Neden Şaka Yaparız?

Her insan şaka yapar ve her insan şakayı sever. Ama şaka vardır, eşek şakası vardır. Tahammüleri aşan, küçük düşürmeye giren şakalar vardır. Bunu bir başkasını geç, sana yapılsa sen de sevmezsin.

En yakın arkadaşın da olsa tahammül sınırını aştığınız sürece ilk önce kibarca uyarılırsınız, daha sonra o kişi size patlar, ilişkinizi zedeleğinizle kalırsınız. Ergenlerin çoğu bunu bilmez, bunlar için biraz olgunlaşmak şart. Yoksa her yaştaki insan şaka yapar. Ben her gün 40-50 yaşındaki adamların şakalarına, esprilerine maruz kalıyorum mesela :)

Eğlenmek ve mutlu olmak için. Şakalar insanı güldürür, dolayısıyla mutlu eder. İnsan mutlu olmak ister.
Kaliteli şakalar yapılan bir ortamda bırak üzüntüyü, her şeyi unutursun ve sadece gülersin. Sen şaka yaparsın, onlar güler ve bu döngü 1 saat boyunca devam edebilir.
Bu dünyadan göçerken arkamızda güzel anılar bırakmamız lazım diye düşünüyorum. :)

İnsanların şaka yapmadığı bir yer, ortam düşünemiyorum. Hayat bu kadar ciddiye alınacak bir şey değil. :)
Elbette ekonomik sıkıntılar, iş, ailevi sorunlar vb. ciddiye alınacak şeyler ancak gülmeden yaşamak gerçekten iç karartıcı bir şey, bence. Aslında garip bir soru. :)

Son düzenleme:
Eğlenmek ve mutlu olmak için. Şakalar insanı güldürür, dolayısıyla mutlu eder. İnsan mutlu olmak ister.
Kaliteli şakalar yapılan bir ortamda bırak üzüntüyü, her şeyi unutursun ve sadece gülersin. Sen şaka yaparsın, onlar güler ve bu döngü 1 saat boyunca devam edebilir.
Bu dünyadan göçerken arkamızda güzel anılar bırakmamız lazım diye düşünüyorum. :)

İnsanların şaka yapmadığı bir yer, ortam düşünemiyorum. Hayat bu kadar ciddiye alınacak bir şey değil. :)
Elbette ekonomik sıkıntılar, iş, ailevi sorunlar vb. ciddiye alınacak şeyler ancak gülmeden yaşamak gerçekten iç karartıcı bir şey, bence. Aslında garip bir soru. :)
Gülmek, mutluluk ve mutlu edici şeyler ile, güçlü olmakla veya buna benzer durumlarla alakalı değildir. Aşağılanan şeylere güleriz. Aşağılanan şeylere güldüğümüzde ise aşağılanan kişi kendini kötü hisseder. Bazen çok üzülür, bazen üzüldüğünü hissetmez ama yine de üzülür. Bunu akılda düşünüp, örnek verdiğimizde sen de fark edeceksin. Şöyle bir şey de var ki gülümseme ile gülme eylemi aynı değildir. Asıl gülme ile alakası olmayan gülümseme eylemi ve ağlamak, mutluluk ve mutlu edici şeyler ile alakalıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı