Neden Xbox Series X bu kadar övülüyor?

Oyunlardaki performansı PS5'ten daha kötü. Arayüz çözünürlüğü ve renk doğruluğu daha düşük. Önceki nesle göre pek yenilik sunmayan ve Dualsense'ten daha fazla gecikmesi olan bir gamepadi var. O kadar tanıtılan quick resume özelliğinde düzeltildi mi bilmiyorum ama sıkıntılar var.

Bir de PS5 alacaklara her ay 600 TL vermek istiyorsanız alabilirsiniz diyorsunuz ama Xbox'ın sahip olduğu firmaların oyunları ilginizi çekmiyorsa iki tarafta da aynı parayı ödeyeceksiniz.

Bir de PS5'e de Xbox Game Pass benzeri bir sistemin geleceği konuşuluyor neden bundan bahsedilmiyor?

Geriye uyumluluk ile eski nesil oyunları ve Xbox'ın firmalarından çıkan yeni oyunları Xbox Game Pass ile oynamayacaksanız bu konsolun ne anlamı var?

Xbox kullanıcısıyım ve Game Pass dediğiniz şeyde topu topu 6-7 oyun anca oynadım adam akıllı. Başka yok. Bu sayıyı fazla gören varsa gitsin alsın zaten Xbox'ı. PS5 gerçekten dedikleri gibi kendine özel oyunları için bile sevilir. Gold ve Game Pass cidden rezalet oyunlara sahip kaç kez mail attım bir umut :D.

PS de Xbox tan pahalı oyun gönder benim gibi sende.
300 lira fark.

Xbox kullanıcısıyım ve Game Pass dediğiniz şeyde topu topu 6-7 oyun anca oynadım adam akıllı. Başka yok. Bu sayıyı fazla gören varsa gitsin alsın zaten Xbox'ı. PS5 gerçekten dedikleri gibi kendine özel oyunları için bile sevilir. Gold ve Game Pass cidden rezalet oyunlara sahip kaç kez mail attım bir umut :D.
Game Pass sistemleri bizim gibi ülkeler için büyük bir avantaj ama.

PlayStation'ın da Game Pass sistemi olacak. Kapışırlar ve bize yarar.

300 lira fark.
Bana böyle gel.
Ama tüm oyunlar böyle değil.
🤝

Game Pass sistemleri bizim gibi ülkeler için büyük bir avantaj ama.

PlayStation'ın da Game Pass sistemi olacak. Kapışırlar ve bize yarar.

Büyük bir avantaj evet FIFA dışında hiçbir oyuna para vermeden 200+ oyun oynadım. Ama dediğim gibi ancak 6-7 tanesi maksimum adam akıllı oyundu yani, o kadar.

Sana göre rezalet olması başkası için de öyle olacak anlamına gelmez.
Sana göre PS daha iyidir ama bir başkasına göre Xbox daha iyi olabilir.
Bu tamamen kişisel tercih meselesi.

Sana göre rezalet olması başkası için de öyle olacak anlamına gelmez.
Sana göre PS daha iyidir ama bir başkasına göre Xbox daha iyi olabilir.
Bu tamamen kişisel tercih meselesi.

Güncel piyasa oyunları 500'den başlarken, Game Pass'de Gold'da bedava verdikleri oyunlar 100TL'yi geçmiyor. 2017'de çok güzel oyular vermişti bana o dönem WWE, Mortal Kombat ve Pes'i bedava oynamıştım. Benim bahsettiğim şey şu, daha 2-3 gün önce oyun yok bir bakayım şu Pass'e dedim modern tetris diye bir oyun vardı ya... Senin dediğin olay şöyle oluyor oyuncuların %80'i güzel bir oyun beklerken %20 gibi bir kitle ancak sever bu dediğim oyunu. İllaki Epic Games nasıl GTA 5 verdiyse Pass'da adı olan birkaç oyun vermeli ki öne çıkan bir özellik olsun.

Güncel piyasa oyunları 500'den başlarken, Game Pass'de Gold'da bedava verdikleri oyunlar 100TL'yi geçmiyor. 2017'de çok güzel oyular vermişti bana o dönem WWE, Mortal Kombat ve Pes'i bedava oynamıştım. Benim bahsettiğim şey şu, daha 2-3 gün önce oyun yok bir bakayım şu Pass'e dedim modern tetris diye bir oyun vardı ya... Senin dediğin olay şöyle oluyor oyuncuların %80'i güzel bir oyun beklerken %20 gibi bir kitle ancak sever bu dediğim oyunu. İllaki Epic Games nasıl GTA 5 verdiyse Pass'da adı olan birkaç oyun vermeli ki öne çıkan bir özellik olsun.
Bunu ileride yapacak gibi. Hatta yapmaya başladı biraz. Mesela bu ay bilgisayara Doom Eternal geldi ve galiba konsollara da Control geldi. Birkaç oyun daha verildi tabii ama ilk dediklerim kadar büyük değil.

Geri
Yukarı