Neden Windows 8.1 Kurban oluyor, Windows 9 için...

Windows 9 için erken mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    120
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya var ya sanki çok bir şey biliyormuş gibi buradaki yöneticilerin çoğu bir kaç tanesi hariç, Windows 8'in çok iyi bir işletim sistemi olduğunu söylüyorlar. Evet iyi bir işletim sistemi ama siz çok abartıyorsunuz, Windows 7'nin sağlamlığı ve kararlılığı ön planda, en düşük bilgisayarlara bile kurulduğu için sizler 8.1 kurun diyorsunuz. Ayrıca Windows Vista kararlı bir sistemdi sadece o günün şartlarındaki bilgisayarlar yavaştı o yüzden kullanılamıyordu, bir konuya daha değineyim buradakilerin çoğu korsan Windows 8.1 kullanıyor. Korsan kullanan çok insan var o yüzden boş konuşan insan iletisi görmek bile istemiyorum gidip de bir lisansa 100 lira ya da indirimle almam.

Yaw varya sanki çok birşey biliyormuş gibi burdaki yöneticilerin çoğu bir kaç tanesi haric, windows 8 in çok iyi bir işletim sistemi olduğunu söylüyorlar. Evet iyi bir işletim sistemi ama siz çok abartıyorsunuz, Windows 7'nin sağlamlığı ve kararlılığı ön planda, en düşük bilgisayarlara bile kurulduğu için sizler 8.1 kurun diyorsunuz. Ayrıca windows vista kararlı bir sistemdi sadece o'günün şartlarında'ki bilgisayarlar yavaştı o yüzden kullanılamıyordu, bir konuya daha değinim burdakilerin çoğu korsan windows 8.1 kullanıyor . Korsan kullanan çok insan var o yüzden boş konuşan insan iletisi görmek bile istemiyorum gidipte bir lisansa 100 lira yada indirimle almam.

Windows 8 tabii ki çok iyi bir işletim sistemi. 8.1.1 şu an piyasadaki en iyi işletim sistemi. Windows 7 sağlam ve kararlı diyorken bile kendinizle çelişiyorsunuz. 8 ve 8.1 zaten 7 temeli üstüne kurulu. Yani 7 sağlam deyip 8 ve 8.1'e laf etmeniz kendi içinizde çeliştiğinizin bir göstergesi.

En düşük PC'de 7 32 Bit varsa 8.1 32 Bit diyoruz zira daha performanslı.

Vista kararlı bir sistem falan değildi. Vista, SP2 ile ancak adam olmuştu.

Arkadaşlar henüz çıkmadı. Çıksa bilene ön izleme sürümüdür. Zaten %90 ihtimal ile başlat menüsünün geleceğini biliyoruz. Windows belli ki çalışmalara hız kısmeden devam ediyor. Elbette planladıkları bir şeyler var. Yoksa Windows 9 bu kadar erken geleceğini zannetmezdik.

Ancak unutmamalıyız ki yeni işletim sistemi yeni sürücüler demektir. Böylelikle daha güncel, daha stabil, daha güvenirlikli bir işletim sistemi olacağı anlamına geliyor. Bekleyip göreceğiz. Televizyondaki reklamlardan çok burayı takip etmeyi unutmayın. :)

Ayrıca Windows Vista kararlı bir sistemdi sadece o günün şartlarındaki bilgisayarlar yavaştı o yüzden kullanılamıyordu.

Öyle desek bile o günün PC'lerinde sorun çıkardığı için insanlar yeni işletim sistemi olan Vista'ya olumsuz bakmadı mı? Bu sebeple insanlar XP'de kalmadı mı? Senin dediğin gibi o günün şartlarındaki PC'lerde karşılamasa bile insanlar bilgisayarında sorun çıkaran işletim sistemini kullanmak ister miydi? İstemediler ve çoğu XP'de kaldı. Vista kurulu bilgisayarları bile XP'ye çevirdi birçok kişi. O dönemden beri de bence bazı kişiler olaya temkinli yaklaşıyor. Daha birkaç ay önce 30 yaşında bir tanıdığımdan "En iyisi XP" lafını duydum. Bunlar hep ön yargı ve geçmişteki olaylardan çıkarılan sonuçlar. Vista demek ki dediğin gibi o günün donanımlarına yetmemiş o yüzden temkinli yaklaşılmış. Şu an gelip de Vista stabil de o zaman kötüydü denmez, o zamanın ihtiyaçlarını karşılamıyormuş demek ki.

Windows 8.1, 7 mimarisinden arınıp baştan aşağı bir işletim sistemi olarak inşa edilmedi. 7'nin alt yapısı günümüz şartlarına uyarlandı ve daha stabil hale getirildi. Tıpkı bir otomobilin bir standart bir de full+full versiyonu gibi. Bir şey kaybetmeyip üstüne bir şeyler katıldı.

Ya var ya sanki çok bir şey biliyormuş gibi buradaki yöneticilerin çoğu bir kaç tanesi hariç, Windows 8'in çok iyi bir işletim sistemi olduğunu söylüyorlar. Evet iyi bir işletim sistemi ama siz çok abartıyorsunuz, Windows 7'nin sağlamlığı ve kararlılığı ön planda, en düşük bilgisayarlara bile kurulduğu için sizler 8.1 kurun diyorsunuz. Ayrıca Windows Vista kararlı bir sistemdi sadece o günün şartlarındaki bilgisayarlar yavaştı o yüzden kullanılamıyordu, bir konuya daha değineyim buradakilerin çoğu korsan Windows 8.1 kullanıyor. Korsan kullanan çok insan var o yüzden boş konuşan insan iletisi görmek bile istemiyorum gidip de bir lisansa 100 lira ya da indirimle almam.
Bilgisayarımı aldığımda Vista vardı. Şuan Windows 7 kullanıyorum. Bana Vista kararlı bir sistemdi deme boşuna. Onun ağırlığından çok çektim ben. 2.700 TL'lik bilgisayar nasıl yavaş oluyor ben onu anlamadım :) Vistanın acısını ben bilirim. Windows 7'ye geçtiğimde ( 3 sene önce ) ne kadar rahatladığımı anlatamam. O rahatlığı daha önce görmedim.

Benim bilgisayarım 6 yaşında Zamanında ilk aldığımda 2 yıla yakın 1gb ram ile vista kullandım (neler çektiğimi bir hayal edin)
Daha sonra windows 7 kurdum arada dağlar kadar fark oldu. Daha sonra ram ve ekran kartını yükseltince performans daha da arttı.
Akabinde windows 8 kurdum ve yine önemli derecede performans artışı yaşadım. Fakat daha sonra birtakım driver sorunları yüzünden windows 7'e geri döndüm ve işte o zaman windows 8 ve windows 7 arasındaki farkı tam anlamıyla anladım. Pek tabi ki hemen tekrar aynı windows 8'e geri döndüm driver sorunlarını da aştım.

Şuan windows 8, daha doğrusu güncellenmiş haliyle 8.1 hatta en güncelleştirilmiş geliştirilmiş haliyle windows 8.1 update 1 ile bilgisayarımdan en iyi performansı aldım, alıyorum gayet memnunum. Eğer windows 9 uyumlu olursa (olmayabilir çünkü donanımlarım çok eski- hatta o kadar eski ki amd gibi bazı şirketler desteği çekeli uzun zaman oldu) hemen kurar ve kullanmaya başlarım.

Şuan Windows 7'i savunan arkadaşlar bir şey alcakları zaman en yeni çıkan en güncel olanı almayı istiyorlar da neden işletim sisteminin en güncelini kullanmıyorlar adamlar belli ki birşeyler değiştirmiş neden hala bağlı kalıyorsunuz. Yeniliklere açık olun biraz.

Bu böyledir dostum.
Windows Xp (İyi) - Windows Vista (Kötü) - Windows 7 (İyi) - Windows 8 (Kötü) - Windows 9 (İyi).
Microsoft yeni tasarım denerken kullanıcıların görüşlerini almıyor.
Kullanıcıların görüşlerini bir sonraki Windows sürümüne bırakıyor.

Windows 8'in neyi kötü merak ettim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı