Neden Windows 10?

Eğer düzgün bir sistemin varsa SSD dısında sıkıntı çıkarmaz. İnternet üzerinde gereksiz hizmetleri kapatabileceğiniz milyon tane rehber mevcut. Sistemin nedir? Eğer 2015 ve sonrasında çıkmış bir sistemin varsa sisteme yazık ediyorsun.

FPS bile fark ediyor Windows 10 çok daha mantıklı.
Tabi sistemden sisteme değişir biraz üs seviyeydi herhalde izlediğim video tam hatırlamıyorum.

Geçenlerde Forza Horizon 4 aldım Windows 7 desteklemiyormuş mecburi Windows 10 geçmek zorunda kaldım. Bu kadar lanet bir işletim sistemi görmedim Update'leri ayrı problemli gereksiz hizmetleri ayrı problemli üstüne bir de fazla RAM tüketmesi kanser etti beni. Windows 7'de aldığım FPS değerlerini Windows 10'da alamıyorum Windows 10 tam FPS düşmanı. Şu an Windows 10'a katlandığım tek durum Forza Horizon.
+ Bir çok sistemde denedim Windows 10'u

RAM tüketimi elbette daha fazla olacak. Ona bakarsak XP de daha az RAM tüketiyordu. XP'de mi kalalım? Windows 98 de XP'ye göre daha az harcıyordu, o zaman tekrar Windows 98'e mi dönelim?

Yazılımlar geliştikçe donanım ihtiyacı da artıyor. Bunları kullanmaya elverişli bir sisteminiz yoksa yapacak bir şey yok. Ayrıca fazla RAM tüketmesi kötü olduğu anlamına gelmiyor, aksine bu iyi bir şey. RAM'in boşta yatmasının sisteme bir faydası yok.

İyi bir sisteme sahipseniz Windows 10 şu an iyi bir tercih olacaktır.

Son düzenleme:
Ama bazen Windows 10'a geçesim geliyor çünkü bazı programlar ve oyunlar Windows 7 desteklemiyor. Sizce Windows 10'a geçmeli miyim artık?

Şu ana kadar hiç Windows 7'yi desteklemeyen program ya da oyun görmedim. Çok sorun çıkaracağını sanmam, tabii ki güvenlik güncellemelerinin gelmeyeceğini biliyorsanız. Ben de sizin gibi hiç Windows 10'a içim ısınamadı, isterseniz (ve gerekli güvenlik önlemlerini alırsanız) bir süre daha 7 de kalabilirsiniz, ya da Windows 8.1 ve Linux'a geçebilirsiniz.

RAM tüketimi elbette daha fazla olacak. Ona bakarsak XP de daha az RAM tüketiyordu. XP'de mi kalalım? Windows 98 de XP'ye göre daha az harcıyordu, o zaman tekrar Windows 98'e dönelim?

Yazılımlar geliştikçe donanım ihtiyacı da artıyor. Bunları kullanmaya elverişli bir sisteminiz yoksa yapacak bir şey yok. Ayrıca fazla RAM tüketmesi kötü olduğu anlamına gelmiyor, aksine bu iyi bir şey. RAM'in boşta yatmasının sisteme bir faydası yok.

İyi bir sisteme sahipseniz Windows 10 şu an iyi bir tercih olacaktır.

Ben o ekstrem yüksek RAM kullanımının sadece yazılımların gelişmesinden dolayı olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı