Mutlu olamıyorum

kerim16

Picopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Son zamanlarda gerek dersler olsun gerek sosyal hayatım olsun bu konularda çok yıprandım. Ne yapacağımı bilmiyorum, kalbim eskisinden daha hızlı atıyor ve sıkışıyor. Arkadaşlarımla durmadan kavga ediyorum. Kimseyle anlaşamıyorum. Derslerden hiçbir şey anlamıyorum. Çalışma isteğim tamamen kayboldu. Arabesk müziğe sardım üzüntüden. Sizce ne yapmalıyım mutluluğu yeniden bulmak için?

Kendini saldığın anda, hayattan ümidini kestiğin anda senin için her şey biter. Ben mutlu olamıyorum deyip kenara çekilmek, başkalarının mutluluğunu izlemek hiç bir şeye çözüm değil.

Senin mutlu olmanı ne engelleyen ne varsa hepsini hayatından çıkar. Derslerinde başarılı olamadığın için mi mutsuzsun? Otur ders çalış. Arkadaşlarınla kavga ettiğin için mi mutsuzsun? Git onların gönlünü al. Birileriyle anlaşmaya çalışınca mutsuz mu oluyorsun? Kimseyle anlaşmaya çalışma o zaman.

Yani demek istediğim şu, mutlu olmayı bekleyerek mutlu olamazsın. Mutlu olmak için çabalamadığın sürece hiç bir şey değişmeyecek. Mutlu olmayı sonun kadar hak ediyorsun.

Kendini saldığın anda, hayattan ümidini kestiğin anda senin için her şey biter. Ben mutlu olamıyorum deyip kenara çekilmek, başkalarının mutluluğunu izlemek hiç bir şeye çözüm değil.

Senin mutlu olmanı ne engelleyen ne varsa hepsini hayatından çıkar. Derslerinde başarılı olamadığın için mi mutsuzsun? Otur ders çalış. Arkadaşlarınla kavga ettiğin için mi mutsuzsun? Git onların gönlünü al. Birileriyle anlaşmaya çalışınca mutsuz mu oluyorsun? Kimseyle anlaşmaya çalışma o zaman.

Yani demek istediğim şu, mutlu olmayı bekleyerek mutlu olamazsın. Mutlu olmak için çabalamadığın sürece hiç bir şey değişmeyecek. Mutlu olmayı sonun kadar hak ediyorsun.
Hep böyle gaza geliyorum sonra ise yine aynısı oluyo.

1 ay önce ben de öyleydim. Arkadaşlarımla kavga ediyordum ve sürekli yazışmadan duramıyordum. Çevremi değiştirdim ve daha kafa dengi arkadaşlarımla konuşuyorum; ders çalışma isteğinin gelmemesi çok doğaldır böyle bir dönemde fakat sen yine de çalış göreceksin ki diğer arkadaşlarından daha bilgili ve daha rahat olacaksın sınavlarda veya derslerde. Hayata hiç bir zaman küsme. Yeni dostluklar, kitaplar, hobiler, araştırmalar yapabilirsin. Benim sana önerim spor yapman eğer yapmıyorsan. Özellikle fitness yapmalısın mesela beslenmene dikkat ederek hayatına yeni bir zorluk, mücadele ekliyorsun. Ben mesela futbol oynuyorum ve kafamı öyle dağıtıyorum. 1 antrenman 1 ders diye hayatımı devam ettiriyorum. Yaz gelince bir iş bulacağım kendime ve kafa dağıtmak için çalışacağım. Bunun gibi düşünceler ile hayatını tekrar yeşillendirebilirsin :)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı