Neden mutlu olamıyoruz?

Tüketim toplumu, kapitalist düzen, hırs, toplumsal ilişkilerin sıfır olması, akraba - komşu ilişkisinin kalmaması, rüşvet, işsizlik, asgari ücret, insanların tebessümden yoksunlaşacak kadar hayıflanması. Daraldım yine...
İnsanların şerefsizliğini canlara nasıl kıydığını'da unutmayalım abi...

İnsanların şerefsizliğini canlara nasıl kıydığını'da unutmayalım abi...
Aynen öyle dostum. Ben de yaşamak istemiyorum böyle bir hayatta. Her seferinde düzenin ve sistemin böyle olmasını kabullenen insanlarla tartışmaktan sıkıldım. Mutlu görünen yapmacık suratlardan sıkıldım, yalancılardan yalan insanlardan sıkıldım, hiç biri mutlu değil, ama bizim bir davamız olduğu için az da olsa mutluyuz.

Şükretmeyi bilmeyen insan mutlu olamaz.

''Allahümme ma eshaba bi min nimetin ev bi-ehadin min halkıke, fe minke vahdeke, la şerike leke, fe lekel hamdü ve lekaşşükür'' AMİN.

"Ya Rabbi! Bana, anneme ve babama ihsan ettiğin nimetine şükretmemi ve razı olacağın ameller yapmamı nasip eyle, rahmetinle beni Salih kulların arasına kat." AMİN.

Sükür bu yaziyi yazabildim. :)

''Allahümme ma eshaba bi min nimetin ev bi-ehadin min halkıke, fe minke vahdeke, la şerike leke, fe lekel hamdü ve lekaşşükür'' AMİN.

"Ya Rabbi! Bana, anneme ve babama ihsan ettiğin nimetine şükretmemi ve razı olacağın ameller yapmamı nasip eyle, rahmetinle beni Salih kulların arasına kat." AMİN.

Sükür bu yaziyi yazabildim. :)
Güzel insan, seviyorum seni...

Yeni konular

Geri
Yukarı