Neden Linux?

Neden sadece antiX'i denediniz ki? Bende de Asus eee 1001HA model netbook var, tavsiyem Mint 19.3 XFCE kullanmanız, emin olun rahatlayacaksınız. Sadece denemekten vazgeçmeyin, piyasada tonla dağıtım var 32 bit desteği sunan. Devuan, Debian, LMDE, Void, openSUSE, MX, Parabola, Hyperbola... Bu liste uzar gider.

antiX için yazıyorum demişim işte, okumadınız mı yazı mı?

Hocam bence siz bir de Linux Mint'i kurun rahatlarsınız. Ve emin olun Windows kadar seveceksiniz benim düşüncem öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:

1. Ben Linux'ü küçümsemedim sevdiğim sürümleri var(Mint ve Ubuntu gibi).
  2. Evet bazı cihazlarda en azından Windows 10'u kaldıramayan cihazlarda ilaç etkisi yaratabiliyor.
  3. Dil sorunu hepsinde olmasa bile popüler olmayan dağıtımlarda maalesef var.
  4. Arayüz özelleştiriliyor ve emin olun birçoğunu inceledim fakat birçoğu neden kopyalama tahmin edin.
Son olarak yazdığım her şeyde BENCE gerek yok ibaresi var.

Google a "linux distros for old laptops" "fast linux distros" sonuçlarına bakarak 4-5 dağıtım denedim. Ama masaüstü ortamı neydi hatırlamıyorum. pupylinux, coreplus, mint, xubuntu, zorin os denedim. En keyif veren antix oldu. Aslında coreplus mükemmel oldu alete can geldi ama içi çok boş. Bilmek gerekiyor.

Günlük kullanıcıysanız gerçekten gerek yok.

Gerekli gereksiz kavramını neye göre belirliyoruz?

Kullandıkları arayüz hep Windows veya macOS kopyası.

Windows veya MacOS'te böyle bir arayüz varsa haber verirsiniz. Gerçi macOS için bir WM vardı. Adını hatırlamıyorum şu an.

Buldum:

Bir de Windows programlarını emulatör ile çalıştırıyorsun diye savunanlar var onları saymıyorum bile.

Farklı platform için yapılan uygulamaları tamamen farklı bir platformda çalıştırıyorsunuz. Bırakın da hataları olsun. Linux dünyasının amacı zaten Windows alternatifi bir sistem olmak olmadı hiç. Kendi amacına gayet güzel hizmet ediyor ve Topluluk da gayet güzel işler çıkarıyor.

Hocam biraz Linux konuları falan incelerseniz artı yönlerini daha iyi kavrayabilirsiniz. Ben sadece göz göre göre bu mükemmellikten mahrum kalmanıza üzülüyorum. En kısa zamanda anlamanız dileğiyle. Tabii sizi de anlıyorum işiniz vs. gereği deneyimleriniz pek olumlu sonuçlanmamış.

Ama hocam eksi yönleri de var.

1 yıl Mint ile güreştim resmen hocam bana yetti. En son elimdeki Casper Nirvana N240 için denedim ama dokunmatik bir platform ile hiç uyum sağlamadı. Günün birinde gerçekten özel olarak ihtiyaç duyarsam belki tekrardan dönüş yaparım ama şu anda benim birçok isteğimi tam olarak karşılayamıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…