Neden kimse McAfee'yi sevmiyor?

Kim ne derse desin Windows Defender tek atar hepsine 2015'den beri Windows Defender harici bir virüs programı kullanmıyorum 1 kere bile virüs sorunu yaşamadım.

Bilgisayarımı ilk açtığımda McAfee yüklüydü. Uzun zaman sonra kötü olduğunu anladım. Sildim ve Kaspersky kurdum. Neden sevilmiyor sorusunun cevabı ise kötü , berbat bir program.

Kim ne derse desin Windows Defender tek atar hepsine 2015'den beri Windows Defender harici bir virüs programı kullanmıyorum 1 kere bile virüs sorunu yaşamadım.

Aynen öyle, sanki Windows 98/XP döneminde yaşıyoruz. Mouse tutmayı bilmeyip çevresindeki bekar kızları arayan dayılar yüklesin ona lafım yok ama deneyimli kullanıcının nesine antivirüs. Onu geçtim ortalıkta virüs olmasa AV şirketleri kendileri virüs üretir veya masum dosyaları silerler "sen bize para verdin bak işi yapıyoruz" der gibi. Sen hiç antibiyotik reklamı yapan ilaç şirketi gördün mü? Nedense antivirüsler her yerden fırlıyor bizi al diye.

Aynen öyle, sanki Windows 98/XP döneminde yaşıyoruz. Mouse tutmayı bilmeyip çevresindeki bekar kızları arayan dayılar yüklesin ona lafım yok ama deneyimli kullanıcının nesine antivirüs. Onu geçtim ortalıkta virüs olmasa av şirketleri kendileri virüs üretir veya masum dosyaları silerler "sen bize para verdin bak işi yapıyoruz" der gibi. Sen hiç antibiyotik reklamı yapan ilaç şirketi gördün mü? Nedense antivirüsler her yerden fırlıyor bizi al diye.
Yanlışlıkla bir anlık dalgınlıkla zararlı bir linke anti-virüsüz bir şekilde tıklamak istemezsiniz herhalde?

Yanlışlıkla bir anlık dalgınlıkla zararlı bir linke anti-virüsüz bir şekilde tıklamak istemezsiniz herhalde?

O kadar işi Defender da yapıyor yalnız. Antivirüs şirketlerinin sırf üyelik satmak için söylentisini yaydığı aşrı gizli virüsler, yalnızca kendilerinin tespit edebildiği zararlılar kısmına bu devirde inanmıyorum. Çalışma sistemleri, güncellik durumları, zararlı tespit hareketleri aşağı yukarı bellidir. Kaspersky mi bana %100 koruma sağlayacak middle-man ataklarını uzaktan izlerken? Böyle bir durum olsa büyük şirketler kendi güvenlik uzmanlarını almazlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı