Neden Linux kullanmıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Office 365 desteğinin olmaması elementaryOS'e geçmemem için tek sebep.

Exe dosyalarını çalıştırmak uğraştırıyor o yüzden.

Linux otomatik kuruyor.

@462229 Nvidia varsa ekran kartı uğraştırabilir ama her şey otomatik kuruluyor Linuxta.

1) Bilgisayar sürücüleri Windows için üretiliyor ve ona göre tasarlanıyor yeni yeni başlandı gerçi.
2) Linux ana amacı Windows, macintosh gibi ev kullanıcıları için tasarlanmaması.
3) Bilgisayar dünyasında %100 güvenlik yoktur. Linux için de tasarlanan virüsler var. Özellikle sunucu bilgisayarlar için tasarlanıyor böylelikle sunucudaki veriler uçuyor.
4) Ticari ürün tabii ki kapalı kaynak kod kullanır. Yazılım taklidi olmaması için. IPhone'da kapalı kaynak kod mevcut o zaman andorid açık kaynak kodlu olduğu için iPhone kötü.
5) Yazılımcı, mühendis, programcı olmadığım sürece açık kaynak olması benim işime yaramaz.

Bilgisayar piyasasının %90'ı Windows kullanıyor ve programların neredeyse hepsi Windows platformu için kodlanıyor ve satılıyor ayrıca rekabetçi oyunların neredeyse hiçbirini Linux'ta oynayamıyorsun anti hile koruması yüzünden.

1) bilgisayar sürücüleri Windows için üretiliyor ve ona göre tasarlanıyor yeni yeni başlandı gerçi.
Linux'un sürücü desteği genellikle Windows kadar iyi.

2) Linux ana amacı Windows, macintosh gibi ev kullanıcıları için tasarlanmaması.
Linux bir kernel, Allah aşkına bir kerneli nasıl bir "ev kullanıcı"sına göre tasarlayabilirsin?

3) bilgisayar dünyasında %100 güvenlik yoktur. Linux için de tasarlanan virüsler var. Özellikle sunucu bilgisayarlar için tasarlanıyor böylelikle sunucudaki veriler uçuyor.
Kimse bunu iddia etmedi zaten.

4) ticari ürün tabii ki kapalı kaynak kod kullanır. Yazılım taklidi olmaması için. IPhone'da kapalı kaynak kod mevcut o zaman Android açık kaynak kodlu olduğu için iPhone kötü.
Rhel de ticari ürün, kapalı kaynak mı?

5) yazılımcı, mühendis, programcı olmadığım sürece açık kaynak olması benim işime yaramaz.
Yarar. Güvenlik ve gizlilik konusunda genellikle foss yazılımlar daha iyi olur, ki öyle.

Ban durumu vesaire yok ve rahatça giriliyor. Zamanında az oynamadım Linux'ta

Windows fanatikleri genellikle yanlış bilgi veriyor, ona sinir oluyorum. Sonra böyle tartışma çıkıyor ortaya.

Microsoft Office desteği yok,
Kalem desteği yok,
Oyunda desteğinde proton kurtarıyor.
Microsoft Office gerektiren işlerde onlyoffice kurtarır diye düşünüyorum.
Kalem desteği derken Wacom tarzı tabletlerden bahsediyorsanız var, hatta bir arkadaşım Linux'ta osu oynuyor.

Kullanmak istiyorum da USB bellek yok abi. Öneri konusu açtım orayı dinleyip yeni bir tane alacağım.
Sonra Dual boot Windows + Linux Mint.
Linux Mint yok fakat Ubuntu tabanlı bazı distroların olduğu GitHub - hakuna-m/wubiuefi: fork of Wubi (https://launchpad.net/wubi) for UEFI support and for support of recent Ubuntu releases bu toola bakabilirsiniz.

Hata hakkında konu açabilirseniz, yardımcı olmaya çalışırız. Görünüm konusuna gelirsek çok iş değil, çoğu Linux masaüstü ortamında 20 dakika içinde güzel bir şey ortaya çıkarabiliyorsunuz. Bence değer. Ama eğer yapamam diyorsanız sizin gibi görünümü özelleştirmek istemeyenler için de distrolar mevcut.

Forumda Windows'a o kadar parayı veren bir elin parmağını geçmez.
Bu ama, Linux'ta lisans derdinin olmadığını değiştirmez.

Herkesin bahsettiği şu oyun konusuna gelirsek, ne kadar Linux bayağı ilerlemiş olsa da, bazı insanlar için yeterli değil. Bunu anlıyorum, ve şu anda Linux kullanmayanlar için en saçma olmayan sebep olsa gerek. İsteyen dualboot yapabilir, ben zamanında öyle kullanıyordum. Dualboot konusunda sıkıntı yaşayan da olursa yardım etmeye çalışırız. Yeter ki "Windows en iyisi" deyip saçma sebepler sunmayın.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…