Yaşıtlarıma Göre Kendimi Daha Olgun Hissediyorum

Yaşıtlarından olgun olup olmamanız tamamen hayat tecrübelerinizle doğru orantılıdır ve maalesef kimi insanlar erken büyür yani Konfüçyüs'ün dediği gibi: "Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olamazsa, insan da acı çekmeden olgunlaşamaz." -tabi bunun avantajı veya dezavantajı vardır- Ama önemli olan bu değildir, önemli olan sizin kendinizi yetiştirmenizdir yani içinde bulunduğunuz imkanlar dahilinde hatta bazen onu zorlayıp aşarak neler yapabileceğiniz veya yapmayacağınızdır. Bu yüzden okuyun, öğrenin, sürekli merak edin ve evrensel olun/olmaya çalışın.
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar her şeyi araştırmaya çalışıyorum.
13 yaşındayım(Martta 14 olacağım.) yaşıtlarım gibi saçma davranışlarım yok.
Bende kendimi oldun hissediyorum yaşıtlarımdan.
Gelecek doğum gününüz kutlu olsun.

Teknolojiye hobileri yoksa onları yargılayamazsın, senin dinlediğin müziği dinlemiyorlar diye onları yargılayamazsın, TikTok kullanıyorlar diye onları yargılayamazsın. Bir müziğin kalitesini, bir şakanın kalitesini sen belirleyemezsin. Zevkler tartışılmaz.

Burada sen olgun olan değilsin. Sen yaşına göre davranansın. Lütfen arkadaşların hakkında 'bunların hepsi geri zekalı ben çok zekiyim' düşüncesine girme çünkü yanılabilirsin dostum :) Hayatta başarılar.

Senin yaptığın şeyin taklidini yapayım:
...her yaptığı şarkı çok güzel
Hayır değil, git düzgün şarkılar dinle. Hiç olgun değilsin, git biraz Orhan Gencebay dinle (!)

Kendini üstün görmemelisin. Herkesin dediği gibi sen olması gerekensin, onlar aptal. Maalesef senin gibi normal insanlar azınlıkta olduğundan kendini diğerlerinden olgun hissetmen normal.

Teknolojiye hobileri yoksa onları yargılayamazsın, senin dinlediğin müziği dinlemiyorlar diye onları yargılayamazsın, TikTok kullanıyorlar diye onları yargılayamazsın. Bir müziğin kalitesini, bir şakanın kalitesini sen belirleyemezsin. Zevkler tartışılmaz.

Burada sen olgun olan değilsin. Sen yaşına göre davranansın. Lütfen arkadaşların hakkında 'bunların hepsi geri zekalı ben çok zekiyim' düşüncesine girme çünkü yanılabilirsin dostum :) Hayatta başarılar.

Senin yaptığın şeyin taklidini yapayım:

Hayır değil, git düzgün şarkılar dinle. Hiç olgun değilsin, git biraz Orhan Gencebay dinle (!)
Dediğinizde çok haklısınız, ben kimseyi yargılayamam, zaten yargılamıyorum da. Ben sadece kendi düşüncemi belirttim. Hangi müziğin güzel, hangi şakanın kaliteli olduğu kişiden kişiye değişir. Benim muzdarip olduğum konu yaşıtlarımın şu yeni nesil pop var ya siz ne demek istediğimi anladınız onları dinlemeleri ve en ufak bir espiri yapınca anlamamaları.

Ben asla sınıf arkadaşlarımın a*tal olduğunu benim ultra mega zeki olduğumu filan düşünmedim, sadece onları eleştirdim.

