Neden Monster tercih edilmiyor?

@edvinas0

Konuya gelen cevapları oku ve biraz düşün. Bu ne yazmış? Dediğin zaman bilgili ve bilgisiz kişileri direkt olarak ayırt edebilirsin. Böylece yanlış yönlendirme olmaz. En sağlam mı onu bilemem ama teknoloji konusunda iyi bir forum burası lakin yanıtlayanlar insan her türlü saçma şey çıkabilir.

Misal bilgili kişilerin verdiği cevaplar;

Bilgisiz kişilerin verdiği cevapları yazmama lüzum yok konu amacından sapar kendin okuyunca saçmalayanları kolaylıkla ayırt edebilirsin.
5 yıl Monster laptop kullanmış biri olarak benim sana cevabım Tulpar T7 model kesinlikle alınır, güzel cihazdır lakin Abra A5 uzak durulması gereken bir cihazdır.

Tulpar T7 parasına daha iyi markalar alınır. Monster alınmaz berbattır. Leğen plastiği

Monster "Tüm modellerinde çok kötü" veya "Tüm modelleri çok iyi" denilebilecek bir marka değil, kasa alıp logo basan bir markayı böyle genellemek saçmalıktır. Yeni Abra'larda Tongfang kasa kullanılıyor, soğutma vs anlamında gayet iyiler ve kronik sorunları yok. Tulpar serisinde de aynı şekil. MSI kasa sadece bir ara GP76 kullandılar, devamı daha yok. Clevo kasalı modelleri tercih edilmez kesinlikle, yeni nesil Tongfang kasa modelleri fiyatına göre alınabilir durumda.

Bu attığın model aldıktan 1 ay sonra elimde patladı diyebilirim. Ucuz etin tadı yavan olur. Sadece Abra kötü diyenlere de katılmıyorum. Tulpar'da da aynı şekilde sorunlar yaşanıyor. Laptop konusu Rus ruleti oynanacak bir konu değil. Monster'dan uzak dur.

8 ayda 4 kez bozuldu. Sonra değişim istedim aynısından gönderdiler. Bomboş sorunlarla devam ediyoruz.

1. Aldıktan sonra ekranı kalitesiz geldi servise gittim. "Bu bozulacak gibi." dedim. "Bozulmaz." dediler. Sonraki hafta bozuldu. Geri götürüp dalga geçtim.
2. Ekranı değiştirdiler. 10+ ölü piksel vardı ve çoğalıyordu. Kontrol bile etmemişler. Hemen geri götürdüm. Dedim "Tez yazıyorum yaptığınız işe...". Sonra ekranı yine değiştirdiler. Daha 1 aylık laptop rezaleti.
3. Aldıktan 6 ay sonra SSD bir sabah uyanınca bozuldu ve içindeki tüm bilgilerimle vedalaştım. Kargo ile servise gönderdim bu sefer. SSD değişimi yapıldı. Taktıkları SSD çalışma saatini göstermiyordu. Bozuk diye düşündüm.
4. Servisten geldikten 2 ay sonra ders çalışırken ekranı bozuldu. Monster Abra A5 17.2.1 durduk yere ekran beyaz oldu
5. Servise kargoladım. Ledlerin bazıları aldığımdan beri bozuktu, aşırı ısındığı için Turbo Boost kapalı kullanıyordum. Daha pek çok ufak tefek sorunu vardı. Aynı modeli yine yolladılar. Yine ledleri bozuk, yine ısındığı için Turbo Boost'u kapatıyorum, yine ufak tefek bir sürü sorunu var. Komik şekilde ışık sızması ve 3 ölü pikselli bir laptop ile yine baş başayım. İnsan kontrol eder. Yazıklar olsun.

Monster'a para vermek yerine paranı çöpe atabilirsin.

Bu attığın model aldıktan 1 ay sonra elimde patladı diyebilirim. Ucuz etin tadı yavan olur. Sadece Abra kötü diyenlere de katılmıyorum. Tulpar'da da aynı şekilde sorunlar yaşanıyor. Laptop konusu Rus ruleti oynanacak bir konu değil. Monster'dan uzak dur.

8 ayda 4 kez bozuldu. Sonra değişim istedim aynısından gönderdiler. Bomboş sorunlarla devam ediyoruz.

1. Aldıktan sonra ekranı kalitesiz geldi servise gittim. "Bu bozulacak gibi." dedim. "Bozulmaz." dediler. Sonraki hafta bozuldu. Geri götürüp dalga geçtim.
2. Ekranı değiştirdiler. 10+ ölü piksel vardı ve çoğalıyordu. Kontrol bile etmemişler. Hemen geri götürdüm. Dedim "Tez yazıyorum yaptığınız işe...". Sonra ekranı yine değiştirdiler. Daha 1 aylık laptop rezaleti.
3. Aldıktan 6 ay sonra SSD bir sabah uyanınca bozuldu ve içindeki tüm bilgilerimle vedalaştım. Kargo ile servise gönderdim bu sefer. SSD değişimi yapıldı. Taktıkları SSD çalışma saatini göstermiyordu. Bozuk diye düşündüm.
4. Servisten geldikten 2 ay sonra ders çalışırken ekranı bozuldu. Monster Abra A5 17.2.1 durduk yere ekran beyaz oldu
5. Servise kargoladım. LED'lerin bazıları aldığımdan beri bozuktu, aşırı ısındığı için Turbo Boost kapalı kullanıyordum. Daha pek çok ufak tefek sorunu vardı. Aynı modeli yine yolladılar. Yine LED'leri bozuk, yine ısındığı için Turbo Boost'u kapatıyorum, yine ufak tefek bir sürü sorunu var. Komik şekilde ışık sızması ve 3 ölü pikselli bir laptop ile yine baş başayım. İnsan kontrol eder. Yazıklar olsun.

Ben Monster kullanıyorum henüz 1 ay olmadı ama dediklerin şu anlık oldugu görülmüyor gelecekte görecegiz

1. aldıktan sonra ekranı kalitesiz geldi servise gittim. "bu bozulacak gibi." dedim. "bozulmaz." dediler. Sonraki hafta bozuldu. Geri götürüp dalga geçtim.
2. ekranı değiştirdiler. 10+ ölü piksel vardı ve çoğalıyordu. Kontrol bile etmemişler. Hemen geri götürdüm. Dedim "tez yazıyorum yaptığınız işe...". Sonra ekranı yine değiştirdiler. Daha 1 aylık laptop rezaleti.
3. aldıktan 6 ay sonra SSD bir sabah uyanınca bozuldu ve içindeki tüm bilgilerimle vedalaştım. Kargo ile servise gönderdim bu sefer. SSD değişimi yapıldı. Taktıkları SSD çalışma saatini göstermiyordu. Bozuk diye düşündüm.
4. servisten geldikten 2 ay sonra ders çalışırken ekranı bozuldu. Monster Abra A5 17.2.1 durduk yere ekran beyaz oldu
5. servise kargoladım. LED'lerin bazıları aldığımdan beri bozuktu, aşırı ısındığı için Turbo Boost kapalı kullanıyordum. Daha pek çok ufak tefek sorunu vardı. Aynı modeli yine yolladılar. Yine LED'leri bozuk, yine ısındığı için Turbo Boost'u kapatıyorum, yine ufak tefek bir sürü sorunu var. Komik şekilde ışık sızması ve 3 ölü pikselli bir laptop ile yine baş başayım. İnsan kontrol eder. Yazıklar olsun.

V17 serisini bilmem ama ben v19.3 kullanıyorum, süper bir bilgisayar daha ne olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı