Need for Speed Most Wanted 2005 inceleme

EA Games'in gerçekten Electronic Arts olduğu dönemler.

Technopat'tan herkese merhaba!

Bugün Need for Speed serisnin kült oyunlarından birisi olan Most Wanted 2005 inceleyeceğiz.
Neredeyse, eski tüm EA oyunlarını oynadım. Generals, Red Alert, Underground 2 ve uzar gider.
O zaman EA cidden Electronic Arts'dı ve adının hakkını dibine kadar veriyordu.
Şimdi, paragöz olan EA ile o zamanın efsanesi arasında fark var.
Neyse, hazırsanız başlayalım.

Most Wanted 2005 ön inceleme.

NFS-Mostwanted-3.jpg

Oyun, 2005 yılında çıkıyor.
Yapımcısı EA Games.
Serinin 9'uncu ve en efsane oyunlarından birisi.
Bu oyun içi zaman çoğu NFS serisine nazaran gündüz geçmektedir.

Polislerden kaçılan bol yarış olan illegal sokak yarışı temalı bir oyun.
Break the Laws temalı bir oyun yani.

Hikaye ve kara liste.

m3.jpg

Hikaye bizim şehre yeni bir yarışçı olarak gelmemiz ile başlıyor.
Daha Razor (Clarence Callahan) kara listenin 1 kişi değilken.
Yeni geldiğimiz zaman yarışıp itibar kazanıyoruz ve birkaç gün sonra kara listenin 15 kişisi olan Razor'a meydan okuyoruz.
Yarışı hile ile kazanan Razor bizden arabamızı alıyor.
Sonra, biz arabasız kalınca polisler tarafından karga tulumba içeri giriyoruz.
Biz hapis cezası çekerken arabayı alan Razor kara liste içi yükselip itibar yapıyor.
Zaman geçiyor ve Mia ile tanışıyoruz.
Mia aslen, bir polis memuru fakat bizi planı için piyon olarak kullanıyor.

mia.jpg

Daha sonra Mazda RX-8 model bir arabaya atlıyoruz ve galerici Roy denilen kişinin galerisine gidiyoruz.
Galeriden bize araba veriyor.
Sanılan aksine oyun başında yaptığınız yarışlar geçmişi anlatmakta.
Para sadece ileriye dönük araba için verilmekte.

Siz arabanızı aldıktan sonra yarışlar ve itibar kazanıyorsunuz.
Sonra, size kara listenin yeni halini Mia anlatıyor.
Sony, Taz, Vic, JV kısaca 15 kişiyle mücadele edip arabanızı ve itibarınızı kazanmak zorundasınız.

Özellikle oyuncular, kara listenin 9'uncu kişisi olan Earl çoğu oyuncunun dediğine göre çok zor.
Kendim dersem, cidden zor ikine tane sprint yarışı var ama çok iyi.
Bazı oyuncular şöyle bir komplo teorisi iddia etmekte Earl ile ilgili "Earl en zor kişi çünkü o 9'uncu kişi oyunsa bu serinin 9'uncu oyunu" bana hep mantıklı gelmekte.

14 kişiyi geldiniz ve finale geldiyseniz tebrikler!
Razor'u beş yarışta yenip arabanızı almak zorundasınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Finali izlediğinizi varsayıyorum, siz yarışı kazandınız tebrikler fakat bir problem var.
Razor arabanızı vermiyor.
Sonra, Mia araya giriyor ve alıyor.
Millet tam Mia'ya saldıracakken Mia çıkarıyor polis kimliğini.

Bütün kara liste fos içeri alıyorlar.
Polisler tam gelirken size anahtarı fırlatıyor ve final kovalamacısı başlıyor.

Sanılanın aksine Mia sizi sevmiyor sadece polislerin planı için piyon oluyorsunuz.
Final yarışından sonra amir Cross bütün kara listeyi ele geçiriyor.
Fakat siz zor bela kaçıyorsunuz.

Tebrikler böylece bütün hikaye bitmiş oluyor.

Polisler.

NFS-Mostwanted-3.jpg

Polisler seviye olarak geliyor.
5'inci seviye en yüksek seviye, sizi yakalamak için federal Corvette C6 arabalar takip etmekte.
1'inci seviye en basit seviye basit polis arabaları takip etmekte.

Eğer kırmızı "busted" barınızı dolarsa yakalandınız.
Ben asla yakalanmadım (kesinlike ALT+F4 atmadı).

Ayrıca, dikenli tel gibi sizi durdurmak için garip önlemler denemekte polisler.
Helikopter ile kaçmanızı önlüyorlar ama çok zor değil.

Polisler aşırı zor değil tam tadında olmuş.

Arabalar.

m3.jpg

Araba çeşitliliği fazla.
Çoğu yarış markası var.
Güzel arabalar var.

BMW zaten oyunun ana arabası yani maskotu.

Zorluk.

earl.jpg

Kara listenin 9'uncu kişisi olan Earl hariç pek zor değil.
Earl sizi 2 tane sprint yarışı ile kanser eder.
Polislerden kaçmak ve tam kurtuldum derken bir an için fırlayan polisler zor olmasa bile sinir bozucu.
Sadece, JV denilen kara listenin 4'üncü kişisi ile yarışırken biraz takılırsınız.

Yarış türleri.

Yarış türleri çeşitlilik olarak yeterli.
Sprint, Circuit, Drag, Speedtrap, Toolboth, lap knockout.
Çoğu, çok eğlenceli yarışlar.

Grafikler ve çevre.

Grafikleri yılına göre güzel.
Çevre yılına göre güzel.
Yani, iyi tasarlanmış.

Değerlendirme.

Oyun çok güzel.
Cidden, eleştirebileceğim yönü yok.
Yılına göre her şeyi en iyisi.

Günümüz için grafik ve tasarım olarak eksik kalsa bile hikayesi ve yarışları efsanedir?
Bu oyun 10 üstünden 10 hak eden nadir yapımlardan.
Üstelik kime sorarsanız sorun.

Bu makale bu kadar. Nostalji yapalım dedim bu efsaneyi inceleme sözü vermiştim kendime.
Başka hangi oyunu inceleyelim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2012 versiyonunuda 2005 versiyonuda çıktığı yıllarında kaçak oynadım, zaten o yıllarda orijinal alan yok neredeyse ülkede. İki oyunuda farklı açılardan sevdim. Bu oyunu en sona kadar gelip polisi geçemeyip silmiştim, 2012 versiyonunu tamamen bitirmiştim. Daha 8 yaşında falan şimdi 2005 versiyonunu aradım sanırım kaçak harici ve EA harici bir yerde yok o yüzden paramlada alamayacağım için üzüldüm. Bu inceleme de çok iyi olmuş okurken bana o günleri hatırlattı ve aynı düşüncelere sahip olmak sevindirdi teşekkürler. Bu arada Forza Horizon 4 oyununu da yaklaşık 100 saate kadar oynadım. Açık dünya grafik olarak kesinlikle Forza ama hikaye dediğin zaman 2005 dinlemem Most Wanted derim, o yüzden Forza fan boylarının bu oyunu oynadığı doğrudur efendim.

Son düzenleme:
Oyun incelerken önce objektif materyali verip sonra o materyale yorumunuzu katmanız anlatımınızı çok daha kaliteli ve keyifli kılıyor.

Ben, ek olarak incelemenizdeki yanlışları düzeltip önerilerimi sunmak istiyorum.

*Araba çeşitliliği fazla değil.
*Zorluk daha detaylı incelenebilirdi, sadece karalisteden bahsetmişsiniz.
*Büyük bir oynanış başlığı açıp zorluk, yarışlar, arabalar vb. başlıkları alt başlık yaparsanız daha iyi olur.
*Grafikler çok kötü. İyi olduklarını neye dayanarak söylediniz?
*Bu oyun taş çatlasın sekiz puan eder. Lütfen incelemelerinize nostalji faktörünü gözardı edin.

Elinize sağlık, güzel inceleme olmuş; diğer NFS oyunlarını da bekliyorum, özellikle Carbon'u.

@lain7 Teşekkürler, Grafik gibi bazı koşulları yılına göre değerlendirmekteyim yılına göre iyise yüksek almakta.

Genel olarak objektif materyal verip sonra yorumlamak daha keyifli hem insanların kafası karışmıyor.

Zorluk karaliste ama "Polisler" için özel olarak Polis başlığı var.

Gene bu makale biraz eski bir yazım yeni yazdığım yazılara bakarak kalite olarak daha iyisini hedeflediğimi görebilirsiniz.

Şu an oyun oynamamakla beraber okul, spor arasındayım ama müsait bir zaman içinde Carbon için oynamasam bile videolar izleyip ufak bir giriş yapabilirim.

İlk oynadığım oyunlardan biri olduğu için yeri ayrıdır ben de. Bilgisayarı formatladığımız mahalle bilgisayarcısı bunu yükleyerek bir güzellik yapmıştı bana.

@lain7 Teşekkürler, Grafik gibi bazı koşulları yılına göre değerlendirmekteyim yılına göre iyise yüksek almakta.

Genel olarak objektif materyal verip sonra yorumlamak daha keyifli hem insanların kafası karışmıyor.

Zorluk karaliste ama "Polisler" için özel olarak Polis başlığı var.

Gene bu makale biraz eski bir yazım yeni yazdığım yazılara bakarak kalite olarak daha iyisini hedeflediğimi görebilirsiniz.

Şu an oyun oynamamakla beraber okul, spor arasındayım ama müsait bir zaman içinde Carbon için oynamasam bile videolar izleyip ufak bir giriş yapabilirim.
Yılına göre de kötü.

Geri
Yukarı