Neden Linux kullanmıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sık sık oyun oynadığım için. Oyun oynamasam da kurmazdım.

Microsoft Office desteği yok,
Kalem desteği yok,
Oyunda desteğinde proton kurtarıyor.

İnsanlar Linux varken neden Windows kullanıyor ki?

Linux'un Windows'tan iyi olduğu yanlar:
1-)ücretsiz

Linux tamamen ücretsiz ve gönüllü bir projedir. Windows gibi para ödemenize gerek yok.
2-)güvenli
Linux'ta virüs yok denecek kadar az, neredeyse virüs yok ancak Windows'ta tonlarca virüs dolu.
3-)hızlı ve hafif
Linux tabanlı işletim sistemleri (Ubuntu, Android veya Debian gibi) hızlı ve hafiftir, Windows'taki gibi gereksiz işlemler yok.
4-)ön yüklü gereksiz uygulamalar yok
Windows binlerce gereksiz uygulama ile birlikte yüklü geliyor (candy crash, paint gibi)
5-) açık kaynak kodlu
Linux tamamen açık kaynak kodludur ve bu sayede çok hızlı gelişir güncellenir. Kodlar açıktır ve herkes dilediği gibi açıkları fark edip düzeltebilir. Windows kapalı kaynak kodludur bu yüzden çok fazla hata içerir.
6-)mavi ekran hatası Linux'ta yok
Windows'taki lanet olası mavi ekran hatası Linux'ta yoktur, bu sayede hatasız kullanabilirsiniz.
7-)son kullanıcı için en iyi işletim sistemi; Linux
Son kullanıcı için en iyi ve en basit işletim sistemleri Linux'tur (Elementary OS gibi)
:cool: sınırsız kişiselleştirme desteği
Linux'u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, istediğiniz masaüstünü kurup (GNOME, KDE, Xfce ve Pantheon)

Windows'un Linux'tan iyi olduğu yanlar;
1-)oyun desteği

Windows'un Linux'tan iyi olduğu tek yan oyundur. Linux harika bir sistem ancak oyun geliştiricileri Linux için oyun geliştirmiyor bu yüzden bu tür oyunları oynamak için Wine, proton gibi programlara ihtiyaç duyuyoruz.

Windows'a para ödediğimizi kim söyledi :D

• Kullanıcı dostu.
  • Güncellemeler sıklıkla geliyor.
  • Güvenlik desteği çok fazla.
  • Yazılım geliştiricilerinin önceliğinde.
  • Sorunlara çözüm daha fazla.
  • Sunmuş olduğu hizmetler ve çözümler daha iyi.
  • Microsoft'un yetkili elemanları ve tecrübesi.

Kesinlikle haklısınız hocam. Aslında bilgisayar üreticileride elini taşın altına koyup Linux önyüklü gelen bilgisayar üretirlerse kullanım oranı artabilir ve yazılımcılarda oyun ve uygulama geliştirebilir.
Yazılımcılar oyun ve uygulamayı hala geliştirebilir. Elini taşın altına koyan bilgisayar üreticileride var ayrıca.

Windows'a para ödediğimizi kim söyledi :D
Windows ücretsiz oldu da haberimiz mi yok? 🤣🤣🤣🤣
Screenshot_20220111_205149.jpg

İnsanlar Linux varken neden Windows kullanıyor ki?

Linux'un Windows'tan iyi olduğu yanlar:
1-)Ücretsiz

Linux tamamen ücretsiz ve gönüllü bir projedir. Windows gibi para ödemenize gerek yok.
2-)Güvenli
Linux'ta virüs yok denecek kadar az, neredeyse virüs yok ancak Windows'ta tonlarca virüs dolu.
3-)Hızlı ve Hafif
Linux tabanlı İşletim Sistemleri (Ubuntu, Android veya Debian gibi) hızlı ve hafiftir, Windows'taki gibi gereksiz işlemler yok.
4-)Ön yüklü gereksiz uygulamalar yok
Windows binlerce gereksiz uygulama ile birlikte yüklü geliyor (Candy Crash, Paint gibi)
5-) Açık Kaynak kodlu
Linux tamamen açık kaynak kodludur ve bu sayede çok hızlı gelişir güncellenir. Kodlar açıktır ve herkes dilediği gibi açıkları fark edip düzeltebilir. Windows kapalı kaynak kodludur bu yüzden çok fazla hata içerir
6-)Mavi ekran hatası Linux'ta yok
Windows'taki lanet olası mavi ekran hatası Linux'ta yoktur, bu sayede hatasız kullanabilirsiniz.
7-)Son kullanıcı için en iyi İşletim Sistemi; Linux
Son kullanıcı için en iyi ve en basit işletim sistemleri Linux'tur (ElementaryOS gibi)
:cool: Sınırsız Kişiselleştirme desteği
Linux'u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, istediğiniz masaüstünü kurup (Gnome, KDE, XFCE ve Pantheon)

Windows'un Linux'tan iyi olduğu yanlar;
1-)Oyun desteği

Windows'un Linux'tan iyi olduğu tek yan oyundur. Linux harika bir sistem ancak oyun geliştiricileri Linux için oyun geliştirmiyor bu yüzden bu tür oyunları oynamak için Wine, Proton gibi programlara ihtiyaç duyuyoruz.
Windows 10'da birşey indirmek çok daha kolay. Oyun desteği çok iyi. Daha fazla program desteği mevcut. Arayüzü anlaşılır.

Linuxa geçilirde ekran kartı sürücüsü nasıl olacak ve ses sürücüsü nasıl olacak daha doğrusu Windows 11 de kurduğum Intel yonga setini nasıl kuracağım ve özellikle kendi ana kartım için gereken sürücüleri nasıl kuracağım sadece Windows 10 ve 11 yazıyor Linux yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı