Neden oyun oynayan kişiler hor görülüyor?

Brazen

Decapat
Lise 2 öğrencisiyim. Sınıfımda genel olarak oyun oynayanlara karşı bir düşmanlık var. Nedenini anlayamadım. Çoğu kişi bana asosyal, oyun bağımlısı, ezik falan diyor. Bunları çok takmıyorum ama neden böyle diyorlar anlamıyorum. Neden oyun oynayanlar toplumda hor görülüyor sizce?

Kendinden olmayanı ötelersin, Türk toplumunda oyun gereksis ve zaman kaybı görülüyor. Eskiden yabancı medya da aynı şekildeydi.

Lise 2 öğrencisiyim. Sınıfımda genel olarak oyun oynayanlara karşı bir düşmanlık var. Nedenini anlayamadım. Çoğu kişi bana asosyal, oyun bağımlısı, ezik falan diyor. Bunları çok takmıyorum ama neden böyle diyorlar anlamıyorum. Neden oyun oynayanlar toplumda hor görülüyor sizce?
Oyunların bilimsel olarak zeka seviyesini geliştirdiğini, iletişimi iyileştirdiği ve geliştirdiği, planlama ve insiyatif almayı ön plana çıkarttığı kanıtlanmış bir şey. Muhtemelen bu dediklerimi onlara anlatırsanız oyun oynayanlara karşı bir daha böyle armut gibi konuşamayacaklar

Oyun oynayanlari cocuk olarak gordukleri icin. Bildikleri tek oyun saklambac felan muhtemelen. Ayrica oyun oynamayi bir zevk, hobi degil mecburiyet gibi goruyorlar. Sanki hic arkadasin olmadigi icin, ezik oldugun icin, ozguvensiz, asosyal oldugun, cocuk oldugun buyuyemedigin icin oynadigini zannediyorlar. Sanki bunlari yapamadigin icin oyun oynamak zorundasin saniyorlar. Yazik

Çünkü oyunlarda genellikle gerçek hayatta elde edemediğimiz başarıları elde etmeye çalışırız. Örneğin sosyal hayatı çok renkli olan bir insan tatmine ulaşıyordur. Sosyal hayatı olmayan biri ise tatmin için oyunlara sarmıştır, headshot atınca sevinir. Bu bir genelleme tabi, %100 doğru diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı