Çözüldü Nedir Bu Mining Yapılmış Ekran Kartı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dearepcik

Hectopat
Abilerim merhaba ben 15 yaşındayım. RX580 8 GB ekran kartına sahibim. Biraz araştırdım Bitcoin'le alakalı para kazanma şeyi falanmış sanırım. Ama yaşım küçük olduğu için bilmiyorum bu olay nedir tam anlamadım açıkcası. BIOS güncellemeyle ne alakası vardır bu konunun ve mining nedir? Ben de BIOS güncelledim mining yapmış mı oldum? Yani GPU'da mining ve bu olayın BIOS'la alakasını söylebilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Minin yapmak için ekran kartının BIOS'uyla oynayanlar var. Ama pek alakası yok. Bunu daha iyi performans için yapıyor.
Miningi yapan kişi tecrübesiz ise kartın içinden geçer. 7/24 %100 yük altında çalisır.
Ama tecrübeli insanlar genelde kart zarar görmesin diye ayarlama yapıyorlar.
Mining ile BIOS alakalı mı bilmiyorum ama mining demek 7/24 son devirde çalışıp bitcoin madenciliği yapılmasıdır. E tabi bu iş ekran kartını zorlar ve yorar.

Mining ile BIOS alakasız şeyler.Mining, ekran kartı/işlemci gücü kullanarak bitcoin üretmeye denir.Kartlar tam yükte sürekli çalıştırılır ve kartın ömrünün azalmasına yol açar.

Minin yapmak için ekran kartının BIOS'uyla oynayanlar var. Ama pek alakası yok. Bunu daha iyi performans için yapıyor.
Miningi yapan kişi tecrübesiz ise kartın içinden geçer. 7/24 %100 yük altında çalisır.
Ama tecrübeli insanlar genelde kart zarar görmesin diye ayarlama yapıyorlar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı