Nedir Bu Prime OS?

Chrome OS'da keymapper yok. Bundan dolayı FPS türü oyunları oynayamazsınız. Keza Prime OS'daki keymapper da düzgün çalışmıyor çünkü bizzat test ettim. Android OS dediğimiz sistemler Windows ile oynayamayacağınız yüksek grafikli oyunların mobil versiyonlarını oynayabilmek için kullanılabilecek sistemler olduğunu düşünüyorum.

50 GB depolama alanına gerek yok arkadaşımız abartmış hatta kekini de kabartmış. :D
Kardeşim nasıl çalışmıyor ya? Her oyunda denedim çok rahat çalışıyor keymapper. Ayarlamak da mümkün zaten.
50 GB alan dememin sebebi Swap alanı yaratmak gerektiğinde rahat kullanılsın diye.

Yükleyemedik biz bunu! Anakartımın, işlemcimin, ekran kartımın ve RAM'lerimin özellikleri resimde görüldüğü gibi. Acaba anakartım, işlemcim veya ekran kartım desteklenmiyor mu bu işletim sisteminde?
1000.jpg
2000.jpg

Hata kodlarından 15'i de gördüm, USB'den canlı olarak kurulum yapmaya gerek kalmadan çalıştırada bastım hiçbir şekilde işletim sistemi başlamadı.
Ayrıca Virtual Box'a bile kuramadım.
Aklıma benim donanımlarımın bu işletim sistemini desteklemediği geliyor.
Ayrıca ''data.img'' hatası verdiğini hatırlıyorum. ''512 KB'' sorusu çıktı ona ''16050'' yaptım yavaşça yüklendi fakat yine hata verdi.
MBR felan benim BIOS eskilerden.
Yardımcı olacak yok mu yaaa?
Prime OS'un 64 bitliği değil de 32 bitliği kuruldu sadece. PUBG Mobile indirdim açmaya kalktım fakat açılışta gelen ilk ekran çıktı ardından ise kapandı. Bunu defalarca denedim fakat açılmadı. Ayarlarda GPU Tool diye birşey varmış o kısımı göremedim videolu talimatları izlediğim halde.

64-bit olanı indirdim. Fakat başlamadı. Detecting PrimeOS... found at /dev/sdb5 diye hata veriyor başlamıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

64-bit olanı indirdim. Fakat başlamadı. Detecting PrimeOS... found at /dev/sdb5 diye hata veriyor başlamıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
32 bit olanını dener misin? 64 bit işlemciye sahibiz fakat bende de 64 bit çalışmadı onun yerine 32 bit kurmayı denedim ve başarılı oldum. Fakat GeForce 9800 GT ekran kartı desteği yok sanırım, PUBG Mobile indirdim ve açmaya çalıştım kapanıyordu ilk başlangıç ekranında.

32 bit olanını dener misin? 64 bit işlemciye sahibiz fakat bende de 64 bit çalışmadı onun yerine 32 bit kurmayı denedim ve başarılı oldum. Fakat GeForce 9800 GT ekran kartı desteği yok sanırım, PUBG Mobile indirdim ve açmaya çalıştım kapanıyordu ilk başlangıç ekranında.
32-bit olanı kurdum. Fakat daha ülkeyi falan seçerken kendini yeniden başlattı. USB'den başlattığımda normal giriyor. Fakat kurulum yapınca kendini yeniden başlatıyor. NTFS kaynaklı olabilir diye EXT4 olarak biçimlendirmek isterken bilgisayarı çökerttim. Format atmak zorunda kaldım. Şimdi diski EXT4 olarak biçimlendirmeye çalışıyorum. Fakat programlar işe yaramadı. CMD ile EXT 4 olarak biçimlendirme yapılabilir mi?

CMD ile EXT4 olarak biçimlendirmeyi bilmiyorum fakat RUFUS ile USB diski EXT4 olarak biçimlendirebilirsin diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam.
USB başlatınca işletim sisteminde ayarlar kısmında GPU Tools var mı sende? Bende bulamamıştım o kısmı. NVIDIA GeForce 9800 GT var bende ve sanırım ekran kartımı desteklemiyor Prime OS. PUBG'yi başlatayım dedim sürekli kapanıyordu oyun daha başlamadan.

Bende USB'den Phoenix OS bile açılmıyor hem 64 bit hemde 32 bit.
Prime OS'un yapımcılarına sistem özelliklerimi belirttim ve oyunun açılma ekranında kapandığını kapandığını felan adamlar benim işlemcimin PUBG için ''İşlemciniz, PUBG'nin gerektirdiği en düşük komut seti gereksinimlerini karşılamıyor. '' dediler. Fakat Windows'ta Tencent'ten en düşük ayarlarda kasılarak bile olsa oynayabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı