Neden Samsung telefon almamalıyız?

Ortada Samsung almamak için bir neden yok. Güncelleme desteği dersek zamanında LG de güncelleme desteğinde zayıftı. Sony desen o da aynı güncelleme konusunda. HTC zaten onlar kadar model çıkarmıyor fakat hiçbiri yıllarca destek vermeyecek bu belli.

Samsung yıllarca tasarımda çizgisini bozmadı. Bu bir sebep olabilir. En ucuz model de, en pahalı model de aşağı yukarı aynı tasarıma sahip oluyor bu bir sebep olabilir. Touchwiz arayüzünü beğenmemek bir sebep olabilir. Kullandıkları materyali beğenmemek bir sebep olabilir. LG G3'ün daha yeni bir telefon olması, S4'ün sonrasında S5, Note 4, Edge gibi modellerin çıkması sebep olabilir.

Samsung balon S3 zamanında yanlış yaptı 4G LTE olan S3 vermedi Türkiye'ye Dünya'ya LTE olan S3 verdi Türkiye'ye 3G'li verdi
Galaxy S III 2012 Mayıs ayında çıktı. O dönemde Türkiye'de LTE desteği mevcut değildi. Aradan 2.5 yıl geçti hala da mevcut değil. Peki böyle bir durumda Türkiye'ye LTE olmayan modeli vermesi yanlış mı sence? LTE modelinin tek artısı RAM'in 1 GB yerine 2 GB olması Türkiye'de kullanım için.

Teknik servisleri rezalet.
Bana hep iyi olan denk geldi SGH-E250'nin Hopörlörünü patlatmıştım garantiden değiştirmişti Başarı...

Ortada Samsung almamak için bir neden yok. Güncelleme desteği dersek zamanında LG de güncelleme desteğinde zayıftı. Sony desen o da aynı güncelleme konusunda. HTC zaten onlar kadar model çıkarmıyor fakat hiçbiri yıllarca destek vermeyecek bu belli.

Samsung yıllarca tasarımda çizgisini bozmadı. Bu bir sebep olabilir. En ucuz model de, en pahalı model de aşağı yukarı aynı tasarıma sahip oluyor bu bir sebep olabilir. Touchwiz arayüzünü beğenmemek bir sebep olabilir. Kullandıkları materyali beğenmemek bir sebep olabilir. LG G3'ün daha yeni bir telefon olması, S4'ün sonrasında S5, Note 4, Edge gibi modellerin çıkması sebep olabilir.

Galaxy S III 2012 Mayıs ayında çıktı. O dönemde Türkiye'de LTE desteği mevcut değildi. Aradan 2.5 yıl geçti hala da mevcut değil. Peki böyle bir durumda Türkiye'ye LTE olmayan modeli vermesi yanlış mı sence? LTE modelinin tek artısı RAM'in 1 GB yerine 2 GB olması Türkiye'de kullanım için.
İphone5 o zaman 4G LTE destekli geldi bu ayrımcılık sadece Samsung'ta var diğerleri her yere aynı ürünü veriyor.

Bana hep iyi olan denk geldi SGH-E250'nin Hopörlörünü patlatmıştım garantiden değiştirmişti Başarı...

İphone5 o zaman 4G LTE destekli geldi bu ayrımcılık sadece Samsung'ta var diğerleri her yere aynı ürünü veriyor.

Farklı CPU ve GPU vermesinden ben de hoşnut değilim de 2012 Mayıs ayındaki ürünü Türkiye pazarına LTE desteği ile sokmaması bence iyi olmuş. LTE destekli olarak gelse arada 100 TL fiyat farkı olsa ve LTE desteği olmayan başka bir ülkeye LTE desteği olmayanı daha ucuza verse bu sefer de, "Neden LTE desteklisi geldi ki? Zaten Türkiye'de desteği yok. LTE desteği olmayan gelseydi daha ucuza alırdık ne güzel." denirdi.

Neyse konuyu saptırmayalım.

Daha önemli bir şey daha var Downdload sayacı bu niye var? tamam onu göçertsen bile Odinle tekrar hortluyor ki ben GT-S5360'ı iki kere göçerttim hala çalışıyor güncelleme yok hala Android2.3.6 Cyano Cream3 ile Android4.3 oldusa da güncelleme için yer sorunu var 4G LTE'li en ucuz Telefon Turkcell T50 bunu almak daha mantıklı Samsung artık alınmaz.

Dayanıklılık açısından çok kötü de düşürürsem hemen ekranı kırılıyor diyebilirsin. Bu durum lg içinde geçerli ama ondan bahsetmene gerek yok. Dayanıklılık üstüne sony üstüne tanımıyorum ama lg g3 çok güzel ve alınabilecek bir telefon

Hangisinin kullanılması daha kolay? Annem kullanamamasından korkuyor. Şimdi annem Galaxy mini model telefon kullanıyor (s3 veya s4 mini değil, düz mini) . G3'ü kullanmaya başlarsa zorluk çeker mi?

Son düzenleme:
Samsung'ta OLED ekran var ve PPI değerleri diğer telefonlardan daha yüksek ve arayüzü çok hoşuma gidiyor. Birçok özellikleri de başka telefonlarda yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı