Neden Samsung telefon almamalıyız?

Japon abi ya gerisi hikaye :)

Japon deyince Sony geliyor. Başka da marka gelmiyor pek bu ürünlerde. Artık bu işlerin ülkesi kalmadı. %90'ı zaten Çin'de üretiliyor. Tasarımcılar, mühendislerde de sadece Japon olmuyor yani. Globalleşti işler. Eskisi kadar bambaşka çizgiler yok. Arabalarda bu durum biraz hissediliyordu, o bile git gide azaldı. Genellemeyi yanlış buluyorum anlayacağın.

Annemi ikna edemedim. LG G3'ü sevdi ama yine de S4 alacak. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fazla sayıda uygulama, özellikle oyun, oynuyorsan yanaşma derim. Kısa sürede ısınmakla beraber performans sorunu yaşarsın. Ayrıca ana kart ile birleşik bir ekran ile gelir. Ben geçtiğimiz hafta cebimden düşürdün ve ekran kırıldı köşeden. 450 TL para istediler. Onun yerine yeni telefon bakıyorum.

Ortada Samsung almamak için bir neden yok. Güncelleme desteği dersek zamanında LG de güncelleme desteğinde zayıftı. Sony desen o da aynı güncelleme konusunda. HTC zaten onlar kadar model çıkarmıyor fakat hiçbiri yıllarca destek vermeyecek bu belli.

Samsung yıllarca tasarımda çizgisini bozmadı. Bu bir sebep olabilir. En ucuz model de, en pahalı model de aşağı yukarı aynı tasarıma sahip oluyor bu bir sebep olabilir. Touchwiz arayüzünü beğenmemek bir sebep olabilir. Kullandıkları materyali beğenmemek bir sebep olabilir. LG G3'ün daha yeni bir telefon olması, S4'ün sonrasında S5, Note 4, Edge gibi modellerin çıkması sebep olabilir.

Tamamen katılıyorum. Bu Samsung düşmanlığı niyedir hiç anlamıyorum. Güncelleme konusuna laf yapıyorlar ki sanki savundukları firmalar çok güzel güncelleme desteği verip, yeni Android sürümlerini çıktığı gibi veriyor. TouchWiz konusunda ise yorumlar tartışılır. Ben TouchWiz'i beğeniyorum ve hoşuma gidiyor. Diğer arayüzler bana daha hantal ve kötü geliyor örneğin. Zira TouchWiz başlı başına ayrı bir OS gibi.

Garanti konusunda ise LG'nin servisi Samsung'dan daha felaketti. Ve distribütör halen daha aynı olduğu için...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı