Nedir bu kadın/kızlardaki "maço" sevdası?

1-2 gün fazla. Gösterilmiyor bile. Hatta;
https://www.yeniakit.com.tr/haber/cinayet-kurbani-erkekler-kadinlardan-4-kat-fazla-494225.htmlMedyaya baksan %85 kadın %15 erkek falan sanarsın.
Yaşanan her cinayet ülke gündemine oturamaz zaten. Her gün birileri ölüyor, birçoğu bir dakikalık haber olup geçiyor. Kaçırdığınız nokta kadınları eşlerinin, sevgililerin, eski eşlerinin, eski sevgililerin, reddettikleri erkeklerin, tecavüzcülerinin öldürmesi. Bunun tam tersi de oluyor olmuyor demiyorum. Olduğu zaman konuşuluyor zaten, konuşanlar da yine o beğenmediğiniz kadın hakları hesapları oluyor bu arada. Bu "aşk" veya intikam cinayetlerinin arkasında sahiplenme psikolojisi, bunu kendine hak olarak görme gibi iğrenç şeyler var. Meselenin özü bu. Erkeklerin holiganlık yaparken birbirlerini öldürmeleri, bu yüzden erkek ölümünün çok olması, bahsettiğim kadın cinayetlerinin durumunu hafifletmiyor. Arkalarındaki gerekçeler ve bakış açıları çok farklı ve önlenmeye çalışılan da bu.
Kaynak gösterdiğin site de Yeni Akit :D Benden bu kadar.

Yaşanan her cinayet ülke gündemine oturamaz zaten. Her gün birileri ölüyor, birçoğu bir dakikalık haber olup geçiyor. Kaçırdığınız nokta kadınları eşlerinin, sevgililerin, eski eşlerinin, eski sevgililerin, reddettikleri erkeklerin, tecavüzcülerinin öldürmesi. Bunun tam tersi de oluyor olmuyor demiyorum. Olduğu zaman konuşuluyor zaten, konuşanlar da yine o beğenmediğiniz kadın hakları hesapları oluyor bu arada. Bu "aşk" veya intikam cinayetlerinin arkasında sahiplenme psikolojisi, bunu kendine hak olarak görme gibi iğrenç şeyler var. Meselenin özü bu. Erkeklerin holiganlık yaparken birbirlerini öldürmeleri, bu yüzden erkek ölümünün çok olması, bahsettiğim kadın cinayetlerinin durumunu hafifletmiyor. Arkalarındaki gerekçeler ve bakış açıları çok farklı ve önlenmeye çalışılan da bu.
Kaynak gösterdiğin site de Yeni Akit :D Benden bu kadar.
Yaşanan her cinayet ülke gündemine oturmaz. Ama yapılan her kadın cinayeti gündeme oturur. Olur gibi :)

Yaşanan her cinayet ülke gündemine oturmaz. Ama yapılan her kadın cinayeti gündeme oturur. Olur gibi :)
Ben neyden rahatsız olduğunuzu anlayamıyorum. Gerçekten yani. Çocuklarının gözü önünde boğazı falan kesiliyor insanların. Biz de buna tepki gösterip nasıl böyle bir vahşet olur diyoruz. Siz de bunu kıskanıyorsunuz falan mı? Neden kadın cinayetlerinin konuşulmasından, gündeme oturmasından rahatsız oluyorsunuz ki? Benzer bir vahşet bir erkeğe yapılınca kimse çıkıp banane onu konuşmayın benim hemcinsimi konuşun demez yani.

Evleneyim aldatayım boşanayım ve yasal "hakkım" olan nafaka alayım. Çocuk varsa velayeti de bende kalsın. Erkeğin malının bir kısmı da benim olsun. Babam istediğim ayakkabıyı almayınca "tecavüz etti" diyeyim direkt hapse girsin. Ve buna 1 laf bile etmeyen toplum olsun. Kadın öldürülünce erkek katile "pislik" erkek öldürülünce kadın katile "haklıdır, erkek hak etmiştir" diyen insanlar olsun.

İşte bu erkek düşmanlığı kısaca bunu yapanlara feminazi diyoruz.

Biraz kaba olabilir. Özür dilerim. Fakat maço erkek, keko erkek seven; kadınlar, kızlar, bayanlar, translar, homoseksüeller mazoşist olduklarını düşünüyorum. Bayağı sevgi verip %90 ihtimalle dayak yiyorsun.
Not: Herkese açık forum. Homofobik damgası yemeyelim ama çok da umurumda değil.

Çünkü Türk kadını da erkeği de ne istediğini bilmiyor ve kendini tanımıyor.

Zaten banka hesabın dolu veyahut araban var ise yatakta yatarken üzerinde bir şey fil gibi zıplamaya başlıyor... 😂
Öbür şekilde ön planda durman gerekiyor, daha fazlası değil.

Hanzolarla takılan belli zaten, yanındaki kişisel bakımına özeniyor diye abartmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı