Neden Windows 8.1 öneriliyor?

Windows 7 nin çıkış sebebi Vista işletim sistemini ört bas etmek içindi. Kullanıcılar memnun değildi vistadan. Vista gitti 7 geldi. 7 güzel mi güzel. Ama onun da 1 yıl boyunca güncelleme alabilmesi destek görebilmesi microsoft firmasından süre tanındı. 1 yılın sonunda ne güncelleme ne destek hiçbir faaliyette bulunmayacaklarını ifade ettiler maksat windows 10 ve üzeri çıkacak olan işletim sistemlerine kullanıcıları kaydırabilmek. Reklam ve Pazarlama amaçlı yani.

Windows 10 u daha rahat windows 7 gibi kullanmak istiyorsanız NTLite ve Dism programları vasıtasıyla gereksiz servis ve hizmetleri devre dışı bırakabilir, Imaj dosyası oluşturup Windows ISO kalıbına imajı entegre edip bir sonraki sistem kurulumunuzda son yaptığınız değişiklikler ile tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde de alternatifler mevcut.

İmkanım olsa win 8.1 veya win 7 kullanmak istiyorum. Fakat yeni işlemcilerle kullanılmıyor. Windows 10 kendi kedine açan windows updatesi beni bezdirdi. Neler denediysem bir türlü kapatamadım.
Gelen güncellemeler eski sistemi olan kişiler için ne yazık ki sağlıklı sonuçlar vermiyor iyileşmesi yerine aksine daha da kötüleşiyor. Ben Windows10 güncellemesinden Netlimiter4 programı ile kurtuldum herhangi bir çalışan programın kullandığı internet hızını ayarlıyorsun. Windows update ve kollarını 1byte olarak ayarlamıştım sorun çözülmüştü 3 ayda güncelleme hakkında 1mb bile indirememişti. :)

Geri
Yukarı