Ben asla "şu popu rapi bırakın başka şeyler dinleyin" demedim kimseye. Sadece dinlediklerini eleştirdim. Bir sınıf arkadaşım Alper Merözer'e aşık olmuştu ders kitaplarına filan "kendi ismi <3 Alper yazmıştı. Hocalardan kuzenim diyerek yırtmıştı, gerisini siz düşünün.
Kendini üstün görmemelisin. Herkesin dediği gibi sen olması gerekensin, onlar aptal. Maalesef senin gibi normal insanlar azınlıkta olduğundan kendini diğerlerinden olgun hissetmen normal.
Ben kimseyi kendimden ezik görmedim. Eleştiriniz için teşekkürler

Hayır beni yanlış anlamışsınız. Benim orada müzik hakkında demek istediğim "sınıfımdakiler saçma sapan şeyleri dinliyor." Saçma sapandan kastım şu yeni nesil pop var ya, herkes saçma sapan şarkı çıkartıyor. Şimdi neler olduğunu buraya yazmam doğru olmaz, eminim aklınıza gelmiştir neler olduğu. Ben orada benim ne dinlediğimi belirttim çünkü biliyordum bu konuyu açtıktan sonra "sen orada diğerlerini o kadar eleştirdin peki sen ne dinliyorsun o zaman?" Gibi yorumlar geleceğini. Bu sorulara önceden cevap vermek istedim zaten orada da belirttim. Tabi ki herkesin ilgi alanı teknoloji olmak zorunda değil, benim demek istediğim en ufak şeyleri bile bilememeleri. Orada belirtmiştim. Zaten benim yaptığım espiriler ortamına göre oluyor mesela tarih dersinde 2. dünya savaşını işliyorduk h*tler'le alakalı bir espri yapıyorum bön bön bakıyorlar bana. Hem ortamına göre espri yapmadığımı nereden çıkarttınız hiçbir fikrim yok."Boş yapma" falan hakkında ise artık o kadar çok kullanmaya başladılar ki normal bir konu hakkında konuşuyor birisi diğerleri direk "boş yapma"yı yapıştırıyor. Ben kendimin resmi davrandığımı düşünmüyorum.

"(Varsayım)" ibaresini bırakmıştım espri konusu hakkında yanlış anlama. Köy okulundayım demişsin işte okuduğun yere göre de değişir. Hitler ile ilgili çok üst düzey bir espri yapılabileceğini düşünmüyorum. Anlamamaları garip ama hayat işte her türlüsü karşına çıkacak. Şu ortamda yapabileceğin tek şey sabredip liseyi beklemek inan orada istediğin ortamı kurmak daha kolay olacak. Boş yapma mevzusunda tam toxic'miş vallahi hepsi :) aman kendini ezdirme de ne yaparsan yap."Boş yapma diyene bak" tarzın da savuştur geç. Peki sınıfta seninle aynı kafa insanlar illaki vardır yok mu?

Son düzenleme:
Oncelikle sunu belirteyim, asiri Linkin Park dinlerim. Sinifimdaki cogu kisi de Aleyna Tilki dinler. Ben onlara "Siz Aleyna Tilki'nin sacma muziklerini dinliyorsunuz." diyemem. Aleyna Tilki'de Linkin Park gibi kendi alternatif muzigini yapiyor.

Espri konusu ise cok farkli. Herkes anlamayabilir, ben de anlamayabilirim. Gayet dogal. Herkes olaya senin acindan bakmiyor.

Ayrica onlari "TikTok kullaniyorlar, kafa sallayanlara guluyorlar." diye de yargilayamazsin, onlardan olgun goremezsin. Herkes farkli seylerden zevk alir. Ben de muzik dinlerken kafa sallarim ve cogu kisi de guler. Gulenlerin hepsi 20 yas civari kuzenlerim.

Teknoloji ile herkes ilgilenmek zorunda degil. Bu kadari yeterlidir sanirim.

Yani ne sen onlardan olgunsun, ne onlar anormal. Sadece herkesin kafa yapisi farkli.

Not: Bos yapma lafini ben de sevmem. Ama "aga" ve "+1" gayet normal seyler. Bence sen onlarin zevkleri hosuna gitmedigi icin onlardan olgun davraniyorsun.

Not 2: Mobildeyim Turkce karakterler yok kusura bakmayin. Umarim ban yemem 😀.

İyi gunler.

"(Varsayım)" ibaresini bırakmıştım espri konusu hakkında yanlış anlama. Köy okulundayım demişsin işte okuduğun yere göre de değişir. Hitler ile ilgili çok üst düzey bir espri yapılabileceğini düşünmüyorum. Anlamamaları garip ama hayat işte her türlüsü karşına çıkacak. Şu ortamda yapabileceğin tek şey sabredip liseyi beklemek inan orada istediğin ortamı kurmak daha kolay olacak. Boş yapma mevzusunda tam toxic'miş vallahi hepsi :) aman kendini ezdirme de ne yaparsan yap."Boş yapma diyene bak" tarzın da savuştur geç. Peki sınıfta seninle aynı kafa insanlar illaki vardır yok mu?
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Çoğu konuda çok haklısınız. Merak etmeyin ben kendimi ezdirmiyorum, gerekirse yüzlerine lafı basıyorum. Var 2 kişi ama onlarla pek fazla teknoloji hakkında konuşamıyorum maalesef.
Oncelikle sunu belirteyim, asiri Linkin Park dinlerim. Sinifimdaki cogu kisi de Aleyna Tilki dinler. Ben onlara "Siz Aleyna Tilki'nin sacma muziklerini dinliyorsunuz." diyemem. Aleyna Tilki'de Linkin Park gibi kendi alternatif muzigini yapiyor.

Espri konusu ise cok farkli. Herkes anlamayabilir, ben de anlamayabilirim. Gayet dogal. Herkes olaya senin acindan bakmiyor.

Ayrica onlari "TikTok kullaniyorlar, kafa sallayanlara guluyorlar." diye de yargilayamazsin, onlardan olgun goremezsin. Herkes farkli seylerden zevk alir. Ben de muzik dinlerken kafa sallarim ve cogu kisi de guler. Gulenlerin hepsi 20 yas civari kuzenlerim.

Teknoloji ile herkes ilgilenmek zorunda degil. Bu kadari yeterlidir sanirim.

Yani ne sen onlardan olgunsun, ne onlar anormal. Sadece herkesin kafa yapisi farkli.

Not: Bos yapma lafini ben de sevmem. Ama "aga" ve "+1" gayet normal seyler. Bence sen onlarin zevkleri hosuna gitmedigi icin onlardan olgun davraniyorsun.

Not 2: Mobildeyim Turkce karakterler yok kusura bakmayin. Umarim ban yemem 😀.

İyi gunler.
Müzik konusunda haklısınız ben kimseye "Bunu dinleme yok şunu dinle" diyemem. Ne haddime. Sadece dinlediklerini saçma bulduğumu belirttim ve eleştirdim.

Evet herkes farklı şeyler düşünüyor dediklerimi anlayamayabilirler. Zaten ben anlamak zorundalar demedim.

Teknoloji herkesin ilgi alanı olmayabilir ama artık teknoloji çağındayız, herkes temel bilgileri bilmek zorunda.

"Aga" ve "+1" konusunda bu sizin düşünceniz. Ama artık o kadar kullanıyorlar ki insanı soğutuyorlar.

Umarım ban yemezsiniz. Size de iyi günler
Ben 14 yaşındayım ve 1.90'ı geçiyorum sen onu düşün.
13 yaşındayım 1.60'ım😔 Yanlış anlamazsanız bir şey soracağım. Velilerinizden birisi Slenderman/women mi?
Yanlış gördüğümü sanmıyorum.

Bu bilgileri bize neden verdiniz o zaman?

Evet, demediniz.
Sizi şimdi hatırladım. Siz daha önce bu konuya benzer bir konu açmıştınız. Yanlış mıyım?

Son düzenleme:
Dostum sen olgun değilsin, sadece zevklerin ve hobilerin yaşadığın yerdeki yaşıtlarına veya arkadaşlarına göre daha farklı. Belki sen teknolojiye daha ilgilisindir fakat onlar daha farklı konulara ilgilidir. Bu seni olgun yapmaz. Bu arada iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı