Sosyal halkı neden şaka kaldırmıyor?

AnotherJourney

Kilopat
Bir konu açılıyor, yoruma açık bir konu. herhangi bir teknik destek vs değil tamamen yorum, görüş paylaşma konusu. Konu hakkında bir meme paylaşıyorum görsel olarak. Konuyla alakalı asla alakasız değil. Kendi görüşümü bu şekilde paylaşıyorum. Kimseye bir laf bir sözüm olmuyor yorumumda. Ama sosyal halkı hemen triggerlanıp raporluyor. Hayır ne yapalım tamamen ciddi robot mu olalım? Samimiyet duygusu kalksın mı aramızdan? Kimseye bir zararı yok postumun, üstüne üstlük konuyla alakalı. Boş rapor attılar diye uyarı alıyorum. Her seferinde böyle triggerlanıp saldırmaya yer arayanlar yüzünden uyarı artıyor dolayısıyla sürem de uzuyor.

Ne paylaştığınızı bilmiyorum o yüzden kesin kanıya varmak istemem ama sosyalde yapılan herhangi bir espriye güldüğümü hatırlamıyorum. Lafım size değil genelleme yapıyorum ama benim gibi düşünen de bir sürü insan vardır. O yüzden insanlar şaka kaldıramayacak hale geldiyse size patlıyor olabilir.

linç kültürü yüzünden özellikle yeni nesilde var bu çünkü yeni nesil bir önceki nesile göre daha farklı yetişti ve bu yetişme tarzıda doğal olarak daha egolu insanlar oluşmasına sebep oldu. tabi sosyal medyanında bunda çok büyük etkisi var. Aslında çok uzun ve derinlemesine incelenmesi gerekilen bir konu

Ne paylaştığınızı bilmiyorum o yüzden kesin kanıya varmak istemem ama sosyalde yapılan herhangi bir espriye güldüğümü hatırlamıyorum. Lafım size değil genelleme yapıyorum ama benim gibi düşünen de bir sürü insan vardır. O yüzden insanlar şaka kaldıramayacak hale geldiyse size patlıyor olabilir.
Dediğim gibi herhangi birini rahatsız edecek bir şey değildi. Tamamen meme di konu ile alakalı.

Şaka yapılmayacak konuda şaka yapılmaz. 6 yaşındaki kızın evlendirildiği haberinin altına hala ironik şeyler yazabiliyorsan bu senin en ufak empati kabiliyeti olmayan bir troll olduğunu gösterir. Derdi olan adama şaka yapabiliyorsan da aynı şekil. Konuyla alakasız şeyler yazmaktan Sosyal'de normal konular çözülmez oldu. "Konu Dışı" kısmında istediğinizi yapın ama diğer konuları da kirletmeyin.

Geri
Yukarı