Xbox Neden Xbox tercih edilmeli?

Bu aletlere çok değer vermeyin hocam batsa ne olacak satar PlayStation geçersin ben burada eğlendiğim için kavgasını yapiyorum ve insanların üzerindeki Xbox nefretini kırmaya çalışıyorum Xbox yarın bir gün kötü olursa bende PlayStation'a geçerim.

Doğru hocam haklısınız, şu an ucuz olan Xbox, oyunlar neredeyse yarı fiyatına satılıyor ki ş an en ucuz platformda Xbox her yerde 1500 TL olan oyun Xbox'ta 700 TL.

Senenin ortalarında bir etkinlikle duyurulur bence.
Ben 18 Ocak'taki etkinlikte bekliyordum fakat ses çıkmadı. Muhtemelen sizin dediğiniz gibi yapacaklar.

Etkinlikte duyurmadan pat diye "Önümüzdeki ayda gelecek Call of Duty oyunları" diye tanıtmazlar herhalde. Bethesda oyunlarının aboneliğe gelmesi sunum ile oldu diye hatırlıyorum.

Activision oyunları için 2025 yılına kadar bir şey denemez çünkü Sony ile anlaşmaları var ve bu anlaşma 2025'te bitiyor yani biraz daha sessizliklerini koruyacaklardır sonra yavaş yavaş gelirler ama MW2 gibi oyunlar hemen gelir mi sanmıyorum, önce sattırmaları lazım sonra gelebilir.

Şimdi siz alırken mantıken sevdiğiniz oyunlar nerede çoksa o konsolu aldınız diye düşünüyorum o kadar akıl da almışsınız. Dolayısıyla o konsol isterse 1 tane satsın diğer ki 1 milyar satsın sizin zevk aldığınız cihaz olması önemlidir siz satış haberlerine falan aldırmayın sizin niye moraliniz bozuluyor bozulacaksa Xbox'ın bozulacak. O zaman ekran kartlarında da NVIDIA'nın 60 serisi en çok satıyor diye 70 serisi alan adam moral mi bozsun? Xbox konsol satışı anlamındaki yenilgiyi çoktan kabul etti bu nesle başlarken de iddiaları yoktu onlar abonelik satmaya çalışıyor tüm yatırımları Game Pass'e. Series X bir PS5 kullanıcısı olarak kasa kalitesi kullanılan malzeme kompaktlık gibi şeylerde PS5'ten daha iyi. Ayrıca övülen PS5 bobin sesiyle beraber gelirken Series X sıfır ses.
Neden Xbox'ta kalmalısın?
1-misal GTA 6 büyük ihtimalle Series X'de 1çıt daha güzel gözükecek.
2-üstte yazdım sıfır ses.
3-2024'te sözlerinden dönmezlerse güzel oyunlar çıkacak. Sony cephesi oyun yapacağına (duyuru dahi yok) Slim modelde dikey standı dahi çıkarmayı akıl ederek kullanıcıyı yolma peşinde. Şu anda bizi özel oyun yağmuruna tutuyor olması lazımdı ama nerede. PS3 nesli gibi hissettiriyor bu nesil boş.
PS5'e neden geçmelisin?
1-Sony oyunlarını sevdiğin halde başka sebeplerden Xbox aldıysan şu an onu bir PS5 ile takaslayıp PS5'e geçebilirsin.
Şunu söyleyeyim konsollarda oyun oynamak ülkemizde lüks bir faaliyettir. Bazı oyunlarda anlam veresem de PS Store çok daha pahalı oluyor kabul ediyorum ama genelde aynı fiyatlarla oyunlar çıkıyor ve satılıyor.

Hocam şu yüzden kararsizim...
1) Xbox'ta Cyberpunk alacaktim 700 TL oldugunu gördüm sonra meraktan PS Store'a baktim 1500 TL pldugunu gördüm ve çoğu oyun arasında %25, %30 fark var re serisi buna ornek, Cyberpunk vb oyunlarda bu fark ortada.
2)PS ozel oyunlari: Ne kadar pahali olsalarda ilgimi aşırı cekiyorlar.
3)Xbox aboneliği: Activision satın alimi ile Ubisoft Plus PS'e cikma konusu tamamen kapandi, bulut haklari Ubisoft'a devredilince Ubisoft Plus Game Pass'ten ayri olarak satilsada uzun bir süre boyunca belirsiz bir tarihe kadar Xbox özel olması, EA, Xbox, Ubisoft oyunları 2750 TL PS Plus fiyatına erişiminde oluyor, 8 ay Ubisoft Plus + Game Pass Core, üstüne Ultimate üyelik ile alınarak sahip olunan 13 aylık Game Pass ile daha fazla oyun alınabiliyor.
Bütçe olarak Game Pass ne kadar ucuz olsa da kafamı cidden bu maddeler çok karıştırıyor.

1) Xbox'ta Cyberpunk alacaktim 700 TL oldugunu gördüm sonra meraktan PS Store'a baktim 1500 TL pldugunu gördüm ve çoğu oyun arasında %25, %30 fark var re serisi buna ornek, Cyberpunk vb oyunlarda bu fark ortada.
3)Xbox aboneliği: Activision satın alimi ile Ubisoft Plus PS'e cikma konusu tamamen kapandi, bulut haklari Ubisoft'a devredilince Ubisoft Plus Game Pass'ten ayri olarak satilsada uzun bir süre boyunca belirsiz bir tarihe kadar Xbox özel olması, EA, Xbox, Ubisoft oyunları 2750 TL PS Plus fiyatına erişiminde oluyor, 8 ay Ubisoft Plus + Game Pass Core, üstüne Ultimate üyelik ile alınarak sahip olunan 13 aylık Game Pass ile daha fazla oyun alınabiliyor.
Bütçe olarak Game Pass ne kadar ucuz olsa da kafamı cidden bu maddeler çok karıştırıyor.
Ucuz bir PS4 alıp özel oyunları oynadıktan sonra satabilirsiniz. PS4'te oynayıp Ps5'te oynayamayacağınız çok az oyun. PS5 nesli çok boş geçiyor. Sırf bu oyunları Ps5'te oynamak için o kadar para bu konsola verilmez bence.

Hocam yeni gelen oyunlar benzer fiyatlardan Store'da yer alıyorlar. Xbox'ta bir dönem indirimde olan oyun PS'e göre pahalı olabilir PS Store'a geçenlerde güncelleme geldi yukarı yönlü. Ayrıca PS'te Store'a bakmadan CD al sat veya takas ile değil 700TL 0TL'ye dahi getirilebiliyor takas veya aldığın fiyata satma yöntemiyle. Hatta ben 2021'de CD'ler sayesinde Cyberpunk'ı indirimde alıp 90TL kâr ile satmıştım. Yani uyguna götürme yöntemleri var hesap alarak da uyguna gelebiliyor.
2. maddede dediğiniz ise bence geçmeniz için en güçlü sebep.
Bütçede sorun yaşayacağınızı dediğim yöntemle pek düşünmüyorum. CD ile PS çarkı güzel dönüyor oyunlara pek masraf edilmiyor. Tercih sizin.
Ayrıca PS5'i oynamak istediğiniz özel oyunla kiralayarak da hiç konsola masraf etmeden özel oyunları oynayabilirsiniz.

Hocam yeni gelen oyunlar benzer fiyatlardan Store'da yer alıyorlar. Xbox'ta bir dönem indirimde olan oyun PS'e göre pahalı olabilir PS Store'a geçenlerde güncelleme geldi yukarı yönlü. Ayrıca PS'te Store'a bakmadan CD al sat veya takas ile değil 700TL 0TL'ye dahi getirilebiliyor takas veya aldığın fiyata satma yöntemiyle. Hatta ben 2021'de CD'ler sayesinde Cyberpunk'ı indirimde alıp 90TL kâr ile satmıştım. Yani uyguna götürme yöntemleri var hesap alarak da uyguna gelebiliyor.
2. maddede dediğiniz ise bence geçmeniz için en güçlü sebep.
Bütçede sorun yaşayacağınızı dediğim yöntemle pek düşünmüyorum. CD ile PS çarkı güzel dönüyor oyunlara pek masraf edilmiyor. Tercih sizin.
Eğer risk alırsa turuncu forumda hesap alışverişi yapabilir. Kardeşlik ile elden ele dolaşmış hesaplar ucuz oluyor. Tabi arkadaş tercih eder mi bilmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı