Nefret Ettiğiniz Şeyler

Nefret ettiğim şunlardır;

Vergi kaçıran, işçinin hakkını kaçıran ama cumayı kaçırmayan insanlar.
Asgari ücret ile geçinmeye çalışıp son model telefon alanlar.
Asgari ücreti vermekten bile çekinen, ama çalıştırmaya geldi mi insan gibi davranmayan aç gözlü patronlar.
Zengin ve haksız olanın, fakir ve haklıdan adalet bakımından artısı olması.
Sürekli artan vergiler ama artmayan maaşlar!
İmamın 4 bin küsür TL alması ama işçiye şükret demesi!
Allah'ın dinini para ile satmaya çalışanlar: Muska, Büyü, Üfleme ile uğraşan cahiller!
Kuran'ı Türkçe okumayıp, Arapça olarak baştan sona sayfalarca okuyup hiç bir şey anlamadan İslam'a inandığını sananlar.
Kuran'dan rehber almak yerine hocalara güvenmek.
Kişilere, mevki ve patron diye ayrım yapmak. O büyük adam demek.
Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp hak yiyenler.
Cumhuriyeti sevmeyip Osmanlı'yı istemek, ve biz Cumhuriyeti savununca vatan haini damgası yemek.
Bu kadar vergi, adaletsizliğe karşı sesimizi açsak Fetöcü damgası yemek.
İşlerine gelmeyen kişilere ''Vatan haini, batı uşağı, Fetöcü'' denmek.
Laikliği anlamayıp Cumhuriyetin temellerine kin kusmak.
Ve en çok halkını kandıran yandaş medya!

Atatürk bu ülkeye fazla geldi...
Onu anlayamadık!

• Benim, tanıdığım birinin veya sokakta olan herhangi bir insanın annesine, kardeşine, ablasına veya karısına küfür edilmesi. En büyük zaaf bu benim. Tanımadığım birine dahi edilse hastanelik ederim, bu yüzden çok başımın belaya girmişliği vardır.
  • İftira atanlar, yalan söyleyenler, kendini üstün görenler ve nankörlerden nefret ederim.

• Seni seviyorum dediğim kızın beni sevmemesi.
  • Babamdan paramı alamamam :D
  • Düzgün bilgisayarımın olmaması.
  • Turnuvalara katılabilecek derecede iyi olmam ve derecem olması fakat bilgisayarımın olmaması.
  • Değer verdiklerimin, değer bilmemesi.
  • Çok önemli bir konu açınca sadece nokta yüzünden ban yemek.
  • İnsanlar tarafından anlaşılmamak.
  • Birsinin söz vermesi ve sözünü tutmaması.
  • Kendi bakış açıma göre hep benim çaba göstermem.
  • Meb, Ösym ve Ygs.
  • Eğitim sisteminin dayatma ve ezber üzerine olması.
  • Yeteneği olan insanlara imkan tanınmaması.
  • Çaba gösterirken, egolu insanlar tarafından bu çabanın yok sayılması.
  • Patlıcan yemeği.
  • Sigara içtikten sonra mide bulanması.
  • İllegal şeyler ile bana hava atılması.
  • Sevdiğim kişinin, seni seviyorum demesi ve arkadaş olarak sevmiştim demesi.
  • Yazdıklarıma saçmalık diyen kişiler.
  • Technopat üzerinde yardım amaçlı yazı yazmak, ve bu yazıyı meydan okuma olarak gören kişiler.
  • Sporda squat yapmak ve bunun üstüne 1 km yokuş çıkmak.
  • Protein tozumun hemen bitmesi.
  • Babasının parası ile bana hava atanları.
  • Zenginlerin içinde oturup, fakirliğimden taviz vermemem. Kendimdende nefret ediyorum.
  • Z370 chipset'li anakartların pahalı olması.
  • Matematikte çok iyi olmam fakat, iyi olmayanların bana hava atması.
  • Kız var diye diklenenler.
Asıl nefret ettiklerim ve nedenleri;
  • Birisine bir bilgi sorduğum zaman, konu ile alakasız bilgi vermesi ve üstünlük taslaması. Mesela adres soruyorum, adam bana şurdan git senin için iyi olur akıllıca seçim olur. Alışveriş yapıyorum A enerji içeceği alırken kasiyerin, B enerji içeceği almamı önermesi. Hayır benim yediğimden içtiğimden ona ne? Adres söyleyen adamın ben neyiyim ki? 40 yıllık dostluğumuz var sanki.
  • Dilenciye para verdiğim zaman insanlar helal olsun be, aferin bakışları atması. Sevmiyorum iyilik için yaptığım şeyin içine bir nebze ediyorlar. Bir keresinde "Bakma lan öyle, sende ver." diye çıkışmıştım.
  • Sitenin güvenliği yıllardır tanır beni, fakat kartım olmadığı zaman içeri almıyor. Güvenliklerin hepsi tanır beni fakat kartım yok diye almıyor. Niye diyorum yok olmaz diyo. İlla evi arayacağız diyor, arıyor evden gelsin diyorlar içeri öyle giriyorum. Amaçları sanırım fantezi yapmak.
  • Mağazaya oem için giriyorum, mesela İntel xx alacağım. Adam onu alma o kötü, Amd xx al o daha iyi demesi. Hayır abi ben sormadım hangisi iyi diye adam o kötü diyor. A mağazasında bir keresinde İntel xx alacağım, adam o kötü onu alma Amd xx al dedi. "Sordum mu abi?" dedim adam sinirlenmişti. Tamam alacağım dedim, bana o chipset'li bir anakart ver hayrına diyince sesi kesilmişti.
  • Mall Of İstanbul ile karşı karşıya dükkanımız var sanayide. Ve bazen markete gitmem gerekiyor. Üstüm başım kirli değiştiremiyorum. Adam elinde sigara ile güvenlikten geçse sorun yok. Benim üstüm kirli diye 10 dakika bekletmişti. Sinirlenip "Bişey buldun mu bari? Silah, bıcak ve kimyasal şeyler?" demiştim. Aynı olay 2. kez yaşandı, o gün çok şanslıydım. Adam üstümü başımı arıyor falan böyle o kadar küçümsüyor ki beni anlatamam. Ama diğer yandan bir kız geliyor herkesin gözü onun üstünde tabi benimde. Yanıma geldi "Aa ismet nasılsın :) Napıyosun falan diye sarıldı" lise yıllarında samimi bir arkadaşımdı güvenlik bozuldu ses çıkartamadı :D
  • Eline güzel para geçince hemen ego kasmaya başlayan insanları sevmiyorum. Bir arkadaşım günlük araba kiralamadan Bmw kiralamıştı ve hava atmıştı. Dayım ise bizdeydi, yakın zamanda yaşandı bu olay. Arkadaşım hava atıyor resim atıyor kızlar falan var, herneyse sen bilirsin dedim :D Dayımdan Bmw x5'i aldım son kasa tabi :D Gittim yanına o günden beri benimle konuşmuyor.
Anlatacaklarım uzar gider :D Evet sizi baya yordum farkındayım :)

1-Kırmızı et ve yapılan tüm ürünleri. (Sami vejetaryenim. :) )

2-Başkasına karşı hakaret ve küfürler edenler.

3-İnsanları kandırmaya çalışan ve yalan söyleyenler.

4-Zayıfları ezen ve dalga geçenler.

5-Kişisel eşyalarımın dokunulması.

6-Gürültü ve kalabalık. (Fazla geniş olmayan ortamlarda kalabalığa maruz kalınca fobim ortaya çıkıyor.)

7-Cahil insanların çok bilgiliymiş gibi görünüp konuşması.

8-Yine yemeklerle alakası olacak ama Sirkeden ve kerevizden nefret ederim. Sirke kokusuna katiyen gelemem. Daral geliyor çıldırıyorum o kokudan.

9-Çok düzenli ve titiz biriyim. Düzensizlik, dağınıklık, lekeli ve pis ortamlardan nefret ederim.

10-Çiftlerden nefret ederim.!

Yeni konular

Geri
Yukarı