Neden sağlam bina yapmıyoruz?

Çalıyor ama yapıyor. Evet sonuç ortada. Pasta gibi olan binalara bakınca aklıma Veli göçer geldi. Bu arada veli göçer hâlâ mutaitlik yapıyor mu?

Arkadaşlar bu konuya bir açıklama yapmak istiyorum Japonya'da sismik izolatör kullanılıyor deprem terazisi gibi kısaca açıklaması yaylı sistem ve bu yaylı sistemin tane fiyatı (6.000 dolar) ve en az 5 katlı bir binada 40 adet kullanılmaktadır taşıması açısından ve bunun TL fiyatı hesaplandığında 4.500.000 (dört milyon beş yüz bin) Türk lirası masrafa yol açmaktadır bu sitem uzun binalarda kullanılmaz işe yaramaz ve yumuşak zeminlerde kullanılmaktadır bunu kullanmak hem maliyetli hem işe yaramaz olucaktır ülkemiz (ve ayrıca Japonya'daki o gördüğünüz depremler Japonya'nın 150 mil uzaklık mesafede denizde olmaktadır) Japonya depremi o büyüklükte hissetmez bizim depremlerimiz karada oluşmaktadır lütfen bunu düşünüp hesap edip cevap yazın biraz araştırın Ne olur?..

Son düzenleyen: Moderatör:

Canı isteyen okusun, paylaşsın. Bugün yaşadığımız felaketin en önemli sebeplerinden birini gözler önüne seriyor bu kişinin yaşadıkları.

Kısaca: Diyarbakır'da yeni binaları denetleyip onay veren bir görevliye yıllardır rüşvet ve ölüm tehditleri geliyor, hepsini reddedip karşı koyup işini yapıyor. O denetçinin bölgesinde hiçbir yeni bina yıkılmazken, başka bölgelerde binlerce yeni bina var yıkılan.

Normalleşti hocam. Yolsuzluklar yüzünden olanlar... Milletimizin hakkı nasıl ödenecek bilmiyorum. Yıllardır deprem vergisi ödüyoruz, zamanı geliyor yardımı influencerlar yapıyor.

Arkadaşlar Bu Konuya Bir Açıklama Yapmak İstiyorum Japonya'da Sismik izolatör Kullanılıyor Deprem Terazisi Gibi Kısaca Açıklaması Yaylı Sistem Ve Bu Yaylı Sistemin Tane Fiyatı (6.000 DOLAR) Ve En Az 5 Katlı Bir Binada 40 Adet Kullanılmaktadır Taşıması Açısından Ve Bunun TL Fiyatı Hesaplandığında 4.500.000 (DÖRT MİLYON BEŞ YÜZ BİN) Türk Lirası Masrafa Yol Açmaktadır Bu Sitem Uzun Binalarda Kullanılmaz İşe Yaramaz Ve Yumuşak Zeminlerde Kullanılmaktadır Bunu Kullanmak Hem Maliyetli Hem İşeyaramaz Olucaktır Ülkemiz (VE AYRICA Japonya'daki̇ O GÖRDÜĞÜNÜZ DEPREMLER Japonya'nin 150 MİL UZAKLIK MESAFEDE DENİZDE OLMAKTADIR) Japonya Depremi O Büyüklükde Hissetmez Bizim Depremlerimiz Karada Oluşmaktadır Lütfen Bunu Düşünüp Hesap Edip Cevap Yazın Biraz Araştırın Ne olur?..

Doğru hocam araştırmayı bilin, güven dağıtmayın, mantık kurun yalvarıyorum ya.

Çünkü mütahit kendisine ev yapsın diye verilen parayı cebine atmak istiyor. Böylece depremde hemen yıkılıyor binalar. Öldüren deprem değil binalardır.

enflasyon-artiyor-kagit-para-artiyor-1007717-5.jpg

Para, para, para!

Geri
Yukarı