Sosyal halkı neden şaka kaldırmıyor?

Şaka yapılmayacak konuda şaka yapılmaz. 6 yaşındaki kızın evlendirildiği haberinin altına hala ironik şeyler yazabiliyorsan bu senin en ufak empati kabiliyeti olmayan bir troll olduğunu gösterir. Derdi olan adama şaka yapabiliyorsan da aynı şekil. Konuyla alakasız şeyler yazmaktan Sosyal'de normal konular çözülmez oldu. "Konu Dışı" kısmında istediğinizi yapın ama diğer konuları da kirletmeyin.
O derece hassas bir mesele değildi hocam. Türkiye ile alakası olmayan bir meseleydi. Dediğim gibi kimseyi tilt etmeyecek bir şakaydı. Ayrıca zaten çözüm aranan bir konu değil sosyalden yorum beklenen bir konu idi.

Sosyaldeki insanların arasındaki yaşlarda uçurum olabiliyor. Bir bakıyorsun 30 yaşında memur adamla konuşuyorsun bir bakıyorsun 13 yaşındaki çocuğun mastürbasyonla ilgili konusuna yardım ediyorsun. Aradaki jenarasyon farkından dolayı insanlar şakaları anlamıyor veya komik bulmuyor olabilir. Ben arkadaş ortamında genellikle komik sayılan bir kişiyim. Hatta geçen sene öğretmenim stand-up falan konusunu açmıştı. Fakat yaptığım şakaların çoğuna abim ablam gülmez, annem babam anlamaz. O yüzden pek takma her statüden insan var burada.

Sosyaldeki insanların arasındaki yaşlarda uçurum olabiliyor. Bir bakıyorsun 30 yaşında memur adamla konuşuyorsun bir bakıyorsun 13 yaşındaki çocuğun mastürbasyonla ilgili konusuna yardım ediyorsun. Aradaki jenarasyon farkından dolayı insanlar şakaları anlamıyor veya komik bulmuyor olabilir. Ben arkadaş ortamında genellikle komik sayılan bir kişiyim. Hatta geçen sene öğretmenim stand-up falan konusunu açmıştı. Fakat yaptığım şakaların çoğuna abim ablam gülmez, annem babam anlamaz. O yüzden pek takma her statüden insan var burada.
Bir çok kişi komik buluyor zaten ama arada bir kaç robot var işte.

Bir konu açılıyor, yoruma açık bir konu. herhangi bir teknik destek vs değil tamamen yorum, görüş paylaşma konusu. Konu hakkında bir meme paylaşıyorum görsel olarak. Konuyla alakalı asla alakasız değil. Kendi görüşümü bu şekilde paylaşıyorum. Kimseye bir laf bir sözüm olmuyor yorumumda. Ama sosyal halkı hemen triggerlanıp raporluyor. Hayır ne yapalım tamamen ciddi robot mu olalım? Samimiyet duygusu kalksın mı aramızdan? Kimseye bir zararı yok postumun, üstüne üstlük konuyla alakalı. Boş rapor attılar diye uyarı alıyorum. Her seferinde böyle triggerlanıp saldırmaya yer arayanlar yüzünden uyarı artıyor dolayısıyla sürem de uzuyor.

Çok ciddi geneli forumun.

Kural ihlali yok ise moderasyon ekibi uyarı atmaz diye düşünüyorum. Ya sizin esprileriniz bazılarının kaldıramayacağı kadar agresif ya siz bir hata yaptınız ya da en ufak şakayı bile kaldıramayan çok insan var. Yine de kural ihlali olmadığı sürece uyarı almanız doğru olmamış. İletişime geçseniz duruma el atarlar diye düşünüyorum.

Bir konu açılıyor, yoruma açık bir konu. herhangi bir teknik destek vs değil tamamen yorum, görüş paylaşma konusu. Konu hakkında bir meme paylaşıyorum görsel olarak. Konuyla alakalı asla alakasız değil. Kendi görüşümü bu şekilde paylaşıyorum. Kimseye bir laf bir sözüm olmuyor yorumumda. Ama sosyal halkı hemen triggerlanıp raporluyor. Hayır ne yapalım tamamen ciddi robot mu olalım? Samimiyet duygusu kalksın mı aramızdan? Kimseye bir zararı yok postumun, üstüne üstlük konuyla alakalı. Boş rapor attılar diye uyarı alıyorum. Her seferinde böyle triggerlanıp saldırmaya yer arayanlar yüzünden uyarı artıyor dolayısıyla sürem de uzuyor.
Cidden ben de anlayamıyorum. Robot gibi resmi dille konuşacaksak burada takılmamızın ne anlamı var? Eğlenceli vakit geçirmeye çalışmıyor muyuz? Gerçekten garipler......

Mizaha bayılan bir insanım ama Sosyal'de hiç güldüğümü hatırlamıyorum ben. Çok nadir hatırlıyorum. 37 yaşındaki makine mühendisi arkadaşım da bizzat burada. 12 yaşındaki komşu çocukta bizzat burada. Birbirleri arasındaki şakayı anlamayabilir veya komik bulmuyor olabilirler. Konu dışında ve mizah bölümünde kimse bir şey demiyor zaten. Biraz yaş üzerinden yürüdüm, genelleme yaptım da yanlış anlaşılmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı