Neden Technopat'ta bazı markalar önerilmiyor?

Neden bu markalar ülkemizde meşhur biliyor musunuz? Çünkü ülkemizde alım gücü az. Ülkemiz diğer ülkeler gibi parası değerli değil. Adamlara göre 600 dolarlık PC giriş seviyesi. Geçen bir haber gördüm 3 ay 16 yaşında bir çocuk McDonald's'da çalışarak RX 5700XT ve 3700X'li sistem toplamış. Yanında da B450-F, 2TB M.2, klavye,mouse Fas'a fiso dahil. Bizim burada Max o fiyata 1660'lı sistem toplanıyor böyle saçma sapan marka klavye, mouse, PSU vesaire. Ülkelerde alım gücü yüksek olduğu için ürünün en kalitelisini kolay bir şekilde alabiliyorlar. Ama Türkiye'de az olduğu için millet böyle markalara yöneliyor. Bu halkın suçu değil. Neyse benden bu kadar Silivri soğuktur.
Nasıl yazım?

Neden bu markalar ülkemizde meşhur biliyor musunuz? Çünkü ülkemizde alım gücü az. Ülkemiz diğer ülkeler gibi parası değerli değil. Adamlara göre 600 dolarlık PC giriş seviyesi. Geçen bir haber gördüm 3 ay 16 yaşında bir çocuk McDonald's'da çalışarak RX 5700XT ve 3700X'li sistem toplamış. Yanında da B450-F, 2TB M.2, klavye, mouse Fas'a fiso dahil. Bizim burada Max o fiyata 1660'lı sistem toplanıyor böyle saçma sapan marka klavye, mouse, PSU vesaire. Ülkelerde alım gücü yüksek olduğu için ürünün en kalitelisini kolay bir şekilde alabiliyorlar. Ama Türkiye'de az olduğu için millet böyle markalara yöneliyor. Bu halkın suçu değil. Neyse benden bu kadar silivri soğuktur.

Aslında klavye fare falan bir yere kadar alınabilir çünkü en fazla bozulur atarsın ama PSU gerçekten sıkıntı çünkü tüm sistemi bozma ihtimali var. O yüzden klavye fare gerekirse 15-20 liralık alınıp ileride değiştirilmeli :D.

Ellerinize sağlık çoğunda katılıyorum fakat JDnin kulaklıkları kaliteli. Bazı kulaklıkları konuları bile açıldı 200TL'lik JD ile 1000TL'lik Logitech kulaklıkları ile aynı. Yani kulaklıklarına kalitesiz diyemeyiz bence.
200₺ JD ile 1000₺ Logitech'in aynı olmasına imkan yok.

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim."
(Ucuz malın kalitesiz olduğunu, kısa sürede bozulup yenisinin alınmasının gerekeceğini ve bunun da pahalı maldan daha pahalıya patlayacağını anlatan bir söz.)

Bu arada Trust markası da Rampage ile aynı kademede değil mi? Listede neden yok?

Rush isimli çöpü de almayın arkadaşlar. Ben mouse aldım 2 ayda kablosu temassızlık yapmaya başladı. Sonra biraz araştırdım elimde bir mouse değil bir çöp olduğunu anladım.

Ben de geçen sene sistemimi topladığımda , Everest Rampage PSU ve Powerboost kasa almıştım. Sonra kısa süre içinde hatamın farkına varıp, güzel bir Psu ve kasa ile değiştirdim. Kasa içindeki parçalarda bu markalar kesinlikle tercih edilmemeli.

Fakat yukarıda bir arkadaşımızın net biçimde açıkladığı üzere, ülkemizin durumu belli, bütçemiz belli. Yurt dışında 200-300 birim fiyata en kral kulaklığı alıyorken, burda aynı birim ₺'ye James Donkey bulabiliyorsunuz. Bu yüzden çevre birimlerinde mecbur kaldığımız için bu markaları tercih ediyoruz. Ben de kulaklık, klavye, mouse ve koltuk olarak bu markaları tercih ettim, şimdiye kadar çok memnunum, umarım sıkıntı yaşamam.

Yurtdışında, MSI Mag CH120 oyuncu koltuğu 449€, hepsiburada fiyatı 4300₺. Ben 1000₺ verip anca Rampage koltuk alabiliyorum, 450₺'ye koltuk yok. Her şey bu örnekle aynı.

Logo basılmış ve kalitesiz oluyor. Kanıt isteyenlere;

Maaşallah aynısını yapmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı