Neden Monster tercih edilmiyor?

edvinas0

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop önerilerine baktım hiç kimse Monster önermiyor fakat aynı özellikle bilgisayarlara göre daha ucuz olmasına rağmen veya benmi yanlış biliyorum aydınlatır mısınız?
Ekte görünen cihaz alınır mı sizce? Alınmaz ise neden buna karşılık alternatif önerir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230516_110950.jpg
    IMG_20230516_110950.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 105
Arkadaşlar laptop önerilerine baktım hiç kimse Monster önermiyor fakat aynı özellikle bilgisayarlara göre daha ucuz olmasına rağmen veya benmi yanlış biliyorum aydınlatır mısınız?
Ekte görünen cihaz alınır mı sizce? Alınmaz ise neden buna karşılık alternatif önerir misiniz? Teşekkürler.
Kasaları kronik sıkıntılı oluyor ondan.

Kasaları kronik sıkıntılı oluyor ondan.

Özellik ayrı konu ama malzeme kalitesi, servis hizmeti ve dahası önemli. Aynı marka, aynı model, aynı mimari olan işlemcilerin bile kalite farkı olabiliyor.

Çok sorunlu ürünleri var. Forumda Monster neden alınmaz diye aratırsan cevap bulabilirsin.

Bu yönde öneriniz ne olur hangi markalara göz atmalıyız veya monstera rakip var mı şu an bu fiyat bandında?

Genellikle sorunlu ürünler üretiyorlar çünkü özellikle Clevo kasa Monster laptoplarda sorun çok oluyordu. @DNA

Bu arada o laptop alınmaz.

Neden alınmaz?

Monster toplam 3 kasa tipi kullanıyor, Clevo, Tongfang ve MSI olarak. Yeni bir kasaya geçmediler diye biliyorum. Clevo kasa kalitesiz ve ısınma sorunları ile gündemde. Tongfang ve MSI kasaları F/P olduğu sürece gayet alınabilir.

Monster tulpar serisinin güncelleri haricinde alınmamalı bence de. Abralar ve eski sürüm tulparların malzeme kaliteleri vasat altı. Semruk serisini hiç kullanmadım o yüzden yorum yok :)

Bazı markalar anakartı, kasayı, oem ürettirirler. Anakartı yapan firma dandik mi? Hayır. Dünyaya anakart sağlayan firma ama parasına göre kalite sağlar.

Geri
Yukarı