Neden mutlu olamıyorum?

Bu sayısal mevzusunu sizden bir önceki mesajda anlattım arka arkaya geldiği için görmemiş olabilirsiniz. Onun haricinde, üniversite sınavına dört bi taraftan çalışıyorum ama insanın molaya da ihtiyacı var. Bu moladan kastım 5 dk eğlenmek bile olur ama olmuyor. Bu sefer de sanki hiç mola vermemiş gibi oluyor daha çok sıkılıyorum. Kendini geliştirme konusunda yazılımla uğraşıyorum, ingilizce bilgimi arttırmaya çalışıyorum, daha da bir öneriniz varsa söyleyin hem uğraş olur.
Öncelikle başarılar dilerim. Benim kardeşimde hazırlanıyor ve nasıl zor nasıl sancılı bir süreç olduğunu yeniden deneyim ediyorum :D

Verdiğin molaların kalitesini arttırmak gerekiyor böylece çalıştığın derse olan şevkin artar. Bu noktada önerebileceğim sevdiğin ilgilendiğin konular hakkında podcast dinleyebilirsin. Tabi dersten koparmayacak uzunlukta olanları. İngilizce geliştiriyorum demiştin. Mesela bazı uygulamalar var anında yurt dışından birine bağlanıp onunla sohbet edebiliyorsun. Bu sayede hem sosyallik hemde dil konusunda ilerleme sağlayabilirsin. Sohbetleri videolu olarak yapmakta her zaman fayda var.

Günü bölüm bölüm şeklinde planlamanı öneririm. Yapacağın şeylerin ana hatları belli olursa kendini bu kaybolmuş histen kurtarabilirsin. Mola dakikalarına ve ders temposuna tam uyduktan sonra kendini ödüllendirmeyi asla ihmal etme. Bu sınav da senin geleceğin için unutma.

Yazılımla uğraşıyorum demişsin. Örneğin ders aralarında ileride kodlayabileceğin bir mobil oyun projesi düşünebilirsin. Hayal gücünü serbest bırak ve fikirleri yağdır. Finalde şekillenen oyunun grafiklerini tasarlamak üzere grafik tasarımı noktasına kendini verebilirsin.

İlgilenirsen İnternet üzerinden böyle garip tarifler araştır. Yakın marketlerde bulunabilecek ham maddeler içeren türden. Mutfakta onları yapmayı dene. Kek poğaça yapmak acayip bir terapi anlatamam sana. Üzerine bir de yemesi var ki sorma :D Acayip kafa boşaltır tecrübeyle sabit.

Sabahları kalktığında evde pratik olarak yapabileceğin bir egzersiz programı hazırlamanı öneririm. 30-40 dk içerisinde tamamlanacak ve seni zinde tutacak bir program güne mutlu uyanmanı sağlar. Spor hem seni mutlu eder hemde vücudunu dinç tutar.

Daha önce hiç dinlemediğin bir müzik türüne bakabilirsin. Müzikte keşfedilmeyi bekleyen tonla iş var :D Onlara göz gezdirebilirsin.

Uzun bir yazı oldu ama umarım senin için faydalı olur. Sevgiler

Mesela bazı uygulamalar var anında yurt dışından birine bağlanıp onunla sohbet edebiliyorsun. Bu sayede hem sosyallik hemde dil konusunda ilerleme sağlayabilirsin. Sohbetleri videolu olarak yapmakta her zaman fayda var.

Günü bölüm bölüm şeklinde planlamanı öneririm. Yapacağın şeylerin ana hatları belli olursa kendini bu kaybolmuş histen kurtarabilirsin. Mola dakikalarına ve ders temposuna tam uyduktan sonra kendini ödüllendirmeyi asla ihmal etme. Bu sınav da senin geleceğin için unutma.

İlgilenirsen İnternet üzerinden böyle garip tarifler araştır. Yakın marketlerde bulunabilecek ham maddeler içeren türden. Mutfakta onları yapmayı dene. Kek poğaça yapmak acayip bir terapi anlatamam sana. Üzerine bir de yemesi var ki sorma :D Acayip kafa boşaltır tecrübeyle sabit.

Sabahları kalktığında evde pratik olarak yapabileceğin bir egzersiz programı hazırlamanı öneririm. 30-40 dk içerisinde tamamlanacak ve seni zinde tutacak bir program güne mutlu uyanmanı sağlar. Spor hem seni mutlu eder hemde vücudunu dinç tutar.

Daha önce hiç dinlemediğin bir müzik türüne bakabilirsin. Müzikte keşfedilmeyi bekleyen tonla iş var :D Onlara göz gezdirebilirsin.

Uzun bir yazı oldu ama umarım senin için faydalı olur. Sevgiler

Öncelikle bu kadar uzun yazdığınız için teşekkürler. Kek konusunda yumurta bile kırmayı beceremem aslında benim hiçbir yeteneğim yok, mantıksal şeylerde iyiyim fakat doğal yetenek isteyen şeyleri başaramıyorum.

Daha önce çok kez program yapmayı denedim ama uyamıyorum, olmuyor. Ödül kısmında dediğim gibi benim dikkatimi çekebilecek bir ödül yok, en azından ben bulamadım.

Sabah erken kalkıp online derslere katıldığım için egzersize vaktim olmuyor ama olsa da yapacağımı sanmıyorum.

Discord'ta yabancı sunuculara üyeyim fakat konuşacak konu bulamıyorum.

Son olarak müzik tarzı ve sanatçısı önerir misinz? Ben rap ağırlıklı dinliyorum ama bunun yanında yabancı genel ve bazı türkçe tarzının ne olduğunu bilmediğim kişiler dinliyorum(sanırım pop/ alternatif müzik oluyor). Bana pop ve klasik müzik dışında önerebileceğiniz tür var mı? Biraz ön yargı gibi biliyorum ama popun akılda kalıcı müzikle boş sözlerden ibaret olduğunu düşünüyorum. Klasik müzik çok yavaş, arabeski söylemiyorum bile. Metal de çok dinlenebilir bir tür gibime gelmiyor ama yanlış düşündüğüm veya saymadığım bir tür varsa söyleyin.

Öncelikle bu kadar uzun yazdığınız için teşekkürler. Kek konusunda yumurta bile kırmayı beceremem aslında benim hiçbir yeteneğim yok, mantıksal şeylerde iyiyim fakat doğal yetenek isteyen şeyleri başaramıyorum.

Daha önce çok kez program yapmayı denedim ama uyamıyorum, olmuyor. Ödül kısmında dediğim gibi benim dikkatimi çekebilecek bir ödül yok, en azından ben bulamadım.

Sabah erken kalkıp online derslere katıldığım için egzersize vaktim olmuyor ama olsa da yapacağımı sanmıyorum.

Discord'ta yabancı sunuculara üyeyim fakat konuşacak konu bulamıyorum.

Son olarak müzik tarzı ve sanatçısı önerir misinz? Ben rap ağırlıklı dinliyorum ama bunun yanında yabancı genel ve bazı türkçe tarzının ne olduğunu bilmediğim kişiler dinliyorum(sanırım pop/ alternatif müzik oluyor). Bana pop ve klasik müzik dışında önerebileceğiniz tür var mı? Biraz ön yargı gibi biliyorum ama popun akılda kalıcı müzikle boş sözlerden ibaret olduğunu düşünüyorum. Klasik müzik çok yavaş, arabeski söylemiyorum bile. Metal de çok dinlenebilir bir tür gibime gelmiyor ama yanlış düşündüğüm veya saymadığım bir tür varsa söyleyin.
Genel olarak bir isteksizlik ve bıkkınlık hali oluşmuş sende. Keşke güzel günler göreceğiz diyebilsem net bir şekilde ancak ne yazık ki diyemiyorum.

Müzik olarak ben rock metal müzik seven bir insanım. Metal biraz ağır gelebilir sana ama klasik hard rock gruplarından başlayabilirsin ya da küçük küçük heavy-metal dinleyebilirsin. Klasik olanlara bile bakmanı öneririm. Elvis Presley ve The Beatles dan başlayarak AC-DC, Aerosmith, iron Maiden Metallica vs vs bakabilirsin.

Ben senin yerinde olsam mobil oyun projesi kurgulamayı denerdim. Bunu uğraş edinmek vaktinin dolu geçmesini hemde alabileceğin bir win karşısında çabalamanı sağlar.

Discord sunucularında bende konuşacak şey bulamıyorum genelde. Ama bahsettiğim uygulamaları bir araştır isimi aklıma gelmiyor şimdi ondan yazmıyorum. Bu tarz uygulamalarda herkes konuşmak için orada olduğu için illa konuşulacak bir şey bulunuyor.

Sağlam dur. Kendini karanlığın içine hapsetme. Çaba her şeyin ilacıdır dostum. Hayatta her konuda geçerli. Çaba çok kıymetli.

Geri
Yukarı