Neden Xbox Series X bu kadar övülüyor?

Xbox ta ssd sıcak diye haber olmamış mıydı?
Dostum ssdler çalışma mantığı gereği yük altında ısınan bileşenlerdir, o dediğin ayrıca satılan yani arkasına takılan harici olanlar. Onda da aşırı ısınma değil sadece normal ısınmasının el ile uzun süre tutulmamasına sebep olması (ki zaten normalde oyun oynarken niye harici takılmış ssdyi kurcalarsın) ps5 in de ssdsi soğuk çalışmıyor ama onun harici olanı da yine çok olmasa da soğutma amaçlı oluşan akımdan etkilenecek bir yere konulmuş. Ama yine konsolun kapağı açık oyun oynama esnasında harici olarak taktığın ssdye dokunursan yine sıcak gelicektir sana. Dahili olanları demiyorum iki konsolda da zaten anakarta takılılar yani soğutma düzeneğinin etki ettiği konumlarda.
Ps5 in de soğutması çok iyi, iki taraflı fanları var.
Kesinlikle katılıyorum. Ama çift taraflı fanları yok, tek bir fan önden alıp arkaya atıyor havayı. Xbox da ise alttan alıp üst ve üstteki alanın bir şeyler kapatılmasına karşı hemen fanın arka ve alt kısmına denk gelen boşluktan çıkıyor. Her iki konsol da bu nesilde gayet iyi soğutma ile geliyor.
Xbox kullanıcısıyım ve Game Pass dediğiniz şeyde topu topu 6-7 oyun anca oynadım adam akıllı. Başka yok. Bu sayıyı fazla gören varsa gitsin alsın zaten Xbox'ı. PS5 gerçekten dedikleri gibi kendine özel oyunları için bile sevilir. Gold ve Game Pass cidden rezalet oyunlara sahip kaç kez mail attım bir umut :D.

Güncel piyasa oyunları 500'den başlarken, Game Pass'de Gold'da bedava verdikleri oyunlar 100TL'yi geçmiyor. 2017'de çok güzel oyular vermişti bana o dönem WWE, Mortal Kombat ve Pes'i bedava oynamıştım. Benim bahsettiğim şey şu, daha 2-3 gün önce oyun yok bir bakayım şu Pass'e dedim modern tetris diye bir oyun vardı ya... Senin dediğin olay şöyle oluyor oyuncuların %80'i güzel bir oyun beklerken %20 gibi bir kitle ancak sever bu dediğim oyunu. İllaki Epic Games nasıl GTA 5 verdiyse Pass'da adı olan birkaç oyun vermeli ki öne çıkan bir özellik olsun.
Ama control, the witcher 3,pes, doom eternal, halo serisi (hayranı değilim sadece birini oynadım ama aaa bir seri), gears serisi, forza horizon ve motorsport, sunset overdrive, star wars jedi fallen order, alien isolation, dishonored 2, final fantasy XV, hollow knight, monster hunter, nier automata, no mans sky (son güncelleme ile 2 saat oynadım çıkışa göre daha iyi), ori oyunları, rage 2,resident evil 7, the outer worlds, rainbow six siege ve ultimate üyesi isen bunlara ilave ea play oyunları var (7. Nesilde oynayamadığım mass effect ve dead space serisi, ve mevcut nesilde arkadaşlarımla girdiğim bf1 ve 4 ü oynamak isterim açıkcası) Yani gayet mantıklı bir sistem bence. Çoğu oyun da ps4 de 100 TL den oldukça fazla bu listedeki. Bir ps4 kullanıcısı olarak keşke bu sistem aynı şekilde ps4 de olsaydı çok güzel olurdu ve eminim çok daha fazla övgü alırdı. Umarım aynısı olmasa bile biraz rekabetçi bir hali bu ps tarafına da gelir.

Son düzenleme:
Kesinlikle katılıyorum. Ama çift taraflı fanları yok, tek bir fan önden alıp arkaya atıyor havayı. Xbox da ise alttan alıp üst ve üstteki alanın bir şeyler kapatılmasına karşı hemen fanın arka ve alt kısmına denk gelen boşluktan çıkıyor. Her iki konsol da bu nesilde gayet iyi soğutma ile geliyor.
Bende bunu anlatmaya çalışıyordum.

On numara cihaz da o yüzden. Küçük kardeşi Series S bile sessiz oğlu sessiz çalışıyor. Son zamanlarda Series S'imi satıp PC mi toplasam ikinci el Series X mi alsam diye düşünüyordum, bir ara oyun fiyatlarından dolayı PC'ye kayar gibi oldum, darboğaz riskini tamamen elimine etmek için Ryzen 7 3700X'li PC toplasam, düzgün bir ekran kartıyla asgari 11 bin TL'yi buluyorum. PSU'su, kasası, soğutması cartı curtu eklediğinde uçuyor özellikle. PC daha iyi eyvallah da fiyatlar uçmuş. En son 5 sene önce kasa topladığım için bu fiyatlarla PC'ye yanaşasım yok.

Arkadaş konuyu açalı 2 sene geçmiş, PS anca ''GP benzeri'' sistemini getirdi, o da GP'nin rakibi olacak düzeyde değil. Türkiye açısından streaming servisi dahi sunmuyor adamlar. PS+'daki geriye ancak stream kullanılarak uyumlu kılınan oyunların çoğu oynanamayacak PS'de. Xbox'taysa açıyorum Banjo Kazooie'yi çatır çatır oynuyorum. Streaminge gerek bile kalmıyor. Bunlara ek olarak PS5 dizayn olarak hoş değil ve ileride ısınma/fan sesi sorunu yaratacak gibi duruyor. PS+ düzgün çıkış yapmış olsaydı bir ihtimal PS5 alabilirdim. Series X saf güç olarak PS5'ten önde olsa da nesil sonuna kadar bariz performans farkları olacağını sanmıyorum zaten. PS5'te ısınma kaynaklı sorunlar baş gösterebilir belki.

Son olarak, MS Store'da oyunlar PS Store'a göre çoğunlukla daha ucuz. İkisinde de pahalı konsol oldukları için ama PS'de ekstra pahalı.

Gelmiş burada PS fanboyluğu yapıyorsun yaptında ne oldu sana PS5 mi hediye ettiler ağla hahahahhah.
Bunu demek 1.5 sene sonra mı aklınıza geldi? Yeni çıktığı zamanki yorumlarımdı onlar. Şu an ikisi de harika konsollar bence. İkisi de üzmez.
On numara cihaz da o yüzden. Küçük kardeşi Series S bile sessiz oğlu sessiz çalışıyor. Son zamanlarda Series S'imi satıp PC mi toplasam ikinci el Series X mi alsam diye düşünüyordum, bir ara oyun fiyatlarından dolayı PC'ye kayar gibi oldum, darboğaz riskini tamamen elimine etmek için Ryzen 7 3700X'li PC toplasam, düzgün bir ekran kartıyla asgari 11 bin TL'yi buluyorum. PSU'su, kasası, soğutması cartı curtu eklediğinde uçuyor özellikle. PC daha iyi eyvallah da fiyatlar uçmuş. En son 5 sene önce kasa topladığım için bu fiyatlarla PC'ye yanaşasım yok.

Arkadaş konuyu açalı 2 sene geçmiş, PS anca ''GP benzeri'' sistemini getirdi, o da GP'nin rakibi olacak düzeyde değil. Türkiye açısından streaming servisi dahi sunmuyor adamlar. PS+'daki geriye ancak stream kullanılarak uyumlu kılınan oyunların çoğu oynanamayacak PS'de. Xbox'taysa açıyorum Banjo Kazooie'yi çatır çatır oynuyorum. Streaminge gerek bile kalmıyor. Bunlara ek olarak PS5 dizayn olarak hoş değil ve ileride ısınma/fan sesi sorunu yaratacak gibi duruyor. PS+ düzgün çıkış yapmış olsaydı bir ihtimal PS5 alabilirdim. Series X saf güç olarak PS5'ten önde olsa da nesil sonuna kadar bariz performans farkları olacağını sanmıyorum zaten.
Yukarıda dediğim gibi çıktığı zamanki yorumlarımdı onlar. Şu an iki konsol da harika bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı