Need For Speed Oyunları

Sizin Favori Yarış Oyununuz?

• Need for Speed: The Run

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    32

Lucie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yarış oyunlarını çok seven birisiyim. İşim gücüm olmasın o hayalimdeki arabanın ilk çalıştırdığında ki sesini duymak ve de görmek günlük dozumu bana aldırıyor. İlla ki hayalimde ki arabada değil. Herhangi hoşuma giden Rocket Bunny de olabilir..😬
Herneyse..

O ilk E3 2015 Video'sunu izlediğim zaman; tamam bu tam benim aradığım oyun demiştim..
2016'ın Ocak ayında Need For Speed'i almıştım. Grafikleri, sürüş fiziği, yani o atmosferi başka hiçbir oyunda bu kadar çok hissedemedim. Oyunu %100 biterene kadar her zaman heycanla aksiyonla oynadığım tek oyundur kendisi. Hani o Youtube'da olan süper GT-R arabalar, stabilizer ve DSLR fotoğraf makinesi ile çekilmiş video klipleri varya onları izlerken hissetiğim duygu, bu oyuna da yansımıştı kısacası anlatmak istediğim..

wallhaven-eoymmw.jpg
wallhaven-lqm11q.jpg

Bügün Payback'i Satın aldım. Daha önceden videolarını seyretsem de dikkatimi çekmemişti. Sırf sevdiğim araçların daha çok modifikasyona uğradığı için oynamak istedim. Bir de ne göreyim; grafikler motor sesleri berbat! hele ki drift açıları bide kamera sahneleri.. Hiç abartmıyorum oyunu yüklenmesi 9 saatimi aldıysa 15 dakikası incelemek ile diğer yarım saatimi save game yükleyip sevdiğim arabaları sürmekle geçirdim. O da tatmin etmedi tabii ki.. Yav arkadaşım Allah aşkına! oyuna kendi amerikan arabanızı ekliyorsunuz 1967 Ford Mustang (<3) arabanın diğer oyununa göre hiçbir benzeri yok body kit dışında.. 2015'de Toyota Supra SZ-R 1997 var Payback'te yok.
Dedim yapıcağınız oyuna ben.. 70 lira boşuna verdim şimdi?.

Tabii ki diğer oyuna nazaran artıları da var. Offroad araçlar, sanki bu tür araçlar daha ön planda tutulmuş. Ayrıca Gece ve gündüz daytime zamanlaması oyunun en güzel tarafı. Harita GTA 5 gibi kullanışlı güzel, career modu görevleri bildiğin Fast and Furious gibi tabi o kadar oynamadığım için sadece videolarına baktım. Ama aklıma iyi yanlarından daha çok kötü tarafları geliyor herneyse. Bir adamın teki de 2015 için Cinematic Tool çıkarmış; Daytime Harika değil mi ? Bunu geç fark etmem beni üzdü. Ama kullanımı da baya karışık her oyuna gir düzenle yapmak bir zaman sonra sıkıcaktır.

Neyse ki sonuç bölümünde bir umudum yeni oyun olan; NFS Heart var. Oyunun demo videosunu çok beğenmesem de çıktığı zaman deniyeceğim. Şuan için ona yorum yapamıyorum ama umarım gece grafiği 2015 oyunu kadar iyi olur. Bügün ki iç sıkıntımı sosyal'de paylaşmak istedim. Babamızın şirketi yok ki hayal ettiğimiz o canavar arabalara binelim turlayalım.. Biz de oyunlar ile bir şekilde kendimizi avutuyoruz işte neyse ki bunun da değerini bilmek lazım.

Son düzenleme:
Yarışa hikayeye falan takılmıyorum işim gücüm arabalar, merakım var ama simülasyona da giremem diyorsanız Forza Horizon dan öte köy yok şu anda. NFS özellikle son 2 seri ve hatta yeni çıkacak Heat dahil çok benzer sürüş mekaniklerine sahip. Mobil oyundan hallice bir fiziksellik var. Hatta bir kaç mobil oyunun çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Sesleri beğenmemişsiniz doğrudur ancak ses konusunda Forza'dan üstün diyebilirim. Deep Customization diye öve öve bitiremedikleri kişiselleştirme de 2015 ve Payback'de Underground 2 nin yanından bile geçemez. Büyük ihtimalle Heat de çok farklı olmayacak. Zaten kısa zaman sonra indirime giriyorlar. Bekleyebilirsiniz yada çok merak ediyorsanız 1 aylık access premium deneyip Heat'e şans verebilirsiniz.

Gerçekten fan boy değilim :D fakat Forza, grafik ve içerik anlamında çok kaliteli bir oyun. :)
Hemde ayda sadece 14 lira :D NFS ye verdiğiniz parayla 4 ay doya doya forzada sevdiğiniz aracı kullanmanın keyfini alabilirsiniz. Aha reklama bak. :D

NFS serisinden en beğendiğim oyun Carbon'du. Most Wanted'tan sonra ise NFS serisinden zevk alamadım. Şu sıralar favori yarış oyunum Forza 4.

Gerçekten fan boy değilim :D fakat Forza, grafik ve içerik anlamında çok kaliteli bir oyun. :)

Biraz abartıyorsun sanırım arada grafik anlamında uçurum yok sadece kişisel zevkler senin gözünde oyunu yüceltiyor.

Bana görede Underground 2 nin üstüne bir araba yarışı tarzında oyun yapılmamıştır. Hadi napcaz şimdi? Sadece abartmayalım:)

NFS'de favorim Porsche Unleashed. Sonrasında Underground 2 ve Most Wanted geliyor. Shift çok çok iyi bir oyundu, sesler ve biraz da sürüş karakteristiği olarak Most Wanted 2012 çok iyiydi. Hatta bu açıdan Forza Horizon 4'ten yer yer iyi olduğunu söyleyebilirim.

Şu anki favori yarış oyunum ise Forza Horizon 4. Oynanış, grafik, sesler, açık dünya, içerik olarak çok iyi. Tek tek ele aldığımızda mesela Undercover'ın haritası daha büyük MW2012'nin sesleri daha gerçekçi olabilir ama genele baktığımızda tüm şıkları Forza Horizon 4 kadar doğru işaretleyen bir NFS oyunu yok. Hatta böyle bir yarış oyunu yok.

Daha da ötesini söyleyeyim amacına Forza Horizon 4 kadar iyi hizmet eden oyun sayısı gerçekten azdır. Gerek teknik olarak gerek içerik olarak gerek ticari olarak bir oyun nasıl olmalıdır sorusunun cevaplarından birisi Forza Horizon 4. 2018'in sonlarında çıkmış bir AAA oyun ve ben 2016'da çıkmış giriş seviye bir kart olan 1050 ile yüksek ayarlarda 60 FPS alabiliyorum. Var mı böyle NFS?

Geri
Yukarı