Neden mutlu olamıyoruz?

Aylık 5 bin lira maaş versinler ben mutlu olurum.
Hatta musmutlu olurum. :D
5000₺ maaşın yetceğine inanıyor musun? Ankara-İstanbul gibi yerlerde adam akıllı güneş gören evler 1000₺, 100₺ aidat, internet-elektik-su 200₺, ısınma kışın 600₺, yol parası 150₺ etti sana 2050₺. Kalan parayla hem ihtiyaçlarını giderceksin hem kendine birşeyler alcaksın hem de otobüsler ölüm gibi olduğu için taşıt kredisine girceksin, ayrıca toplumumuz yüzünden düğün parası biriktirceksin. Ablam, annem ve ben birlikte yaşıyoruz, aylık gelirimiz 6000₺ krediyi ödeyip zaruri ihtiyaçları giderince azcık para kalıyor.

Hocam o işin esprisiydi. Aylık 5 bin lira maaş benim göremeyeceğim bir para. İstanbul-Ankara gibi büyük bir şehirde yaşamıyorum. Samsun gibi küçük bir şehirde yaşıyorum/yaşıyoruz. Evimiz, arabamız var çok şükür. Ailemle yaşıyorum ben. 26 yaşındayım hala işsizim, yaşıtlarım çoktan iş hayatına atıldılar bile.

Benim önem verdiğim maddiyattan çok maneviyat zaten. Benim sorunlarım bambaşka. Asgari ücretle de çalışsam mutlu olabilirim geçinebildikten sonra. Yoksa tabi ki haklısın söylediklerinde. :)

Bu tip programları aşırı seviyorum, ülkede 4 tane kafası çalışan insanı bir araya getirmeleri hoşuma gidiyor. Kafası çalışmayıp aptal aptal ekran başındakilere şebeklik yapanlara yeğliyorum şahsen böyle ortamları.

İyi güzel şeyler anlatıyorlar, çok etkileniyorum. Ancak işin kötüsü bunları başkasına hazırlıksız yakalanıp anlatmaya kalktığında saçmalıyorsun :) Bu kişilerin lisanları da oldukça gelişmiş, özellikle üniversite hocası beyefendi gençlere anlata anlata bayağı bir sağlamlaştırmış kafasındaki düşünceleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı