Nedir bu sınav aşkı?

O zaman günde bir sürü insan canı sıkılıyor galiba o yüzden ölüyorlar.

Kim ölüyor, gösterir misin?

Benim bir tanıdığım koronadan gitmedi. Bir arkadaşımın sadece amcası vefat etmiş. Ölüm sayılarına da pek inanmıyorum, hahaha atabilirsiniz. Bu benim fikrim sadece.

Nasıl gitmeyim? 9. sınıfım, öyle bir seçenek var mı?

Sınavdan 0 almaya razıysan gitmeyeceksin. Sağlık nasıl olsa daha önemli, değil mi?

@Blacksidemre bos ver reis.

Günde 10 tane sınav konusu açılıyor, bir toplu cevap vermek lazım artık 🧐

Bütün sistem sınav üzerine kurulu zaten. Konuyu öğrenmiyorsun ki, soruları nasıl çözeceğini öğreniyorsun.

Her öğrenci, imkansızlıklar nedeniyle düzgün bir eğitim alamıyorken bana da hiç adil gelmiyor, ama her şey sınav üzerine kurulu, o yüzden şaşırmıyorum.

Sistemin konuyu öğrenmek üzerine kurulmadığını kim söyledi? Sistem gayet açık ve net.

Konuyu öğren, bol soru çöz, tekrar yap. Bunu yapıpta konuyu öğrenemezseniz, zekanızdan şüphe etmeniz gerekir.

Kim ölüyor, gösterir misin?

Benim bir tanıdığım koronadan gitmedi. Bir arkadaşımın sadece amcası vefat etmiş. Ölüm sayılarına da pek inanmıyorum, hahaha atabilirsiniz. Bu benim fikrim sadece.

Sınavdan 0 almaya razıysan gitmeyeceksin. Sağlık nasıl olsa daha önemli, değil mi?

Kim mi ölüyor? Günlük ölü sayılarına bakmadınız mı hiç bu zamana kadar? Hadi ölü sayısını geçtim günde 10.000 vaka oluyor, sizin kolay atlatmanız virüsü "abartılmış" yapmaz.

Benim de haftada 4 gün dershanem var. Okulum da açıldı. Haftada 2 gün gidip geliyorum. Dershaneleri kapattıkları dönem evde durduğum vakitlerde yakalanmıştım.

Sadece koku alamıyordum. Kesinlikle abartılıyor virüs meselesi. Kimsenin vebal olmaktan korktuğunu da düşünmüyorum, sınava girmemek için bahane resmen.
Sadece koku mu almıyordunuz ve virüs meselesi abartılıyor mu ? Kusura bakmayın ama ben burada bir virgül koyarım. Ben yakalandım hem de çok ağır bir şekilde 15 yaşındayım merdiven çıkamıyordum. Aynı şekilde teyzem ve amcam 2 hafta yoğun bakımda kaldı ve amcam şuan makine ile geziyor, merdiven dahi çıkamıyor. Babam 2 hafta yurtta virüs ile mücadele etti. Dedem virüs ile mücadele etti, en az 10 tane akrabam ölmüştür. Siz hafif atlattınız diye virüs meselesi abartılıyor demek ne kadar mantıklı ?

Kim mi ölüyor? Günlük ölü sayılarına bakmadınız mı hiç bu zamana kadar? Hadi ölü sayısını geçtim günde 10.000 vaka oluyor, sizin kolay atlatmanız virüsü "abartılmış" yapmaz.

Vaka sayıları 50 binlerden indi. Hem vaka sayılarının içine bu grip gibi hastalıklar da dahil. Normal corona vakaları 1000'i geçemez.

Sistemin konuyu öğrenmek üzerine kurulmadığını kim söyledi? Sistem gayet açık ve net.
Bunun bilinen bir şey olması iyi bir şey olduğu anlamına gelmiyor.

Konuyu öğren, bol soru çöz, tekrar yap. Bunu yapıp da konuyu öğrenemezseniz, zekanızdan şüphe etmeniz gerekir.
Soru çözmek de konuyu öğrenmenin temel noktalarından biri ama kabul edersiniz ki bizdeki amaç soru tiplerini ezberlemekten başka bir şey değil.

Kimsenin zekasını sorgulamak da size düşmez, üslubunuza dikkat edin.

Açık konuşayım, sınavların yapılıp yapılmaması benim zerre umurumda olmaz, ben zaten üniversitede okuyorum. O yüzden objektif bir bakış açısıyla eleştirimi yaptım sadece. İnsanların iyiliğini düşünüyorum. Gerisini siz bilirsiniz.

1 günde 10 bin vaka nedir ki. Çok yüksek değil. Öyle ki yüksek riskli şehirlerden biri olan Antalya'da 100 bin kişiden 78 haftalık vaka var. Şehir nüfusu 2 milyon dersek 1500 kişi ve bu haftalık vaka. 1500 kişiden birisinin sana gelme ihtimali binde 1'den düşük sınavların yapılmaması ve okulların kapalı kalması için hiçbir sebep yok.

Hahahaha, gitmeyim sınava. Sonra eğitim hayatım... Kolay zaten. Size hiç yakıştıramadım. Kendiniz bile yazmışsınız korona olmuşum diye. Bir de dalga geçerek 'Nasıl olsa sağlık daha önemli değil mi?' diyorsun, yazık.

Gitmek istemiyorum diyorsun, ben ne diyeyim sana o zaman? Sistem gideceksin diyor sana. Dalga geçer bir halim mi var orada? Sağlık daha önemli diyorum işte. Coronaya yakalandım demem ile senin bu cümleyi kurman ne kadar etik oldu acaba?

Bir küfürü sansür etmeseydin keşke, hiç anlaşılmıyor.

Vaka sayıları 50 binlerden indi. Hem vaka sayılarının içine bu grip gibi hastalıklar da dahil. Normal corona vakaları 1000'i geçemez.
Hahaha, gülünç. Normal vaka sayıları 20.000'nin altındaysa namerdim, herkese test yapılıyor mu sanıyorsun?. Kanser olan birisi koronaya yakalanıp ölürse kanserden öldü deniyor, aynı şekilde benim şeker hastası babam Allah korusun yarın koronadan ölürse şekerden öldü denilecek.

Geri
Yukarı