Neden önlem alınmıyor?

Livo

Decapat
Makaleler
2
6 şubat depreminin yaraları sarılmamışken 2. büyük deprem bekleniyor neden hala önlem alınmıyor? İstanbul İzmir ve çevresindeki iller tehlike altında halk sadece bakıyor tek kelime etmeden ölmeyi bekliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 Şubat depreminin yaraları sarılmamışken 2. büyük deprem bekleniyor neden hala önlem alınmıyor? İstanbul İzmir ve çevresindeki iller tehlike altında halk sadece bakıyor tek kelime etmeden ölmeyi bekliyoruz.

İstanbul'un %65'ten fazlasının kerpiç, deprem yönetmeliğine uymayan yapılar olduğu belirtildi. Bu saatten sonra önlem alınsa bile büyük İstanbul depremine yetişilebilir mi meçhul.

Türkler başına bir olay gelmeden önlemini almazlar.

6 şubat depreminin yaraları sarılmamışken 2. büyük deprem bekleniyor neden hala önlem alınmıyor? İstanbul İzmir ve çevresindeki iller tehlike altında halk sadece bakıyor tek kelime etmeden ölmeyi bekliyoruz.

Hocam önlem almıyoruz ki. Binayı inşa edenlerin bazınları kolonların sadece üst ve alt kısmına demir koyuyor ve denetim geldiğinde üstten alttan demirleri gördüğü için güvenli diyorlar. Nereye gidiyor bu ülke?

Bizim milletimiz her zaman aynıdır "yarın hallederiz kaçmıyor ya!" derler bunu söylesen veya "ecel geldiyse gideriz ecelden kaçamazsın" derler.

Hocam önlem almıyoruz ki. Binayı inşa edenlerin bazınları kolonların sadece üst ve alt kısmına demir koyuyor ve denetim geldiğinde üstten alttan demirleri gördüğü için güvenli diyorlar. Nereye gidiyor bu ülke?

Emin ol ki o binalar yapılırken malzemeden öyle bir kaçıyorlar ki.

İstediğin kadar demir koy o binaya binanın betonu ve malzemesi kalitesiz malzeme ile yapılmışsa her türlü o ev gider tabii Allah korursa gitmez o ev yani bak hatay da yıkılan evlere demirleri ezilmiş bükülmüş kalitesiz demir kullanıyorlar.

İstanbul'un %65'ten fazlasının kerpiç, deprem yönetmeliğine uymayan yapılar olduğu belirtildi. Bu saatten sonra önlem alınsa bile büyük İstanbul depremine yetişilebilir mi meçhul.

2. deprem ile birlikte ülkenin yarısından azı yerle bir olmuş olacak zaten buradan geri dönüşünün olacağını sanmıyorum izolatör ve temellere gerekli zorunluluklar getirilmediği sürece daha çok can yanacak. (o kadar deprem vergisi nereye gidiyorsa)

2. deprem ile birlikte ülkenin yarısından azı yerle bir olmuş olacak zaten buradan geri dönüşünün olacağını sanmıyorum izolatör ve temellere gerekli zorunluluklar getirilmediği sürece daha çok can yanacak. (o kadar deprem vergisi nereye gidiyorsa)

İşte bu zamana kadar çala çala bir hal oldular ve hala çalıyorlar bir ton deprem vergisi toplandı onları aldılar kasaya koydular çaktırmadan da harcıyorlar bundan emin olabilirsin.

%1 bile kurtarılsa iyi. İnsan canı sonuçta hiçbir şeye değiştirilemez fakat hükümetimiz para için tüm ülkeyi sattı.

30 milyon insan var İstanbul'da hesapla ülke kaç milyon 85 milyon de geç
85-30 eşittir 55 milyon harbiden ülkenin yarısı gidiyor.

%1 bile kurtarılsa iyi. İnsan canı sonuçta hiçbir şeye değiştirilemez fakat hükümetimiz para için tüm ülkeyi sattı.

Technopat'ta siyaset serbest mi? Eğer öyle bir şey varsa ben içimi dökerim yani baştakilere yoğun eleştiri.

30 milyon insan var İstanbul'da hesapla ülke kaç milyon 85 milyon de geç.
85-30 eşittir 55 milyon harbiden ülkenin yarısı gidiyor.

Technopat'ta siyaset serbest mi? Eğer öyle bir şey varsa ben içimi dökerim yani baştakilere yoğun eleştiri.

Siyaset tartışması yasak diye biliyorum fakat ufak tefek yorumlar serbest sanırım. Aşırıya kaçmamak gerek hem forum için hem kendiniz için.

Siyaset tartışması yasak diye biliyorum fakat ufak tefek yorumlar serbest sanırım. Aşırıya kaçmamak gerek hem forum için hem kendiniz için.

Anladım eğer serbest olaydı neler neler var diyeceğim ama işte en rahat siyasetin girdiği yer kahve hanelerdir ama işte daha gençken oraya girmem zaten oradakiler de biliyorsundur ampul kafalılar geneli.

Yeni konular

Geri
Yukarı