Nedir bu kadın/kızlardaki "maço" sevdası?

Finch0900

Kilopat
Merhabalar, yüksek ihtimal sosyal medyada "hafif keko" sevdası ile ilgili şeyler görmüşsünüzdür. Bende pek inanmazdım ama sohbet ettiğim kızla bile bunu yaşadım. Futbol ile ilgili konuşuyorduk bende "maç izlemem sevmem." dedim. "hiç mi izlemedin?" dedi "hayır." dedim. "sen nasıl erkeksin ya 😂" gibi bir şey söyledi. Bu olayı unutamadım. Artık kızla konuşmuyoruz. Zaten özelliklerimiz tam zıttı ama bu hakaret sayılabilecek derecede bence. Ek olarak Twitter'da arama kısmına "hafif keko" "hafif maço" gibi anahtar gibi kelimeler yazınca çıkıyor karşımıza. Peki nedir bu hafif keko sevdası? Önceki paylaşımında kadına şiddetle ilgili konuşmuş şimdi yolda göz teması kursan bıçaklanacağın kişilere sevgi duyuyor. Asla anlayamayacağım bu karşı Çin'si. 2021 yılındayız cinayetler işleniyor bu insanlar gidiyor "bayan değil kadın" diyor. Hayır "bayan" kelimesinin Türkçe meali "aptal köle" falan mı? Bizden aşağı kalır yanları yok yine de hak istiyorlar. Anlamadım yani geçmişteki yaşananlar bizim suçumuz mu? Keşke kadın olsam diyorum. Tek derdim "bayan" denilmemesi olsa. Evleneyim aldatayım boşanayım ve yasal "hakkım" olan nafaka alayım. Çocuk varsa velayeti de bende kalsın. Erkeğin malının bir kısmı da benim olsun. Babam istediğim ayakkabıyı almayınca "tecavüz etti" diyeyim direkt hapse girsin. Ve buna 1 laf bile etmeyen toplum olsun. Kadın öldürülünce erkek katile "pislik" erkek öldürülünce kadın katile "haklıdır, erkek hak etmiştir" diyen insanlar olsun. Neyse içimi döktüm işte. İyi sosyaller dostlar.

twitter_ekran_alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı