Nedir Türkiye'deki bu pahalılık?

Hiçbir zaman düzelmeyecek ülkenin ekonomik durumu, hep aynı seyirde ilerleyecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiye'de bir durumdan sadece şikayet edersin, oturur öyle söversin. Başka bir şey yapmak istersin, yapmaya çalışanların halini görüp sövmeye devam edersin. Bu kadar, böyle de devam edecek bir süre.

Hocam çok basit bir kuralı var. Üretmezsen gelişemezsin.Türkiye de üretim yok, çiftçilere,tarımcılara,üretimcilere destek yok. Dışa bağımlılığı bırakmamız lazım o da mümkün olan birşey değil.

Stokçuluk ve pahalılık yüzünden piyasada para akışı yok. Akış olmayınca da piyasa ölü bir hale geliyor. Fırsatçılıkta büyük bir etken.
Hocam çok basit bir kuralı var. Üretmezsen gelişemezsin.Türkiye de üretim yok, çiftçilere,tarımcılara,üretimcilere destek yok. Dışa bağımlılığı bırakmamız lazım o da mümkün olan birşey değil.
Tüm ülkeler birbirine bağlı.

Atatürk işçilere destek için iş bankası çiftçiye destek için ziraat bankasını kurdu şimdi bankanın parasının yarısı çiftçide işçide değilde birilerinin sarayında

Arkadaşlar, 2 hafta önce paten bakmıştım. 170 liraydı, 1 gün sonra tekrar baktım aynı paten 699 lira olmuş. Neden? Yahu bu patenin fiyatı bu kadar arttıysa donanım parçalarını hayal edemiyorum. Dünya zaten çip krizinde, Türkiye'de fiyatlar havada ama bir Allah'ın kulu da çıkıp demiyor '"niye böyle?'". Bakın ben ne Komünistim ne borsacıyım. Ben ocu bucu değilim ama bu fiyatlardan memnun değilim. Türkiye kitlesinin yaklaşın %98'i fakir. Bu forumda kaç tane fiyat aralıklı bilgisayar toplama rehberi ile karşılaştım ama hiçbir fiyatla bilgisayar alnımıyor!

VERGİ!

Geri
Yukarı