Neden Sony sevmiyorsunuz?

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Sürü psikolojisi ile çentik diyenler gelmesin mümkünse, mantıklı şekilde tartışmak istiyorum nereden baksan 7 yıldır kullanıyorum, yorum hakkım vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer telefonlarından söz ediyorsanız;
Yenilikten yoksun, rakiplerinden daha kötü özelliği olmasına rağmen 4-5 kat pahalı olması. Birçok etken var, bir kişi telefon alırken fiyatına göre aldığı özelliklere bakar. Rakip firma SD888'li telefonu 500-600 Dolar'a satıyorsa ve sen yeni bir telefon çıkarıp 2700 Dolar istiyorsan işte o zaman neden sevilip alınasın ki? Tamam su geçirmemezlik, OLED ekran falan gibi artıların var ama birçok kişi için bunlar pek anlam ifade etmiyor. Günün sonunda yine 5 kat ödediğini düşünecek ve o parayı ona vereceğime daha teknolojik ve daha iyi telefonlar alabilirdim diyecek.

Onun dışında diğer işlerinde gayet başarılı bir şirket, tek eksisi telefon kısmındaki beceriksizliği.

Eğer telefonlarından söz ediyorsanız;
Yenilikten yoksun, rakiplerinden daha kötü özelliği olmasına rağmen 4-5 kat pahalı olması. Birçok etken var, bir kişi telefon alırken fiyatına göre aldığı özelliklere bakar. Rakip firma SD888'li telefonu 500-600 Dolar'a satıyorsa ve sen yeni bir telefon çıkarıp 2700 Dolar istiyorsan işte o zaman neden sevilip alınasın ki?

Onun dışında diğer işlerinde gayet başarılı bir şirket, tek eksisi telefon kısmındaki beceriksizliği.
Pahalı olmasının sebebi kaliteli yapması, 2 farklı telefonun fiyatını sadece aynı çip'i kullanıyor diye yorumlamak yanlış gibi geldi bana.
2700 dolar mı? Niye Xperia Pro'nun fiyatını yazıyorsunuz? Sony zaten onun normal bir kullanıcı için yapmadıklarını söyledi.

Pahalı olmasının sebebi kaliteli yapması, 2 farklı telefonun fiyatını sadece aynı Çipi kullanıyor diye yorumlamak yanlış gibi geldi bana.

Ben kalite konusuna değinmedim, kaldı ki Sony sandığının aksine mükemmel bir kaliteye sahip değil. Benim için tek artısı su geçirmeme sertifikası olurdu açıkçası, ki 5 kat fiyat farkı var. Sadece malzeme ve sertifika ile iş bitmemeli, yenilikçi ve teknolojik olmalı ki alayım. Sony'nin şu anki sensörlerini biliyorsanız çıkardığı telefonların sensörlerinin bir önceki nesil olduğunu da bilmeniz gerekir. Eğer sağlam marka isteniyorsa ve o kadar para verilecekse kesinlikle Apple tercih edilmeli, ben Apple sevmem ama Sony'nin telefonunu alacağıma Apple alırım. Hem 1.5 kat daha ucuza almış olurum hem prestijim olur hem de satmak istedim mi bir tarafımı yırtmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı