Neden yaşıtlarıma göre küçüğüm?

15 gün sonra 14 yaşıma gireceğim. Yaşıtlarımın çoğunun boyu benden uzun ve sesleri kalınlaştı bir de olgunlaştılar. Benden daha farklı zevkleri var daha farklı düşünüyorlar benden. Benim aklımdaki düşünceler ise 2 yıldan beri aynı. Sesimde kalınlaşmadı onların yanında iki üç yaş küçük gibi görünüyorum. İçimi buraya dökmek istedim.

Boy konusunda genlerinde ne varsa onun dışavurumusun. Annenle babanın karışımısın yani.
Çünkü sen farklısın, onlar da farklı. Aynı olmanız gerekmiyor.
Aynı renk olursak gökkuşağımız olmaz. Nereden geldi aklıma.

Herkesin tesellileri ve tavsiyeleri için teşekk.

Boy konusunda genlerinde ne varsa onun dışavuru musun? Annenle babanın karışı mısın yani.

Aynı renk olursak gökkuşağımız olmaz. Nereden geldi aklıma.

Hocam boy genetik bir şey doğru ama sadece anne babaya değil dedenin genetiğinede çekebilirsin mesela baba 168 anne 163 çocuk 187 büyük büyük dedesine çekmiş olabilir, çok tanıdıklarım var babaları kısa oğulları uzun hatta tanıdığımın örneğini vereyim baba 167 oğlu 183, baba 165 anne 165 oğulları 190, hocam bir de beslenme ve sporda boy uzamasında etkili.

Küçük olmak daha güzel bir şey. Benim boydan yana sıkıntım olmadı ama sakallarım az çıktığı için çok rahat ediyorum, haftada bir kesmek yetiyor. Liseye giderken de müdürden vs. hiç traş olmadığım için azar yememiştim tabi :D

Bu arada boy konusunu çok takma, lise 2'den 3'e geçerken 10-15cm uzayan kişiler gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı