediğim şey, lisede bile Türkçe dersi görmek. Beni yanlış anlamayın, sadece biraz absürt geliyor bana. Bence ortaokula kadar Türkçe dersi görünmeli. Sonuçta kim kuralına göre cümle kuruyor ki? Her sene aynı konuları görüyoruz. Görüşleriniz neler?

Aynı şekilde gereksiz buluyorum. Mesela görsel yeteneği olan birisi matematik falan görmemeli bence. Belli bir noktadan sonra tabii.

Aslında anlatmak istediğim şey, lisede bile Türkçe dersi görmek. Beni yanlış anlamayın, sadece biraz absürt geliyor bana. Bence ortaokula kadar Türkçe dersi görünmeli. Sonuçta kim kuralına göre cümle kuruyor ki? Her sene aynı konuları görüyoruz. Görüşleriniz neler?
Türkçe ve Edebiyat arasında bazı farklar var ama.

Aslında anlatmak istediğim şey lisede bile Türkçe dersi görmek. Beni yanlış anlamayın, sadece biraz absürt geliyor bana. Bence ortaokula kadar Türkçe dersi görünmeli. Sonuçta kim kuralına göre cümle kuruyor ki? Her sene aynı konuları görüyoruz. Görüşleriniz neler?

Lisede gördüğümüz ders edebiyattır Türkçe kavramının bambaşka bir yere çıkarır. Öyle orta okulda gördüğün bilgilerle yeni görceğin konuları desteklersin aynı matematikte olduğu gibi temelini atarsın ve kendini geliştirirsin Türkçe ile edebiyat benzerdir ama aynı değildir.

bende sacma buluyorum yapicak bisi yok.
Senin saçma bulman kadar normal bir şey yok. Allah aşkına kendi dilini kullanma şekline bak.

Moderatör bey bu alıntıyı düzenlemezse sevinirim.

Lisede Türkçe görüyorsanız bu sizin sorununuz. Şahsen ben Edebiyat dersi görüyorum.

Geri
Yukarı